Visagine skambės austrų liaudies muzika

Visagino Europos informacijos centro – Europe Direct kvietimu š.m. rugsėjo 28 d. – spalio 1 d. Visagine lankysis choras iš Austrijos „Schirmitzbühel“. „Šio choro apsilankymas Visagine – tai dviguba šventė. Pirmiausiai, visaginiečiai ir svečiai galės išgirsti austrų atliekamas bažnytines ir pasaulietinės klasikos dainas Šv. ap. austrų choras lankysis VisaginePauliaus bažnyčioje, o liaudies dainas – Tarptautinio tautinių kultūrų festivalio „Rudeninės“ koncerto metu. Antra gera žinia, kad chorą atlydi jų vadovė, visaginietė Julija Domasheva, kuri šiuo metu Graco mieste (Austrija) studijuoja chorinį dirigavimą“, – apie choro vizitą kalbėjo Visagino Europos informacijos centro vadovė Indrė Gruodienė.

Pasak Julijos Domashevos, kolektyvui ji vadovauja du metus, o pats choras įkurtas 1921 metais. „Džiugu, kad minint Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metus esame pakviesti į mano gimtąjį miestą Visaginą. Nepaisant solidaus mano choristų amžiaus: kai kuriems – virš septyniasdešimt, jiems netrūksta užsispyrimo ir džiaugsmo dainuoti. Choras labai džiaugiasi galimybe dainuoti Lietuvoje, susipažinti su jos kultūrą, muzikiniu gyvenimu“, – pasakojo choro vadovė. Julija yra baigusi Visagino Č.Sasnausko muzikos mokyklą bei aktyviai šokusi kolektyve „Rodničiok“.

austrų choras lankysis Visagine2Kartu su austrų choru atvyksta keturi jauni muzikantai, kurie taip pat visaginiečiams dovanos savo muzikinį pasirodymą. Kolektyvą lydintys artimieji, „Rudeninių“ mugės metu, pristatys austrų kulinarinį bei kultūrinį paveldą. Vizito Lietuvoje metu, senjorų choras aplankys Trakus, Aukštaitijos nacionalinį parką, dalyvaus įvairiose edukacinėse programose.

Choro „Schirmitzbühel“ koncertai Visagine:
Rugsėjo 28 d. 17 val. (po Šv. Mišių) Šv. ap. Pauliaus bažnyčioje;
Rugsėjo 29 d. 17 val. Santarvės aikštėje.

Choras „Schirmitzbühel“ atlieka klasikinę, bažnytinę, austrų liaudies ir kitų pasaulio regionų dainas. Jie koncertuoja tiek savo šalyje, tiek – svetur, kur sulaukia ne tik pasisekimo, bet ir apdovanojimų. 1995 m. Berne (Šveicarija) chorui įteiktas sidabro diplomas, o Aalborge (Danija) – bronzos diplomas. Nuo 2011 sausio mėnesio chorui vadovauja Julija Domasheva, kuri studijuoja Graco muzikos universitete choro dirigavimą prof. J. Prinz klasėje.

Visagino Europos informacijos centro – Europe Direct informacija

Renginių anonsas

Gegužės 5 d. – birželio 29 d. VKC „Draugystė“ (Parko g. 7) Alinos Novosad paroda „Abstrakcija interjere“

 

Gegužės 25 d. – birželio 30 d. VKC „Sedulina“ (Vilties g. 5) Adelės Bražėnaitės ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės liaudiškos grafikos paroda „Mūsų Lietuva“

Birželio 1 d. – liepos 1 d. VKC „Sedulina“ (Vilties g. 5) Lietuvos liaudies
dailės konkursinė paroda „Aukso vainikas 2021“

Birželio 20 d. 11 ir 15 val. VKC „Sedulina“ (Vilties g. 5) Interaktyvus šokio spektaklis 6-36 mėn. kūdikiams „Spalvoti žaidimai“ (bilieto kaina 2,30 Eur)