Sekminių šventė Visagine

SEKMINĖS – septintas sekmadienis po Velykų. Šios šventės prasmė mūsų dienomis yra kiek primiršta. Liaudyje ši diena pirmiausia buvo Piemenėlių šventė ir augalijos garbinimo diena. Todėl jos koncertassimbolis – beržų šakelės. Per Sekmines buvo garbinamas ir vanduo… Šios ir daugybė kitų Sekminių tradicijų buvo primintos ir Visagine 2012-05-26 „Orbitos“ slėnyje vykusioje Sekminių šventėje.

Šventę vedė du Sekminių veikėjai – rūpestingoji teta Birutė ir piemenukas Rokas. Juos šventės metu aplankė daugybė svečių – Visagino kultūros centro kolektyvai: folkloro ansamblis „Krusnė“ (vadovė Irma Asinavičienė), baltarusių folkloro ansambliai „Tanačak“ ir „Suzorje“ (vadovė Irina Urbonavičienė), totorių folkloro ansamblis „Miras“ (vadovė Lilija Musina), rusų folkloro ansambliai „Bylina“, „Žavoronok“ (vadovė Elena Churakova), lietuvių liaudies kapela „Samanyčia“ (vadovas Aurimas Gudas).

Dalyvių ir žiūrovų nuotaika šventės metu buvo tikrai nuostabi. Visi turėjo galimybę pasiklausyti dainų, patys padainuoti, pašokti. Vaikai rungtyniavo žaisdami Sekminių žaidimus. Įdomus šventės akcentas buvo kepamas Sekminių tradicinis patiekalas – kiaušinienė. Jos galėjo paragauti visi norintys, o totorių kultūros bendrijos atstovai vaišino visus kvapnia arbata.

[nggallery id=41]

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai