Tas uždraustas žodis „Laisvė“

Artėjant Lietuvos kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dienai kviečiame miesto bendruomenę į spektaklį „Tas uždraustas žodis „Laisvė“ (Liepsnojančio židinio teatras, vadovas Edvinas Šimulynas, Vilnius). Nemokamas spektaklis įvyks 2011 m. liepos 4 d. Visagino kultūros centro „Orbitos“ renginių salėje.

Trumpas spektaklio aprašymas

Sovietinė Lietuva. Kaunas. 1972 m. gegužės 14 d.  Muzikinio teatro kiemelyje ką tik įvyko šiurpus įvykis – kovodamas prieš sovietinę sistemą, susidegino jaunuolis Romas Kalanta. Dar jaučiamas benzino ir degėsių kvapas, milicija gaudo jaunuolius, kurie bėgioja protestuodami gatvėmis apsiginklavę Trispalvėmis. Sumaištis.
Jaunas vaikinas Gražvydas – reikšmingo Lietuvos istorijos įvykio liudininkas. Jis, kaip ir daugelis jaunuolių, svajoja apie laisvą ir nevaržomą gyvenimą, kuriame nebūtų melo ir priespaudos. Vieno žmogaus auka įkvepia jį veikti. Gražvydas prisijungia prie jaunų žmonių pasipriešinimo judėjimo, kurio lyderė yra aktyvi mergina vardu Tautvydė. Ir štai Gražvydas gauna bandomąją užduotį – neramumų kupiname mieste iškelti Trispalvę…

Ar išdrįs Gražvydas pasipriešinti galingai sistemai? Ką apie tai pagalvos jo mylimoji Marija? Ko verta žmogaus auka? Kiek svarbi žmogui Laisvė? Atsakymai  spektaklyje „Tas uždraustas žodis „Laisvė“.

 Daugiau informacijos apie Liepsnojančio židinio teatrą ir spektaklį:
http://zidinioteatras.blogspot.com/,
http://www.zidinio.vilnius.lm.lt/mokiniams/liepsnojancio-zidinio-teatras.php
http://www.facebook.com/pages/Liepsnojan%C4%8Dio%C5%BDidinioTeatras/104826066260740

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai