Visaginiečiai Braslave

Birželio 15-17 dienomis Braslave (Baltarusijos reps.) nuaidėjo 45-asis Tarptautinis tradicinės kultūros festivalis „Braslavskije zarnicy“, kuriame dalyvavo Visagino vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Gervelė“ (vadovė Leta Kalinauskaitė) ir jaunimo liaudiškos muzikos kapela „Samanyčia“ (vadovas Aurimas Gudas).renginyje2renginyje1

Į šį, tradicinį festivalį, susirinko kolektyvai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos ir net iš tolimosios Venesuelos, Azerbaidžiano bei Turkijos.

Nors pliaupiantis lietus ir grasinosi sugadinti šventę, bet prieš prasidedant spalvingai eisenai nušvito saulė. Koncertas tikrai neprailgo, nors užtruko kelias valandas. Visagino „Gervelė“, pritariant „Samanyčiai“ sutrypė porą smagių šokių. Mūsiškių pasirodymo metu žiūrovai neliko abejingi ir linksmai muzikai pritarė plojimais. Po spalvingo koncerto kolektyvai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Pasivaikščiojimas po Braslavo miestą jauniausiems „Samanyčios“ muzikantams padarė didelį įspūdį. Jie aplankė V. I. Lenino paminklą, anksčiau matytą tik istorijos vadovėliuose, pamatė didingą paminklą žuvusiems kariams, gausiai apkrautą gėlių vainikais. Vėliau, papietavę kavinėje ir suvalgę 9-ąjį dešimtmetį primenančių ledų, pavadinimu „28 kapeikos”, pavargę, bet pilni įspūdžių muzikantai bei šokėjai išvyko namo.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai