Istorinės dokumentikos ir leidinių paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“

Mielai kviečiame visus visaginiečius ir miesto svečius į parodos atidarymą rugpjūčio 7 d. 17.00 val. Visagino kultūros centro parodų salėje „Sedulina“ (Vilties g. 5)

Visagino kultūros centras kartu su viešąja biblioteka organizavo istorinės dokumentikos ir leidinių parodą „Nuo kertinio akmens iki miesto…“, skirtą Visagino 45-čiui. Visaginas – kas tai? Tai – žmonės, kurie gyveno ir gyvena Visagine, jų kūryba, darbai, įvykiai. Mūsų mieste daug talentingų, kūrybingų, gabių ir darbščių žmonių, kuriais mes didžiuojamės.

Parodoje, dėka Marijos Ščerbakovos, pristatomas gausus miesto garbės piliečio Vasilijaus Čiupačenko foto archyvas ir Visagino kūrybos namų studijos „Fotofabrikas“ narės Dianos Michailovos  nuotraukos: miesto ir Ignalinos atominės elektrinės statybos, mokyklų šventės, akimirkos iš kasdieninio gyvenimo, kiti įvykiai. Apsilankę parodoje išvysite ir daiktus, kurie dar, rodos, taip neseniai buvo naudoti buityje, tačiau šiuo metu jaunimui „neįkandami“. Kviečiame pavartyti ir fotoalbumus, pilnus anuometinio visaginiečių gyvenimo momentų, sporto pasiekimų, istorinių miesto įvykių. Tikimės, kad rasite daug pažįstamų veidų, kad daugumai bus įdomu pasižiūrėti, kaip jų tėvai statė miestą, kaip šventė įvairius gyvenimo ir miesto įvykius. Neatsiejama mūsų miesto dalis – Visagino miesto garbės piliečiai. Parodoje prisiminsime, už kokius nuopelnus esame jiems dėkingi.
Parodoje galėsite susipažinti su leidiniais apie Visaginą ir visaginiečius: informacija apie Visagino savivaldybės heraldiką: Visagino savivaldybės herbas, vėliava, Visagino savivaldybės mero ir tarybos narių atributika, Visagino miesto Garbės piliečiai; Visagino viešosios bibliotekos sudaryta bibliografijos rodyklė, kurioje sutalpinti visi vietinių laikraščių 1975 – 2009 metų bibliografiniai straipsnių aprašai: „Visaginas: bibliografijos rodyklė 1975 – 2009“; Visagino metraštininko Algirdo Kavaliausko knygos apie Visaginą ir Visagino miesto savivaldybę: „Po išskleistais gervės sparnais“, „Visagino savivalda (1975 – 2011), „Visaginas (1972 – 2002)“, „Visaginas 1975 – 1999)“; pirmųjų statybininkų atsiminimų knygos apie žmones kurie statė Ignalinos atominę elektrinę, kūrė miestą «Память сердца», «Литовский феномен», „Ignalinos AE – 25 metai“ – apie Ignalinos atominės elektrinės darbuotojus; Dalios Savickaitės knyga „Aukštaitijos keliuose sutiktieji“ – apie nuostabius, talentingus visaginiečius; Romutis Matkevičius knygoje „Visagino kraštas ir jo žmonės amžių vilnyse“ savo knygoje atskleidžia paslaptį: kas buvo Visagino miesto teritorijoje iki Ignalinos atominės elektrinės statybų pradžios; Visaginiečių kūrybos almanachas „Visagino aušros“ («Висагинские зори»): knyga supažindina su Visagino miesto poetais ir menininkais, jų kūryba; Vandos Beinorienės knyga „Visagino „Atgimimo“ gimnazija“; knyga apie Verdenės gimnazijos istoriją: „Lietuviškos mokyklos kelias Visagine 1978-2013“; Visagino bendruomenės fondo knyga „Daugiatautis Visagino veidas“; Vitalijaus Bogdanovičiaus fotoalbumai „Visaginas“; ikonografės Olgos Kiričenko knyga „Stačiatikių bažnyčių ikonos“; Kulinarinės knygos, kuriose įvairių tautybių visaginiečių šeimos papasakoja apie save ir pasidalina savo tautinių patiekalų receptais: „Visagino meniu“, „Šeimų vakarienė“; Marytės Marcinkevičiūtės knyga „Valtys mažos. Greičiai dideli“ apie vandens sportą Visagine.

Mielai kviečiame visus visaginiečius ir miesto svečius į parodos atidarymą rugpjūčio 7 d. 17.00 val. Visagino kultūros centro parodų salėje „Sedulina“ (Vilties g. 5). Atidarymo metu visus žiūrovus džiugins nuostabaus balso savininkė – visaginietė Jekaterina Šarapova.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2020-12-17


Mūsų draugai