Kviečiame registruotis į Gatvės Muzikos dieną 2020 Visagine

Prasidėjo registracija į Gatvės muzikos dieną, kuri vyks 2020 m. liepos 18 d. nuo 12 iki 22 val.  Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis internetinėje svetainėje www.gmd.lt

Trečiąjį gegužės šeštadienį turėjusi vykti keturioliktoji Gatvės muzikos diena (GMD) Lietuvos gatves sudrebins vasaros viduryje.
Nauja šios dėl koronaviruso pandemijos nukeltos šventės data – liepos 18-oji. Registracija į renginį jau aktyvi – muzikantai gali rezervuoti norimą pasirodymų laiką ir vietą naujoje GMD svetainėje www.gmd.lt
„Kiekvienas muzikantas yra išskirtinis ir įdomus savo muzikos suvokimu, tad tampa tarytum personažu, veikėju“, – Muzikos personažai, šių metų šventės šūkis.
Nors karantinas švelninamas, GMD metu bus skatinama laikytis saugaus atstumo, pasirodymų lokacijos bus išdėstytos didesniais tarpais, siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi Visagino gatvėse.
Gatvės muzikos diena vyksta kasmet nuo 2007-ųjų. Idėjos autorius ir iniciatorius – muzikantas Andrius Mamontovas, draugams elektroniniu paštu išsiuntęs kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išplito, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet ir tarptautine tradicija.
Profesionalūs muzikantai ir mėgėjai visą dieną koncertuoja miesto gatvėse.

Gatvės muzikos diena (GMD)

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!

Šventė vyksta Liepos 18-ąją

Tradicija prasidėjo dar 2007-aisiais, kai idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išpopuliarėjo, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet jau ir tarptautine tradicija. Muzikantai visą dieną koncertuoja įvairiose miesto vietose, o vėliau kartu su šventės žiūrovais kuria improvizuotą mušamųjų eiseną „Drum2gether“.

Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje

GMD vyksta daugybėje miestų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – sąrašas pildosi nuolat. Šventę ankstesniais metais savarankiškai organizavo: Latvija, Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Baltarusija ir Airija. Lietuvių bendruomenės analogišką renginį surengė Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke ir Londone.

Renginio organizatoriai: Andrius Mamontovas, Visagino kultūros centras
 
Papildoma informacija telefonu 8 659 75 366
 

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS NUO 2020-11-07 IKI 2020-11-29


Mūsų draugai