Motinos diena

Nuo 1928 m. Lietuvoje pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama Motinos diena. Šiai dienai paminėti ne atsitiktinai pasirinktas pavasaris. Juk motina yra prilyginama Žemei. Motina užaugina vaikus, Žemė mums duoda derlių.
Motinos sąvoka ir funkcijos nuo senų laikų iki dabar labai pakito. Iš liaudies dainų žinome, kad visi rūpesčiai anksčiau krisdavo ant motinų pečių. Jos valdydavo visą ūkį, prižiūrėdavo samdinius, dirbdavo visus namų ruošos darbus, augindavo vaikus. Jos išgyvendavo sunkų išsiskyrimą su dukromis, išleisdamos jas už nemylimų vyrų, sunkų išsiskyrimą su sūnumis, išleidžiamais į karą, skaudžią jų žūtį. Patarlėse apie motiną sakoma: „Minkštos motinos rankos, bet sunkios jos ašaros“. Šiuolaikinės motinos jau nebėra vien namų šeimininkės, šeimos židinio sergėtojos. Nemaža jų dalis yra savarankiškos moterys, ne tik auginančios vaikus, bet ir dirbančios darbą, kuris, pagal ankstesnę sampratą, būtų laikomas vyrišku. Anksčiau motinos užaugindavo ne tik tris, bet septynis ar net dešimt vaikų. Dabar situacija kiek pakitusi – dažnoje šeimoje vaikų mažiau, ūkio darbus palengvina buitinė technika, tačiau daug laiko „atima“ karjera ir pan.
Visagino kultūros centras nuoširdžiai sveikina visas būsimas ir esamas mamas, močiutes, globėjas su Motinos diena! Taip, ši diena yra vienintelė metuose, tačiau linkime ją švęsti 365 dienas per metus. Ačiū Jums už stiprybę, šilumą ir begalinę meilę. Lai Jūsų nuoširdus kasdieninis darbas kuo dažniau sugrįžta džiugiomis akimirkomis.

Parengta pagal informaciją „Vikipedija Laisvoji enciklopedija“

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2020-12-17


Mūsų draugai