Trumpiausios metų nakties šventė

Joninių šventė Visagine vyko iš birželio 23 d. į 24 d., maždaug tuo metu, kai Šiaurės pusrutulyje būna trumpiausia naktis ir ilgiausia diena. Renginį miestui organizavo Visagino kultūros centro darbuotojai. Tradiciškai vyko kūrybinės Joninių šventės vainikų pynimo dirbtuvės, kurios visuomet yra labai laukiamos ir jose aktyviai dalyvavo ne tik visaginiečiai, bet ir miesto svečiai. Joninių vainikai – tai meilės ir nemirtingumo simbolis. Žiūrovai jais ir puošėsi, dovanojo vieni kitiems ir plukdė Visagino ežere.

Organizatoriai nepamiršo ir senųjų papročių. Jie išliko tokie patys: kolektyvai dainuodami suėjo pro medinius, ąžuolo šakomis ir laukų gėlynais puoštus vartus. Kultūros centro meno kolektyvai žiūrovams pristatė apeiginę įvairių tautų Joninių programą, pagarbino vandenį ir rasą – kaip įasmenintą po laukus vaikščiojančią būtybę. Ežeras buvo papuoštas baltų simboliais, kurie suliepsnojo renginio apeiginėje dalyje – kaip apsivalymo ir palaimos simbolis.

Šventės programas pristatė Visagino kultūros centro folkloro kolektyvai: Krusnė“ (vadovė V. Gaidienė), „Bylina“ (vad. E. Churakova), „Kalyna“ (vad. M. Betina), „Suzorje“ (vad. N. Melnikova), „Svitanak“, (vad. J. Piščikienė), šokių kolektyvai: „Rodničiok“ (vad. Galina Chutorskich) ir „Gervė“ (vad. D. Skusevičienė) bei liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė“ (vad. T. Kochanka). Šventės svečiai – „Sadūnų“ kapela. Šventė baigėsi diskoteka.

Renginį vedė: VKC muziejininkė O. Denisenko ir meno vadovė R. Jeronko.

Scenografija: S. Matvejevos, B. Andrijauskienės ir D. Morkūnienės.

Renginio režisierė – D. Morkūnienė.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Liepos 27 d. 18.00 val.

  Bardų vakaras

  Visagino miesto paplūdimio teritorijoje

 • iki liepos 28 d.

  Fotoparoda „Misija – Sibiras‘17“

  VKC „Draugystės“ patalpos

 • Nuolat veikianti ekspozicija

  Ekspozicija „Močiutės kraitelis“ (iš Galinos Charbedijos asmeninės kolekcijos)

  VKC filialo Tautinių kultūrų ir bendruomenių namai (208 kab.)

Mūsų draugai