Varlyčių paroda „Kva-kva? Kva-kva-kva!!!“

Nors daugeliui žmonių gyvos varlės sukelia išgąstį, tačiau nuo senų laikų varlė žinoma kaip klestėjimo, sėkmės, turto simbolis. 
Visagino kultūros centro „Sedulinos“ parodų salėje duris atveria nuostabi kolekcininkės Rimos Vigėlienės varlių paroda „Kva-kva? Kva-kva-kva!!!“.

Keturiolika metų kauptoje varlių kolekcijoje yra per 300 kvaksių. Ir kokių čia tik nėra: molinės, metalinės, pliušinės, stiklinės, vaškinės, plastikinės, akmeninės. O jau formų ir dydžių įvairovė! Keletui įžiūrėti prireiks net didinamojo stiklo. 

O viskas prasidėjo, rodos, visiškai nekaltai. Prieš keturiolika metų Rima dirbo pradinių klasių mokytoja. 2006 m., gimtadienio proga, į jos namų duris pasibeldė penkios auklėtinės ir padovanojo pirmąją varlytę. Tai buvo keramikinis vazonėlis. Jis buvo labai mielas, varlės žvilgsnis užbūrė ir išsyk įkvėpė naujam pomėgiui. Rima varles pradžioje pirko pati, daug autorinių varlių įsigijo įvairiose mugėse, švenčių metu. Buvo renkamos tik turinčios buitinę paskirtį: taupyklė, pieštukinė, muilinė, vazelė ir t.t. Vėliau varles ėmė dovanoti šeimos nariai, draugai, bendradarbiai, giminaičiai. Daugelį jų atvežė iš užsienio – dažniausiai magnetėlių, raktų pakabukų, suvenyrinių varlyčių. Varlės yra atkeliavusios iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos, Maltos, Šveicarijos, Argentinos, Egipto, Olandijos, Latvijos, Jordanijos, Ispanijos ir kitų šalių. Kiekviena varlė turi savo istoriją, prisiminimus, yra be galo mylima ir branginama.

Lietuvoje dažniausiai sutinkama pievinė varlė. Ji gyvena įvairiausiose vietose: laukuose ir pievose, drėgnose ir sausose vietose, miškuose ir sodybose. Dauginimuisi pasirenka nedidelius ir negilius vandens telkinius. Neršia beveik visuose stovinčiuose vandenyse. Žiemoja sausumoje, o aktyvesnėmis tampa prietemoje ir naktį, tačiau esant lietingam orui – ir dieną. 

Taigi kviečiame visus apsilankyti pavasariškai žalioje parodoje, kuri bus eksponuojama iki liepos 1 d.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2020-12-17


Mūsų draugai