Visagino kultūros centras po truputį praveria duris

Lietuvos Respublikos sveikatos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu švelninami apribojimai visose kultūros, pramogų ir laisvalaikio įstaigose. Labai tuo džiaugiamės, nes ne tik lankytojai ištroškę kultūrinių renginių, bet ir kultūros centras pasiilgęs savo lankytojų. Kol kas galime pakviesti tik į parodas, o netrukus planuojama pradėti demonstruoti ir kino filmus.

Šiuo metu Visagino kultūros centro pastatai atviri pirmadieniais-penktadieniais nuo 8.00 val. iki 18.00 val. Nuo gegužės 11 d. galimi individualūs užsiėmimai, laikantis visų galiojančių karantino sąlygų: patalpų ir rankų dezinfekcija, apsauginės veido kaukės, laikytis atstumo nuo aplinkinių ne mažesnio kaip 2 m., laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt. Rizikos grupės asmenys (60 m.) nedirba darbo vietose arba trumpinamas jų dalyvavimo repeticijose laikas. Meno kolektyvai taip pat organizuoja darbą nuotoliniu būdu arba grupėmis iki 10 asmenų išlaikant saugų 2 metrų atstumą. Jeigu tai neįmanoma, repeticijos vyksta pamainomis arba užtikrinant ne mažesnį kaip 10 kv. m. plotą, tenkantį vienam atlikėjui. Repeticijų laikas trumpinamas, jeigu yra būtinas tiesioginis kontaktas ar mažesnis nei 2 m. atstumas tarp žmonių. Visais atvejais siekiama, kad darbo vietose dirbtų ir repeticijose dalyvautų asmenys, neturintys ūminių viršutinio kvėpavimo takų infekcijų ir kitų, susirgimui nuo infekcijos „COVID-19“ būdingų simptomų, asmenys, kuriems būtina saviizoliacija. Pertraukomis tarp repeticijų patalpos išvėdinamos (ne rečiau kaip kartą per valandą), vengiama skirtingų repeticijų pamainų atlikėjų kontaktų.
Laikantis visų karantino laikotarpiui nustatytų privalomų rekomendacijų jau galima atvykti į kultūros centrą aplankyti parodas (grupėje ne daugiau nei 10 žmonių išlaikant 2 m. atstumą tarp asmenų). Šiuo metu VKC „Sedulinos“ patalpose vyksta net keturios parodos. Pirmame aukšte, pagrindinėje parodų salėje, lankytoją pasitiks 2020 m. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“ (Visagino turas). Konkursinėje parodoje, kuri skirta Tautodailės metams, eksponuojami 6 mokytojų paruoštų 21 jaunojo visaginiečio sukurti darbeliai.  Jau aštuntą kartą Lietuvos mastu organizuojamos parodos tikslas – paskatinti vaikus ir jaunuolius atrasti tradicinį liaudies meną ir dailiuosius amatus, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus savo vaizduotę, neatitolstant nuo tradicinės estetikos, kurti naujus vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius. „Sedulinos“ salėje išvysite ir parodą „Soliaris“ – tai unikali galimybė pajusti, suprasti ir pamatyti filmą „Soliaris“ aktoriaus Donato Banionio akimis. Pastarąją parodą surengti padėjo Lietuvos literatūros ir meno archyvas. Pakilus į antrąjį aukštą išvysite Jan Snoek (Olandija) fotografijų parodą „Zėlando spalvos“. Šios parodos tema neatsitiktinė – Janas gimė ir augo toje Nyderlandų dalyje, kuri vadinasi Zėlando provincija. Ji yra šalies pietvakariuose, prie Belgijos sienos, Scheld upės, įtekančios į Šiaurės jūrą deltos. Parodoje – darbai iš didelės Jano fotografijų apie Zėlandą kolekcijos. Autorius specialiai rinkosi ne per daug abstrakčias fotografijas. Paroda, pirmiausia, norima sukurti jo gimtinės tikrąjį įspūdį. Tai nereiškia, kad fantazija draudžiama. Iš vienos pusės, galima skaityti kaip eilėraštį fotografiją, kurioje boružė tik ką pakilo nuo tulpių, iš kitos pusės, matome vienišą žveją, kuris drįsta provokuoti pramoninį horizontą, esantį tiesiai priešais jį. Trečiame aukšte eksponuojama nuo 2017 m. Visagine apsigyvenusio Algirdo Kazio Smolskio aliejinės tapybos darbų paroda. Pasak autoriaus: „Dailėje vertinu aiškumą ir nuoširdumą. Portretuose ir kituose paveiksluose siekiau perteikti sielos virpsmą ir savąjį išgyvenimo suvokimą“. 

Na, o VKC „Draugystės“ parodų salėje vis dar veikia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-osioms metinėms skirta fotoparoda „Atgimimas“, kurią pristato Lietuvos literatūros ir meno archyvas. Tai 24 reportažinių fotografijų paroda, kurioje unikalūs, niekur nepublikuoti Lietuvos valstybės atgimimą dokumentuojantys kadrai: Arkikatedros-bazilikos šventinimas, Trijų kryžių užkėlimas, Sąjūdžio protestai, Vilties kelias „Vilnius-Maskva“, sugrąžinti tremtinių palaikai, Lenino paminklo griovimas ir kt.

Nuo gegužės 18 d. bus atstatytas įprastinis VKC „Sedulinos“ pastato darbo grafikas. Pastatas bus atviras pirmadieniais-šeštadieniais nuo 8.00 val. iki 22.00 val. Bus galima rinktis tik iki 10-ties žmonių, laikantis visų galiojančių karantino sąlygų: patalpų ir rankų dezinfekcija, apsauginės veido kaukės, iki 2 m. atstumas tarp žmonių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.

Patalpų valymas ir dezinfekcija atliekami pagal šias rekomendacijas

Meno kolektyvų veikla karantino metu organizuojama pagal šias rekomendacijasPrenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2020-12-17


Mūsų draugai