XX tarptautinė  kūrybinė stovykla – kūrybiškumo kursai  „Tradicija“

2020 m. birželio 25 d. – liepos 2 d. Palangoje vyko XX tarptautinė  kūrybinė stovykla – kūrybiškumo kursai  „Tradicija“, kurioje mokėsi Visagino kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Makivka“ dalyviai ir ukrainiečių kalbos mokytoja Svetlana Novikova.

Jų dalyvavimas tapo įmanomas Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Visagino ukrainiečių draugijos paramos dėka.

Vasaros stovykla subūrė dalyvius ne tik iš iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Vokietijos, kuriems buvo suteikta unikali galimybė pabendrauti su geriausiais folkloro mokytojais. Ukrainietiškų dainų tradicijų mokė patyrusi mokytoja Tatjana Začikevič – Sopilko, buvusi garsaus folkloro ansamblio „Drevo“ narė, o dabar folkloro ansamblio „Dička“ vadovė. Jaunimas  ir  vaikai be to, kad mokėsi autentiško dainų atlikimo būdo, užsiėmė liaudies choreografija, vaidino liaudies teatre, mokėsi liaudies žaidimų, dailės ir amatų. Kiekvieną dieną vakare buvo rengiami pasisėdėjimai su liaudies šokiais ir žaidimais, kurie leido pasinerti į savo tautinę tradiciją ir susipažinti su kitų tautybių tautinėmis tradicijomis. Pasineriant į tradicijas, nepaprastai svarbu užmegzti kultūrų ir kartų dialogą. Todėl vaikai ir jaunimas  lankė mokytojų iš Sakartvelo ir Rusijos pamokas, kur susipažino su šių šalių tradicine kultūra. Jiems tai ne tik didžiulė, nepalyginama patirtis, bet ir pasaulio pažinimas, praplečiantis jų akiratį. Mokydamiesi suprasti ir vertinti kitų tautų kultūrą, vaikai ir jaunimas labiau vertina ir supranta savo gimtąją kultūrą. Pamokos pas puikius mokytojus suteikė jiems gilesnių tradicijų ir tautosakos žinių, atskleidė keletą meistriškumo paslapčių. Norėdami suprasti save kaip stiprią ir įdomią tautą, turinčią gilias šaknis, turime išmokti savo tradicijas iš jos nešėjų: tai mūsų tėvai ir seneliai. Tačiau būtent besimokydami vasaros stovykloje Palangoje, būdami kompanijoje žmonių, kurie pažįsta ir, kurie yra įsimylėję tradicijas, kurie žino, kaip tai perduoti kitiems, ansamblio „Makivka“  nariai įgijo naujų žinių, kurios bus naudingos tolimesnėje kūrybinėje veikloje.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-03-31


Mūsų draugai