Nuaidėjo europietiškas akustinio roko festivalis

2011 m. gegužės 7 d. Visagine įvyko antrasis autorinės akustinės roko muzikos festivalis „EuroPrimus 2011“. Vis didesnį populiarumą įgaunantis šio muzikinio stiliaus renginys tradiciškai buvo skirtas Europos dienai, o šiais metais – ir Europos savanoriškos veiklos metams paminėti.
Atėjusiems į festivalį žiūrovams buvo pristatyta Visagino kultūros centro „Bangos“ salėje eksponuojama fotografijų paroda „Aš buvau festivalyje „EuroPrimus 2010“. Tarp festivalio dalyvių – žinomi Lietuvos atlikėjai. logo gatves muzikos diena
Renginio organizatoriai pastebėjo, kad Visagino atstovų dalyvavimas projekte „Lietuvos supermiestas“ turėjo įtakos kviečiant grupes į festivalį. Visaginas daugeliui muzikantų tapo patrauklesnis, todėl kolektyvai mieliau ir paprastesnėmis sąlygomis sutiko dalyvauti renginyje. Jauniesiems renginio vedėjams – savanoriams Ritai Lisovskytei ir Mariui Prakaitui, paskelbus festivalio pradžią sveikinimo žodį tarė Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Elena Čekienė. Visagino muzikos gurmanai festivalio metu galėjo išgirsti 7 grupių ir 2 atlikėjų pasirodymus. Klausytojus žavėjo grupės „Saulės broliai“ atliekamos nuoširdžios baladės, ugningas keltiškas ir armėniškas duduko tembras, susipynęs su gaiviais džiazo akordais, užburiantys trijų balsų sąskambiai. Ir visa tai – apipinta tekstais, kviečiančiais svajoti, susimąstyti ir iš naujo atrasti grožį paprastuose dalykuose. Tokia artistiška „Saulės brolių“ muzika.

Šiltai visaginiečiai sutiko praėjusių metų festivalio dalyvius: Aistę Smilgevičiūtę ir Roką Radzevičių iš grupės „Skylė“. Etninėmis spalvomis bei skaidria energetika išsiskirianti atlikėja Aistė Smilgevičiūtė klausytojams pažįstama ir iš vaidmenų roko operose „Jūratė ir Kastytis“, „Žuviaganys“. Aistė su daina „Strazdas“ buvo Lietuvos atstovė 1999 m. „Eurovizijoje“. Akordeonu duetui pritarė Mantvydas Kodis.
Impulsyvumu ir patriotizmu išsiskyrė svečių iš Baltarusijos grupės „Naka“ pasirodymas. 7 valandų laukimas pasienyje nepalaužė didelio grupės noro dalyvauti festivalyje. Solistė ir dainų autorė Anastazija Špakovskaja – teatro ir kino aktorė – klausytojus pavergė sodriu mecosopranu, o jos kūno judesiai tarsi akompanavo atliekamoms dainoms apie laisvę. Nors grupei „Naka“ tik šešeri, tačiau jie savo šalyje turi galybę gerbėjų. Pasak muzikantų, visos jų dainos skirtos tiems, kurie kovoja už laisvę. „Mums ši tema ypač aktuali“, – akcentavo baltarusiai.
Visus klausytojus roko interpretacijomis privertę judėti „broliai šaunuoliai“ Romanas ir Dmitrijus Timofejevai, grupė „Timohi“, buvo nenuspėjami. Čia jie grojo akustinį roką, čia ekspromtu atliko grupės „Pink floid“ kūrinius. Grupėje trimitu grojantis rumunas M. Sorochanas pelnė išskirtines publikos ovacijas. Festivalio emocijos kaito, kiti dalyviai laukė savo pasirodymų eilės. Įsiaudrinusią publiką lengvai suvaldė atlikėjas iš Utenos Mindaugas Kuodis. Nuostabus vokalas, lydimas gitaros akordų, skverbėsi į žiūrovų širdis. Ne veltui atliekamą muziką Mindaugas vadina kalbėjimu, kuriuo galima išsakyti savo idėjas, parodyti, kaip matai pasaulį.
Atlikėjui Dariui Pavtelui pasirodymas festivalyje sutapo su debiutu scenoje. Iš Vilniaus rajono kilęs 25 metų atlikėjas kelia sau drąsius kūrybinius iššūkius. Kad galėtų dainas kurti angliškai, vaikinas baigė anglų kalbos studijas Anglijoje. Ateities planai – su grupe „Rush Nighs“ sukurti „Nirvanos“ projektą.
Koks gi festivalis be vietinių talentų? Akustinio roko projektą „Patefon Production“ pristatė vienas iš festivalio organizatorių Vitalijus Bogdanovičius. Jam talkino perkusininkas Viktoras Kalininas, iki šiol Lietuvoje geriau žinomas kaip sportininkas. Šiltai žiūrovai sutiko roko grupę iš Dūkšto „Memorial Faces“, jie 2010–2011 m. jaunimo roko grupių konkurso, vykusio Visagine „Rock Atomic“ nugalėtojai. Grupė publikai pateikė akustinio roko programos variantą.
Festivalio pabaigą tarsi simboliškai vainikavo grupė „Pagulbis ir romantinio roko grupė“. Jos įkūrėjas ir solistas, tikriausias kraštietis Kazimieras Jakutis kūrinius skyrė savo tėviškei – šalia Visagino esančiam Kalviškių kaimui ir jo žmonėms.
Festivalis baigėsi. Daug naujų nuotraukų, įspūdžių, nuomonių, diskusijų. Tai gerai. Organizatoriai generuoja naujas mintis ir idėjas kitų metų Europos dienos renginiui. Didžiausias noras – muzikiniu skoniu ir profesionalumu įtikti Visagino melomanams, išgryninti renginio stilistiką.
Pasak organizatorių, festivalis buvo didelis išbandymas jauniesiems Visagino „Atgimimo“ ir „Verdenės“ gimnazijų savanoriams. Visagino Europos informacijos centro pakviesti, jie talkino organizuojant renginį, nuo kurio prasidėjo akcija „Savanorystės maratonas 2011“ Visagine.
Renginį organizavo Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Visagino kultūros centras ir Visagino Europos informacijos centras, Meno atlikėjų asociacija „Samanyčia“ ir Baltijos plėtros centras „Media Primus“.
Iki susitikimo kitais metais. Norintieji gali teikti pasiūlymus Visagino kultūros centro darbuotojams.

VKC Europos informacijos centro vadovė Indrė Gruodienė

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Rugpjūčio 6 d. 18 val.
  Vilniaus SOLO teatro  poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis „Tylos sodai“ su aktore Birute Mar ir birbynininku Egidijumi Ališausku. Įėjimas nemokamas.
  „Draugystės“ salė

Rugpjūčio 7 d.

 • 15-20 val.
  Audiovizualinė instaliacija „Jausmų fejerverkas“, aut. Andrej Romanov 

  „Bangos“ salė
 • Rugpjūčio 7 d. 21-23.30 val.
  Muzikos vakaras „Muzikinis saulėlydis“.
  „Bangos“ kiemelis

Rugpjūčio 8 d.

 • 10-12 val.
  Senjorų erdvė „Iš širdies į širdį“.
  Socialinių paslaugų centro kiemelis, Vilties g. 1
 • 11-12.30 val.
  Šventinis Visagino savivaldybės tarybos posėdis.
  „VKC „Sedulinos“ salė
 • 12-19 val.
  Mugė „Pagaminta Visagine“.
  Santarvės aikštė
 • 14-16 val.
  Gimtadienio piknikas su virtuvės šefu Ruslanu Bolgovu ir Visagino (country-rock) grupe „Sepa Asorti“.
  Visagino rekreacijos paslaugų centro stovyklavietė, Parko g.14 A
 • 15-18 val.
  „Atradimų pieva“.
  Santarvės aikštė
 • 15-19 val.
  Audiovizualinė instaliacija „Jausmų fejerverkas“.
  VKC „Bangos“ salė
 • 16-19 val.
  Intelektiniai žaidimai
  VKC „Bangos“ kiemelis
 • 16-17 val.
  Gyvūnų mylėtojų programa.
  Aikštelė už PC „Domino“
 • 17-19 val.
  Vaikų smagumų šalis
  Aikštelė už PC „Domino“
 • 19 val.
  Floristinės kompozicijos „Visagino dvasios atspindys“ pristatymas
  VKC „Bangos“ prieigos
 • 19-21 val.
  DJ vakarėlis su „Badass Company“
  VKC „Bangos“ kiemelis
 • 20-21 val.
  Didysis koncertas „Mes čia!“, I dalis „Vaikų Žemė“                            (Visagino „Dainų dainelės“ konkurso dalyviai)
  Santarvės aikštė
 • 21-21.15 val.
  Šventiniai sveikinimai.
  Santarvės aikštė
 • 21.15-22.30
  Didysis koncertas „Mes čia!“, II dalis „Iš būtojo laiko, kur mano namai“ (Gabrielė Pimpytė, Viktoras Lapėnas, Onutė Kolobovaitė)
  Santarvės aikštė
 • 22.30 val.
  Šventinis fejerverkas
  Santarvės aikštė
 • 22.35-23.20 val.
  Didysis koncertas „Mes čia!“, III dalis „Laisvai po žvaigždėtu dangumi…“ Atlikėja Neda Malūnavičiūtė.
  Santarvės aikštė
 • 23.20-00.30 val.
  Visagino (pop-rock) grupė „Aura“
  Santarvės aikštė
 • 00.30-2.00 val.
  Diskoteka su „Badass Company“
  Santarvės aikštė

    Parodos (darbo dienomis 10 – 20 val.)

 • Nuo rugpjūčio 6 d. (atidarymas 17 val.) iki rugsėjo 4 d.
  M. Ščerbakovos ir Jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ paroda „Žvelgiu į ežerų mėlį…“, skirta Visagino 45 m.
  VKC „Draugystės“ parodų salė
 • Nuo rugpjūčio 7 d.
  Istorinė dokumentikos paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“
  VKC „Sedulinos“ parodų salė
 • Nuo 2019 m. spalio 31 d.
  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukštas)
 • Nuo 2019 m. vasario 11 d.
  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukštas)

Mūsų draugai