V tarptautinis monospektaklių festivalis „Atspindys“ Visagine

Visaginiečiai ir miesto svečiai jau penktąjį kartą atsisveikino su tarptautiniu monospektaklių festivaliu „Atspindys“. Atsisveikino tam, kad kitų metų spalio mėnesį vėl susitiktų svetingose Visagino kultūros centro salėse.

teatrasJubiliejinis 2010-ųjų metų festivalis pristatė vienuolika monospektaklių iš Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos. Visagino savivaldybės meras ir V-ojo festivalio Visagino komisijos pirmininkas Vytautas Račkauskas festivalio buklete rašė: „Monospektakliis – lyg maža gyvenimo mokykla, kai žmogus lieka vienas aplinkybių sūkuryje, kur tik jis pats sprendžia susidariusias problemas. Festivalyje susiburiančių aktorių įtaigi vaidyba tobulina visaginiečių meninį skonį, atveria žmogaus emocinių potyrių gilumą, pasiūlo netradicines išeitis iš komplikuotų gyvenimo situacijų.“ Tame pat leidinuke savo mintis išsakė ir festivalyje dirbusios tarptautinio žiuri komisijos pirmininkė Nina Mazur, Tarptautinio teatro instituto Monodramos forumo prezidentė, UNESCO atstovė. Ji rašė, kad penktus metus vykstantis festivalis „įrodo savo populiarumą ir aukštą meninį lygį. Šis teatro forumas tapo neatsiejama Visagino dalimi ir daro jį matomą Europos kultūriniame žemėlapyje“. 

Be aukščiau paminėtos tarptautinės komisijos pirmininkės festivalio spektaklius vertino Tatjana Orlova, filologijos mokslų daktarė, Baltarusijos valstybinio universiteto profesorė, pagrindinė teatro kritikė, Juozas Javaitis, Sankt Peterburgo teatro meno akademijos absolventas, teatro, kino ir televizijos režisierius, scenarijų autorius ir laidų vedėjas, LMTA Teatro ir kino fakulteto pedagogas, Jelena Voronko, Ukrainos kultūros ir turizmo ministerijos Teatro meno skyriaus vadovė, Ukrainos nacionalinės dailės ir architektūros akademijos Meno teorijos ir istorijos dėstytoja bei trylika Visagino miesto vertinimo komisijos narių.

Pasitarusios abi komisijos išrinko savo favoritus. Pagrindinis festivalio prizas atiteko Irinai Jevdokimovai iš Rusijos (Maskva) už monospektaklį „Niekas“ pagal N. Berberovos apysaką „Akomponiatorė“. Jame dominavo šiandien aktuali moters individualumo tema, visus sužavėjo aktorės virtuoziškumas, daugiaplaniškumas. Visaginiečiai išskyrė šias nominacijas: Visagino savivaldybės administracija už ryškiausią moters vaidmenį apdovanojo lietuvaitę Birutę Mar (spektaklis „Unė“), o už vyro – Sergejų Barkovskį (Rusija, Sankt Peterburgas, spektaklis „Goriuchino kaimo istorija“). Nominaciją už subtilų vaiko pasaulio perteikimą aktoriui iš Rusijos Vologdos miesto Vsevolodui Čubenko už spektaklį „Vaikystė“ savo prizus įteikė net du Visagino komisijos nariai: L. Martynova ir R. Petravičius, savo dovaną už puikią muzikos ir judesio sintezę, spektaklio aktualumą jauniems žmonėms spektaklyje „Aš atvykstu“ prancūzui Aurelien Kairo skyrė N. Kliučinskienė ir LRT rusų laidos atstovas. Už nacionalinės dvasios perteikimą ukrainiečiui Vitalijui Bondarevui dėkojo E. Ogijenko. Nominaciją už sėkmingą spektaklio premjerą Visagine išsivežė senas festivalio draugas, prancūzas Bobas Dantonelis. Jį sveikino L. Karpovič ir D. Sargūnienė.  V. Petkūnas savo nominaciją už subtilų humorą ir pozityvumą skyrė lietuvaitei iš Kauno Astai Steponavičiūtei už spektaklį „Viena namuose“, S. Čiukšienė nominaciją už daugiaplanį vaidmens atlikimą skyrė maskviškei Irinai Jevdokimovai. Savo tapytą paveikslą už savitą literatūros kūrinio interpretaciją M. Ščerbakova įteikė Julijai Lahai, atvykusiai iš kaimyninės Latvijos Rygos miesto,  J. Parfionovas už ryškų vaidmenį apdovanojo Mariją Karcevą, atvykusią iš  Rusijos Čeliabinsko miesto.

Atsisveikinimo vakarą organizatoriai, vertintojai, aktoriai ir žiūrovai negailėjo vieni kitiems šiltų žodžių. Savivaldybės meras V. Račkauskas nuolatinėms festivalio organizatorėms, VšĮ „Visagino atspindys“ direktorei Marijai Tananai ir techninei direktorei Nadeždai Pereverzevai, tarptautinio žiuri komisijos pirmininkei ir žinios apie Visaginą į tarptautinę erdvę nešėjai Ninai Mazur įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanas. Atsirado vietos ir žiūrovo, kuris dalyvavo visų festivalių visuose spektakliuose apdovanojimui. Tai – Danguolė Šumanaitė. Šiltai tarptautinio žiuri pirmininkę ir visaginiečių mylimą aktorių Vsevolodą Čubenko sveikino tarybos narė D. Štraupaitė. Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Sieliūnienė už lietuviško teatro dvasios palaikymą užsienyje dėkojo režisieriui Linui Zaikauskui, šiuo metu dirbančiam Čeliabinske. Aktoriai žavėjosi Visagino kultūros centro specialistų darbu, puikiai organizuotu laisvalaikiu.

Festivalio žiūrovai, jau spėję tapti jo gerbėjais, pradėjo laukti šeštojo „Atspindžio“, ką jis mums padovanos. Tikimasi, kad kitais metais festivaliui savo sceną po rekonstrukcijos atvers ir Visagino kultūros centro „Draugystės“ teatro salė. 

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Rugpjūčio 10-14 d. 10-18 val.
  „XIII tradicinio muzikavimo kursai Visagine ir Meironų kaime“ (pagal išankstinę dalyvių registraciją)
  „Sedulinos“ salė, Meironų k. (Ignalinos raj.)
 • Rugpjūčio 12 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Gnomai sugrįžta“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 12 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 12 d. 20 val.
  Kino filmas „Sek paskui mane“ (siaubo, N-16, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 18 val.
  „XIII tradicinio muzikavimo kursų Visagine ir Meironų kaime“ dalyvių koncertas. Įėjimas nemokamas.
  VKC „Sedulinos“ salė
 • Rugpjūčio 13 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Belgradas“ (komedija, N-13, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
 • Rugpjūčio 14 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 14 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Forpostas“ (veiksmo, N-16, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 14 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.

    Parodos (darbo dienomis 10 – 20 val.)

 • Nuo rugpjūčio 6 d. (atidarymas 17 val.) iki rugsėjo 4 d.
  M. Ščerbakovos ir Jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ paroda „Žvelgiu į ežerų mėlį…“, skirta Visagino 45 m.
  VKC „Draugystės“ parodų salė
 • Nuo rugpjūčio 7 d.
  Istorinė dokumentikos paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“
  VKC „Sedulinos“ parodų salė
 • Nuo 2019 m. spalio 31 d.
  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukštas)
 • Nuo 2019 m. vasario 11 d.
  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukštas)

Mūsų draugai