Dainos apie meilę

Lapkričio 12 dieną Anykščiuose jau septintąjį kartą vyko kasmetinė Regioninė romansų atlikėjų šventė ,,Aukštaitijos žiedynai”.

,,- Ar yra kažkas nuostabesnio nei dainos apie gėles ar  žvaigždes?
Dainos apie meilę!“

Koncertas vyko Aukštaičių koplyčioje – Kamerinių menų centre (Vilniaus g. 36). Žavėjomės šiuolaikinio pastato ir senovinės koplyčios deriniu: puiki restauracija, nuostabiai gražūs vitražai, puiki akustika. Koncertinės salės originalumas suteikė atliekamiems kūriniams ypatingąjį garsą, nepakartojamą dvasingumą. Mažojoje koplyčios salėje nepakako vietos visiems pageidaujantiems pasiklausyti romansų. Žiūrovams buvo atgabenti suolai į holą, o nepatekusieji į holą – stovėjo net ant laiptų, vedančių į antrą aukštą.

Šiais metai festivalyje dalyvavo kolektyvai iš Anykščių, Kėdainių, Kauno, Molėtų, Panevėžio ir du kolektyvai iš Visagino. Visaginą atstovavo duetas ,,Rondo“ (solistai Natalija Belousova ir Aleksandr Stepšyn, vadovė Margarita Solovjova) ir Visagino kultūros centro vokalinis kolektyvas ,,Orfej“ (solistė Irina Zacharčenko,  vadovė Ana Tarakanova).

Kiekvienas kolektyvas savitai buvo įdomus ir originalus. Koncerte dalyvavo ir solistai, ir duetai, ir kapelos. Žiūrovus malonino ir lengvas valsas, ir čigoniški motyvai. Nemažai kolektyvų pasirodė ,,retro“ stiliaus kostiumais: damos su skrybėlaitėmis ir pirštinaitėmis, kavalieriai ryšėjo skaras ir buvo pasipuošę gėlėmis.

Visaginiečių atliekamiems romansams abejingų nebuvo. Vėl ir vėl publika kvietiesi mus į sceną. Ypatingai norėtųsi pažymėti šiltą ir kūrybingą festivalio atmosferą, organizatorių geranoriškumą ir svetingumą.

Pasibaigus koncertui Anykščių miesto meras ir Anykščių Kultūros centro direktorius visiems dalyviams įteikė gėles, padėkos  raštus,  atminimo dovanas. Anykščiai garsėja savo sodais. Todėl kiekvienas kolektyvas gavo ypatingąją dovaną – obels sodinuką, o vakaronės metu ant kiekvieno stalo šalia įvairių vaišių  stovėjo ąsočiai su natūraliomis obuolių sultimis ir krepšeliai su raudonskruosčiais obuoliais. 

Vakaronės metu skambant linksmai kapelų muzikai sužinojome, kad 2012 metais Anykščiai taps Lietuvos kultūros sostine, o romansų atlikėjų festivalis bus įtrauktas į renginių planą. Ateityje festivalis turėtų tapti tarptautiniu.

Tikimės, kad anykštėnai įgyvendins savo planus. Labai norisi dar kartelį aplankyti šį svetingą miestą, jo geranoriškus gyventojus ir sudalyvauti nuostabiame romansų atlikėjų festivalyje!

Kolektyvas nuoširdžiai dėkoja už galimybę dalyvauti Anykščiuose  vykusioje septintojoje atlikėjų regioninėje šventėje ,,Aukštaitijos žiedynai“ Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojai kultūrai Daliai Savickaitei ir Visagino kultūros centro l. e. direktoriaus pareigas Aurimui Gudui.

Visagino kultūros centro vokalinis kolektyvas ,,Orfej“

Renginių anonsas

Gegužės 5 d. – birželio 5 d. VKC „Draugystė“ (Parko g. 7) Alinos Novosad paroda „Abstrakcija interjere“

Gegužės 6 d. 11.00 val. VKC „Sedulina“ (Vilties g. 5) Česlavos Pimpienės gyvenimui ir kūrybai skirtos parodos „Gyvoji istorija“ atidarymas (leidžiama iki 30 žmonių su išankstine registracija telefonu 865682804)