Visaginiečiai kviečiami varžytis „Europrotų“ rudens sezono kovose

Lapkričio 7 d. Visagine prasidėjo intelektualaus protų kovų žaidimo „Europrotai“ rudens sezonas. euro_protai_logoŠį pavasarį prasidėjęs, didelio populiarumo sulaukęs, žinias ir nuovoką tikrinantis žaidimas vėl kviečia registruotis visaginiečių komandas.
Antrasis „Europrotų“ sezonas vyks ne tik 40-yje miestų ir miestelių visoje Lietuvoje, bet ir Briuselyje, kur savo jėgas žaidime išmėgins lietuvių bendruomenė.

„Europrotų“ žaidimai vyksta pagal tradicines protų kovų taisykles; vienintelis skirtumas – visi klausimai vienaip ar kitaip yra susiję su Europa: ES politika, institucijomis, piliečių teisėmis, kultūra, kalbomis ir pan. Kiekviename žaidime rengiami 5 teminiai turai po 10 klausimų, o pergalė skiriama komandai, kuri per žaidimą sugeba teisingai atsakyti į daugiausia klausimų.

Rudens sezoną vyks 4 turnyrai, kurie bus rengiami kiekvieną lapkričio mėnesio trečiadienį nuo 18.00.
Visagine žaidimai vyks tik ką duris atvėrusiame naujame restorane „Prospektas“ (Taikos pr. 10).
„Europrotuose“ gali dalyvauti visi norintieji, tereikia surinkti 4-6 žmonių komandą ir užsiregistruoti el. paštu visaginoeuroprotai@gmail.com arba tel. 865287466.

Pavasarinio sezono atgarsiai

Pavasarį „Europrotuose“ dalyvavusios visaginiečių komandos džiaugėsi smagiai praleistu laiku ir įgytomis žiniomis. Iš viso pirmą sezoną mūsų mieste vykusiuose žaidimuose dalyvavo apie 70 žmonių. Gerą jų nuotaiką buvo galima justi ne tik žaidimų metu, bet ir tiesiog perskaičius šmaikščius komandų pavadinimus, tarp kurių – “V belych tapočkach“, „V černych botinkach“, „Cool gophers“, „Mokroje delo“, Katharsis“ ir kiti“, – pasakoja Visagino EIC ED vadovė Indrė Gruodienė.
Praėjusio sezono „Europrotų“ komandos džiaugėsi ir organizatorių įsteigtais paskatinamaisiais prizais – USB atmintinėmis, puodeliais, žaidimais „Europa“, žaidimo rėmėjo – kavinės „III blokas“ įsteigtais sočiaisiais prizais. Pagrindinį prizą – kelionę baidarėmis, kurią įsteigė „Baidarių bazė Kiškių kaime“, laimėjo „Europrotų“ pavasario sezono nugalėtoja – komanda „V čiornych botinkach“.
Kaip sakė šios komandos kapitonė Jelena Dragel, vasaros žygis Bukos upe ilgai išliks atmintyje: „Mes – vyresnieji, visai neturėjome irklavimo įgūdžių, tačiau su mumis plaukė jaunieji komandos nariai – irklavimo specialistai. Jų dėka, grožėdamiesi nuostabia Aukštaitijos nacionalinio parko gamta, susidurdami su ekstremaliomis ir linksmomis situacijomis, įveikėme 15 km vandens maršrutą“.

Skatinamas kartų solidarumas

Komandos skatinamos sukviesti žaisti kuo įvairesnio amžiaus žaidėjus. Visoje Europoje švenčiant vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metus, „Europrotų“ komandoms, kuriose bus žaidėjų iki 18 ir virš 50-ies metų, bus skiriama papildomų taškų. 
Pavasarį jauniausiojo ir vyriausiojo žaidėjo specialius prizus pelnė vienuolikmetis „Žiniukų“ komandos kapitonas Gustas Avinas ir  76-erių komandos „Eurika“ žaidėjas Eduard Margolin. Organizuojant turnyrą organizatoriams talkino Visagino vaikų kūrybos namų Savanorių klubas.

Apie ką bus klausimai?

Kaip ir pirmą sezoną, kiekvienas iš 5-ių žaidimo klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Paskutiniame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

Žaidimą Visagine organizuoja Visagino kultūros centras ir Visagino Europos informacijos centras – Europe Direct ir Intelektualių žaidimų centras.

Daugiau informacijos:

Daugiau informacijos apie „Europrotų“ žaidimus, jų planuojamas datas ir vietas kiekviename mieste, žaidimo taisykles galima rasti www.pazinkeuropa.lt/europrotai

Indrė Gruodienė
Visagino Europos informacijos centras – Europe Direct vadovė
Tel. 865287466
El. ekoindre@gmail.com

 

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai