Folkloro mokykla “Tradicija”

Nuo birželio 26 d. iki liepos 3 d. keturios Visagino kultūros centro ukrainiečių folkloro ansamblio “Kalyna” dalyvės studijavo ukrainiečių tautinio dainavimo ypatybes folkloro mokykloje “Tradicija”, kuri šiemet jau 17-ktą kartą vyko pajūrio miestelyje Palangoje.

Vienuolika geriausių Rusijos ir Ukrainos pedagogų dalijosi taisyklingo dainavimo ir kvėpavimo dainuojant paslaptimis, tuo pačiu aiškindami paslėptą dainų, kurios iš pirmo žvilgsnio yra paprastos tu

folkloro mokykla TRADICIJA

rinio atžvilgiu, reikšmes ir jų ryšį su kalendorinėmis šventėmis, o taip pat, supažindino su mūsų protėvių šeimų tradicijomis.

Be dainavimo pamokų vyko liaudies šokių ir amatų užsiėmimai. Neįmanoma neįvertinti šių užsiėmimų svarbos. Savo tėvynėje šie mokytojai turi labai įtemptą darbo tvarkaraštį, ir, tiesiog neįmanoma vienu metu patekti pas juos visus.folkloro mokykla TRADICIJA2

Folkloro mokyklos „Tradicija“ organizatoriai Irena ir Nikolajus Zacharovai, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, suteikęs finansavimą Visagino ukrainiečių draugijos projektui, visapusiškas Visagino kultūros centro palaikymas suteikė unikalią galimybę pagerinti dalyvių meninį lygmenį.

Visagino ukrainiečių draugijos pirmininkė
Svetlana Čertkova

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai