GMD Visagine

Šeštadienį (gegužės 19 d.) Visagino Sedulinos alėja tapo muzikantų sambūrio vieta. Taip visaginiečiai prisidėjo prie pagrindinio „akseleratoriaus“  – Andriaus Mamontovo idėjos  – organizuoti Lietuvos miestuose ir miesteliuose Gatvės muzikos dieną (GMD).

koncertasVisagine GMD tradicija auginama jau ketverius metus. Jos oficialūs koordinatoriai Visagine – Visagino savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja kultūrai Dalia Savickaitė ir Visagino kultūros centro mėgėjų meno skyriaus vedėjas Aurimas Gudas. 

Pasak Aurimo, šiemet į GMD muzikantai buvo kviečiami asmeniškai bei per socialinius tinklapius. „Visagine tai ganėtinai naujas reiškinys, todėl ne visi grojantys, šokantys, dainuojantys randa laiko, noro,  o kiti  – gal ir galimybių, drąsos pasirodyti viešai. Tie, kurie, jau ne pirmus metus dalyvauja akcijoje jos tikrai laukė“, – apie organizacinius užkulisius pasakojo Aurimas Gudas.

Nors oras buvo saulėtas, tačiau muzikantų nebuvo labai daug, tačiau, pasak organizatorių, stebino instrumentų įvairovė. GMD  akcijoje dalyvavo tiek gerai žinomi vyresni Visagino muzikantai, tiek jaunimo atstovai.

 Tądien galėjome klausytis Churakov Jazz Quartet atliekamos muzikos, Edgaro Piščiko grojimo, muzikos studijos  „Asorti“, gitaros,  klasikinės gitaros skambesio, kitų pavienių muzikantų. Populiarias melodijas klarnetu atliko  Georgij Laptjev.

Įspūdingai skambėjo egzotiško instrumento – „Lietaus vamzdžio“ pritarimas klasikiniai gitarai, įvairūs mušamieji. Nebuvo abejingų sakralinės muzikos ansamblio „Vakaro šviesa“ solisto Nikolajaus Plotnikovo atliekamoms dainoms.

Kalbant apie atlikėjų amžių, galima teigti, kad jie tikrai „akompanavo“ šiemet Europoje akcentuojamiems Vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams, nes grojančiųjų tarpe buvo ir 2 metukų iki jau į 6 dešimtį įkopusiųjų muzikantų.

Dviejų metukų Aušrinė padėjo muzikuoti savo šešiamečiui broliukui Augustui,  kuris jau antrus metus bando įveikti gitaros paslaptis. 

GMD paįvairino naujai susikūrusi Gatvės šokių grupė, vadovaujama Nedos Čekutytės.

Aurimas Gudas pasidžiaugė, kad Visaginas neatsilieka nuo kitų Lietuvos miestų ir vis aktyviau dalyvauja GMD.

Jis viliasi, kad 2013 metais šį tradicija tęsis, juolab, kad yra sumanęs įdomių idėjų, kurių organizatorius dar nenorėjo atskleisti. „O kaip gi praeiviai, žiūrovai? Ar jiems buvo įdomu?“,  – pasiteiravome Aurimo. 

„Visagino žiūrovas –  labai specifinis, jis dažniausia nieko nežino kas vyksta mieste ir būna labai nustebęs, kad vienokie ar kitokie renginiai vyksta mieste. Aišku, tie kas ėjo pro šalį, buvo nustebinti,  mielai prisėsdavo šalia muzikantų ir jų klausėsi, dėkojo organizatoriams. Gaila, kad nesulaukėme vietinės žiniasklaidos ir valdžios dėmesio“, – pasakojo GMD Visagine organizatorius Aurimas Gudas.

Dar 2007 m. sugalvota Gatvės muzikos diena transformavosi į Lietuvą ir užsienio šalis užkrėtusią šventę. Šiemet prie akcijos prisijungė Tbilisio (Gruzija) miesto muzikantai taip tap kiti Europos miestai.

Kalbėjosi Indrė Gruodienė

Foto Aurimo Gudo

[nggallery id=38] 

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai