Kviečiame į Japonijos kultūros pristatymo renginį „Mažoji Japonija“

Birželio 9 d. Visagino kultūros centro „Draugystės“ koncertų salėje ir fojė (Parko g. 7) įvyks Japonijos kultūros pristatymo renginys „Mažoji Japonija“. Renginyje dalyvaus Japonijos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Toyoei Shigeeda.

Programoje:

16.00 val.      kaligrafo Sekisai Takemae kaligrafijos meno demonstracija (salėje)

16.30 val.      kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės ir aprengimas kimono (fojė)mazoji japonija

17.30 val.     Ura-senke meistrės Soubi – Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmonos Michiko Shigeeda arbatos gėrimo ceremonijos demonstracija (salėje)

Susitikimą pradėsime meistro Sekisai Takemae kaligrafijos meno demonstracija. Kaligrafija – tai hieroglifų improvizacijos, linijos kalba ant ryžinio popieriaus.

Sekisai Takemae 竹前磧齋

Sekisai TakemaeSekisai Takemae gimė 1943 m. Nagano prefektūroje. Kaligrafijos mokėsi pas Seki Nanchu, Otei Suzuki bei Kintei Negishi meistrus.

Sekisai Takemae yra Japonijos kaligrafijos meno instituto ekspertas, Tokijo kaligrafijos parodų ekspertų grupės narys, Sesshu tarptautinės meno organizacijos narys, Menininkų už taiką pasaulyje asociacijos narys, Ispanijos Nacionalinio Prado muziejaus fondo narys.

Menininkas ne kartą apdovanotas įvairiose parodose Japonijoje ir užsienyje – Visos Japonijos kaligrafijos federacijos premija, Egipto parodos Cheopso faraono meno premija, A.M.S.C. tarptautinio meno auksiniu prizu, WPA geriausio menininko titulu, Benensono meno premija už taikos skatinimą, Azijos meno premijų „Grand Prix“ ir kt.

Jo darbai pristatyti daugelyje asmeninių ir tarptautinių parodų įvairiose šalyse. Sekisai Takemae yra išrinktas vienu žymiausių iš 36 kaligrafų per 100 metų.

Prakalbus apie Japoniją atmintyje iš karto iškyla arbatos gėrimas. Be abejo, ši ceremonija bus pristatyta ir visaginiečiams. Ura-senke mokyklos meistrė Soubi, Japonijos ambasadoriaus žmona Michiko Shigeeda demonstruos arbatos gėrimo ceremoniją ir papasakos apie šią tradiciją.

Renginio metu taip pat bus pristatytas tradicinis japonų rūbas – kimono, kuris yra ne tik drabužis, bet ir meno kūrinys. Visaginiečiai ir miesto svečiai turės galimybę apsirengti kimono ir yukata (vasaros kimono).

Renginys nemokamas

Organizatoriai:
Japonijos ambasada Lietuvoje
Visagino savivaldybė
Visagino kultūros centras

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai