„Makivka“ stovykloje – mokykloje „Tradicija“

Lietuvos kurortiniame miestelyje Palangoje nuo birželio 28 d. iki liepos 5 d. vyko tarptautinė vasaros stovykla – mokykla „Tradicija. Organizatoriai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centas prie Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Slavų tradicinės muzikos mokykla ir Vilniaus rusų folkloro centras.

Visagino ukrainiečių draugija, pateikusi projekto paraišką į Lietuvos kultūros tarybos prie

Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos fondą, gavo projektinį finansavimą Visagino „Makivka“ stovykla7kultūros centro vaikų ukrainiečių folkloro ansambliui „Makivka“ dalyvauti šioje stovykloje. „Makivka“ susikūrė neseniai, vaikams nuo 4 iki 15 metų. Ansamblio formavimui bei pagrindinių žinių apie autentišką dainavimą, liaudies šokius ir amatus, perdavimui, būtina buvo gauti informaciją iš mokytojų – folkloristų iš pačios Ukrainos. Tokią galimybę jau 16-us metus iš eilės  suteikia tarptautinė vasaros stovykla – mokykla „Tradicija“.

O štai grupė vaikų, kartu su ansamblio vado„Makivka“ stovykla3ve Ania Tarakanova ir ukrainiečių kalbos mokytoja Svetlana Novikova visą savaitę gilinosi į liaudies vokalo, šokių, lėlių gaminimo ir tautinių juostų pynimo paslaptis. Pamokų metu vaikai tyrinėjo kalendorinių laikų ir švenčių (Kalėdų, Velykų, pavasario) tradicijas, folklorinius žaidimus bei šokius. Nors savaitės bėgyje reikėjo įsisavinti labai didelį informacijos kiekį, dirbant net po keturias pamokas į dieną, nepasidavė net patys mažiausi „Makivkos“ kolektyvo dalyviai! Visi vaikai ne tik spėdavo mokytis puikiai įrengtose auditorijose bei klasėse, bet ir spėdavo pasidžiaugti nuostabiu saulėtu oru ir šilta jūra, net ir paplūdimiuose žaisdami liaudiškus žaidimus.„Makivka“ stovykla4

Vokalo pamokas vedė muzikologas, folkloristas, nusipelnęs Ukrainos kultūros veikėjas Jevgenijus Jefremovas. Jo garsiausias pasiekimas yra pirmo ukrainiečių folklorinio ansamblio „Medis“ sukūrimas. Jam talkino bendro lenkų – ukrainiečių folklorinio ansamblio „Laukinukė“ vadovė Tatjana Začikevič – Sopilko, kuri pradėjo savo veiklą jau minėtame ansamblyje „Medis“.

Stovyklos – mokyklos programoje, be ukrainiečių, buvo lietuvių, rusų, „Makivka“ stovykla5lenkų, baltarusių folkloro studijos, diskusijos pedagogams folkloro dėstymo klausimais, įžymių folkloristų kūrybinės dirbtuvės. Kiekviena mokymų diena baigdavosi vakaronėmis, kurias pravesdavo vienas iš stovykloje dalyvaujančių kolektyvų.

Liepos 3 d vakare, Gintaro muziejaus pastate šios stovyklos kolektyvų dalyviai surengė ataskaitinį koncertą. Nepaisant to, kad „Makivka“ pradedantysis ansamblis, ir tai yra jo pirmoji intensyvaus mokymo patirtis, jis garbingai susidorojo su užduotimi, atlikdamas kalėdojimą „Išėjo trys močiutės kalėdoti“.

„Makivka“ stovykla1

Dalyvavimo šiame projekte rezultatus sunku įvertinti – unikali pedagogų sudėtis suteikia unikalią galimybę Lietuvos tautinių mažumų ansambliams didinti jų veiklos lygį.

Projekto partneriai:

Visagino kultūros centras

Finansinė parama:

Lietuvos kultūros taryba

Visagino ukrainiečių draugija

Informacijos parama:

UAB „Transteleservis“

http://web.tts.lt/

Visagino savivaldybė

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai