Paroda „Lietuvos kampeliai“

Nepraėjus nei savaitei po gražiausios pavasario šventės šv. Velykų,  penktadienį, balandžio 25 d. Visagino kultūros centro Etnokultūrų skyriaus parodų salėje (Vilties g. 1) duris atvėrė Visagino jaunųjų menininkų klubo „Paletė“, visaginietės Vilmos Koženiauskienės fotografijų ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus policininko  Utenos rajono tautodailininkų klubo „Svirnas“ nario medžio drožėjo Albino Šileikos prieverspsčių paroda „Lietuvos kampeliai“.

Labai džiugu, jog pastarasis menininkas visaginiečiams jau šiek tiek pažįstamas, kadangi 2013 m. VKC vyko VIII-oji Utenos apskrities liaudies meno paroda-konkursas „Aukso vainikas“, kuriame autorius pristatė penkias prieverpstes. Na, o šįkart menininkas mums atvežė net 16 savo meno parodos atidarymaskūrinių. Tai etnokultūros puoselėtojas, medžio drožėjas, rengiantis edukacinę veiklą, moko jaunąją kartą ir perduoda senąsias tradicijas  vaikams, suaugusiems visoje Lietuvoje. Beje, meistriškumo pamokėles yra surengęs ir mūsų „Verdenės“ gimnazijoje. Šis menininkas teigia į meno kūrinius ne tik sudedantis tradicinius meno principus, bet taip pat atrandantis daug erdvės saviraiškai ir fantazijai. Balandžio 23 d. Albinui buvo įteiktas „Jorio“ apdovanojimas, kurio steigėja – Lietuvos televizijos laida „Gimtoji žemė“.

Parodoje taip pat pristatoma 13 fotografijų ekspozicija, kurios autorė visaginietė Vilma Koženiauskienė. Atidarymo metu autorė kalbėjo: „Fotografuoju seniai, tačiau rimčiau fotografija nesidomėjau. Turėjau nesudėtingą fotoaparatą, juo ir fotografavau savo šeimą, draugus, artimuosius, svarbesnius įvykius ar įdomesnius kelionių momentus. Negatyvinių juostelių ryškinimą bei nespalvotų fotografijų spausdinimą patikėdavau fotolaboratorijoms. Vėliau atsirado galimybė įsigyti bei naudoti spalvotas pozityvines juosteles – fotografijas žiūrėdavome baltame ekrane, demonstruojamos jos buvo diaprojektoriumi. Dar vėliau tapo prieinamas ir negatyvinių juostelių naudojimas – taigi jau buvo galimybė fotografuoti ir užsisakyti spalvotas nuotraukas. Įsigijusi skaitmeninį fotoaparatą, nuotraukų beveik nebespausdinau – tenkino kompiuterio ekrane matomas vaizdas. Maždaug tuo pat metu atsirado galimybė naudotis internetu. Tuomet ir susidomėjau fotografija. Mane domina viskas – tiek fotografijos teorija, tiek kitų fotografijos mėgėjų ar profesionalų, fotomenininkų darbai, kritikos straipsniai ar tiesiog nuotraukų komentarai. Pati ėmiau bandyti, ieškoti, eksperimentuoti. Ir nors dar daug reikia sužinoti, išmokti, tačiau supančios ir nuolat besikeičiančios aplinkos stebėjimas, bandymas užfiksuoti momentus, kurie jau nebepasikartos, kai kuriais atvejais ir bandymas sukurti naują realybę – man visa tai tapo labai svarbu.“ Šiemet sausio mėnesį Vilma Koženiauskienė dalyvavo Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijoje vykusioje fotografijos mėgėjų parodoje „Mes mylime gyvenimą“.

Parodoje eksponuojami ne tik „Paletės“ klubo narių meno kūriniai, bet ir vadovės Marijos Ščerbakovos grafikos technika sukurti darbai Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ tema. Ne be reikalo jie čia. UNESCO nutarimu žymiausio lietuvių literatūros kūrėjo Kristijono Donelaičio  pirmoji lietuvių grožinė poema „Metai“ įtraukta į Europos literatūros šedevrų biblioteką. Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2014 m. sukanka 300 metų, kai gimė Kristijonas Donelaitis, nutarė 2014 metus paskelbti Kristijono Donelaičio metais.

Šiai gražiai sukakčiai paminėti buvo skaitomos ištraukos iš poemos „Metai“. Lietuvių kalba ištrauką paskaitė Nijolė Kliučinskienė, vokiečių – Visagino viešosios bibliotekos bibliotekininkė Marytė Vaickuvienė, o baltarusių – Visagino viešosios bibliotekos filialo vadėja Oksana Belskaja.

Parodos darbų autorius ir svečius savo šokiais pasveikino Trečiojo amžiaus universiteto Visagino filialo Šokio teatro fakulteto šokėjos (vadovė Nijolė Kliučinskienė). Paroda veiks iki gegužės 23 d.

 

         

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Rugsėjo 21 d. 17 val.
  Projekto „Kūrybos pasaulio akademija“ edukacinės dirbtuvės. Renginys nemokamas, išankstinė dalyvių registracija

  „Sedulinos“ patalpos
 • Rugsėjo 23 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kosminis Samsamas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 23 d. 17.30 val.
  Kino filmas „PILIS“ (drama, N-13, filmas lietuvių kalba). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 23 d. 20 val.
  Kino filmas „Kosmobolas“ (nuotykių, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais) . Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 24 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas rusiškai)
  . Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 24 d. 17.30 val.
  Kino filmas„After. Kai mes abejojom “ (romantinis, N-13, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 24 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 25 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Lesė grįžta“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 25 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Aš gražuolė“ (komedija, N-13, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 25 d. 20 val.
  Kino filmas „Strelcovas“ (drama, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 12 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas rusiškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
 • Rugsėjo 26 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Lesė grįžta“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 17.30 val.
  Kino filmas „After. Kai mes abejojom“ (romantinis, N-13, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 20 val.
  Kino filmas „Strelcovas“ (drama, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 10 val.
  Žalvario papuošalų kūrybinės dirbtuvės. Išankstinė dalyvių registracija.
  „Sedulinos“ fojė
 • Rugsėjo 26 d. 18 val.
  „Bravo“ studijos koncertas. Įėjimas nemokamas.
  „Draugystės“ salė

    Parodos (darbo dienomis 10 – 20 val.)

 • Nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 10 d.
  Istorinės dokumentikos paroda „Lietuva, Lita, Lite. Vienas amžius iš septynių“
  VKC „Draugystės“ parodų salė
 • Nuo rugpjūčio 7 d.
  Istorinė dokumentikos paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“
  VKC „Sedulinos“ parodų salė
 • Nuo 2019 m. spalio 31 d.
  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukštas)
 • Nuo 2019 m. vasario 11 d.
  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukštas)

Mūsų draugai