Lietuvos mėgėjų Teatrų šventė „Rusų klasika kitaip“ Visagine

Šios šventės idėją prieš porą metų, svečiuodamasis Visagine, pasiūlė mūsų teatro „Gyvenimas gražus!“ geras bičiulis, šviesios atminties Pasvalio Klėties teatro režisierius Gintaras Kutkauskas. Išties mūsų miestas kitoks, jame tarsi po viena margaspalve antklode gyvena dešimtys tautų ir tautelių. Ir, žinoma, šioje kultūrinėje terpėje bene ryškiausia spalva puošiasi rusų tauta. Kiekvienas išsilavinęs žmogus atiduoda dėmesio duoklę didiesiems rusų literatūros ir dramaturgijos klasikams. Ir mūsų kultūros centro suaugusiųjų teatras „Gyvenimas gražus!“ (rež. Birutė Klevickienė) ryžosi įtraukti į savo repertuarą rusų klasiko Ivano Krylovo komediją „Pamoka dukterims“, kuri, beje, pastaruoju metu nepelnytai teatralų primiršta. O ir kiti Lietuvos mėgėjų teatrai neretai nukreipia savo žvilgsnį į rusų klasikos lobyną.

 Teatro afisaTad taip pagaliau ir pasiryžta organizuoti teatrų šventę „Rusų klasika kitaip“, kuri įvyks balandžio 12 dieną Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salėje (Vilties g. 5). Žiūrovai turės galimybę pamatyti keturis mėgėjų teatrų spektaklius.

15.00 valandą, po trumpo šventės atidarymo, pirmieji pasirodys svečiai iš Pasvalio – Klėties teatras, kuriame režisieriaus vairą sėkmingai perėmė Sigitas Paliulis. Pasvaliečiai šventėje dalyvauja garbingomis svečių teisėmis ir į Visaginą atveža ne rusų, bet gyvo lietuvių klasikos autoriaus Kazio Sajos tragikomediją „Šventežeris“. „Ko žmogui reikia? Vieniems, kad vaikai būtų sveiki, kitiems, kad aitvarai turtus atneštų, dar kiti nieko nemato ir tik stumia dieną po dienos. Kiekvienas žingsnis – tai judėjimas, bet kas gali atsakyti, kur mes judame?.. Gėrimės svetimais kraštais, bet ką patys turime – pasiryžę parduoti, sutrypti ir nematyti. Visada matome tik kitų, o ne savo klaidas. Laikas sustoti ir atsigręžus pasakyti – čia Lietuva, čia lietūs lyja, čia aš gyvenu ir man gera.“ – teigia savo spektakliu pasvaliečiai.

Pirmą kartą Visagine lankosi ir svečiai iš Suvalkijos – Šakių kultūros centro Zanavykų teatras, vadovaujamas režisierės Gražinos Guzovijienės. Zanavykai mums parodys Antono Čechovo apsakymų motyvais sukurtą spektaklį apie „protingus“ tėvus ir nedorus vaikus. Spektaklio trukmė tik pusė valandos.

Džiugu sulaukti kolektyvo iš Birštono kultūros centro. Teatras, vadovaujamas puikaus režisieriaus Rimanto Jacunsko, (prieš keletą metų kolektyvas pelnė „Aukso paukštę“) dovanos vieno veiksmo humoreską „Meška“, pastatytą pagal Antono Čechovo kūrybą. Užmiesčio dvaras. Dvarininkė Jelena Popova  jau bemaž kaip metai, užsisklendusi nuo išorinio pasaulio gedi Birutes afisasavo buvusio vyro. Jos sielvarto neišsklaido net tarnų Dašos ir Lukos nuoširdžios pastangos. Staiga į dvarą atvyksta atsargos karininkas Grigorijus. Jis reikalauja grąžinti jam Popovos vyro Nikolajaus skolą. Ši sutinka, tik, bėda, išvykęs ūkvedys, ir ji šiuo metu nieko negalinti padaryti. Grigorijui tai labai nepatinka ir jis reikalauja skolą žūt būt grąžinti. Jiedu rimai susikimba gindami savo nuomonę ir orumą. Bet tai dar ne pabaiga. Kuo toliau, tuo įdomiau…

Na, ir paskutiniai šventės scenoje pasirodys šeimininkai – Visagino kultūros centro teatras „Gyvenimas gražus!“ Kolektyvas ir režisierė Birutė Klevickienė kviečia savo gerbėjus į premjerą – Ivano Krylovo komediją „Pamoka dukterims“.  Gili Rusijos provincija. Turtingo dvarininko Velkarovo dvaras, į kurį jis, baigęs tarnybą armijoje, atsiveža dvi prancūziško auklėjimo pagadintas dukreles – Fioklą ir Lukeriją. Na, jos ir pradžiugina tėtuką! Šia kvailybės ir tuštybės muge bando pasinaudoti apsukrus tarnas Semionas. Apsimetęs prancūzų markizu, jis bando išvilioti iš turtingų panelių pinigų, kurių taip trūksta jo vestuvėms su mylima kambarine Daša… Regis viskas klostosi puikiai, bet apgaulė vis tiek išlenda, tarsi yla iš maišo. Kilniaširdis dvarininkas Velkarovas atleidžia sąmojingiems tarnams. Užtat dukrelės susilaukia geros pamokos…

Nepasididžiuokite. Ateikite ir pažiūrėkite. Visi spektakliai labai skirtingi, nepanašūs vienas į kitą. Žodžiu, viskas bus kitaip. Juk entuziastingi artistai  suvažiuoja į Visaginą iš visos Lietuvos norėdami atskleisti jums savo sugebėjimus, dovanoti puikią nuotaiką, priversti susimąstyti, o gal net nubraukti ašarą. Toks jau tas didysis magiškas Tetaro pasaulis!

Taigi, šį šeštadienį, balandžio 12 dieną, Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salėje (Vilties g. 5)  nuo 15 valandos karaliauja Lietuvos mėgėjų Teatrų šventė „Rusų klasika kitaip“. Visi spektakliai nemokami.

Programa:

15.00 – Šventės atidarymas.

             Pasvalio Klėties teatras

             Kazys Saja „Šventežeris“.

             Režisierius Sigitas Paliulis.

16.30 – Šakių Zanavykų teatras.

             Antonas Čechovas „Nedoras vaikas“.

             Režisierė Gražina Guzovijienė.

17.30 – Birštono kultūros centro teatras.

             Antonas Čechovas „Meška“.

             Režisierius Rimantas Jacunskas.

18.30 – Visagino kultūros centro suaugusių teatras „Gyvenimas gražus!“.

             Ivanas Krylovas „Pamoka dukterims“.

             Režisierė Birutė Klevickienė.

             Šventės uždarymas.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai