Visagino kultūros centro vienas jauniausių mėgėjų meno kolektyvų „Samanyčia“ – trečias Aukštaitijos regione!

Tai paaiškėjo po praėjusį šeštadienį (11-15) vykusių Aukštaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų šventės – varžytuvių „Kapelmaušis“ Panevėžyje.

Atrankos ture dalyvavo 20 liaudiškų kapelų, o į pagrindinį konkursą pateko tik devynios, kurias vertino kompetentinga komisija, pirmininkaujama kompozitorius Vytauto Samanycia Linksmoji armonikaJuozapaičio. Dvidešimt trečią kartą vykstanti šventė prasidėjo bendrai visų muzikantų sugrotu „Kapelmaušio“ himnu, panevėžiečio A. Ulevičiaus sukurta daina „Kapelmaušis“ ir „Blindos polka“.

Konkursinėje dalyje „Samanyčios“ muzikantai – Nikodemas Staniukaitis, Donatas Krasauskas, Eglė Macijauskaitė, Evaldas Raslanas, Edvilė Cicėnaitė, ISamanyčia trečioji aukstaityjojenga Cicėnienė, Aušrinė Gudaitė, Augustas Gudas, Ieva Gudienė ir vadovas Aurimas Gudas atliko privalomą programą. O ji buvo specifinė: kompozitoriaus Vytauto Juozapaičio kūrinys, daina apie arklį ir laisvai pasirinktas kūrinys. Muzikantai atliko dainas „Negerk trečios“ (m. V. Juozapaičio, ž. B. Dačiulio), „Turiu gražią kumelaitę“ (instrumentuotė kapelos muzikantų) ir polką „Galalių gegužinėj“ (m. A. Kybarto).

Be Visagino „Samanyčios“ varžytuvėse varžėsi kapelos iš Elektrėnų, Biržų ir Panevėžio miesto bei rajono. Kapelos rungėsi dėl PanSamanyčios diplomas1evėžio rajono savivaldybės įsteigtų prizų ir geriausios vardo. Žiūrovų simpatijos ir geriausios kapelos vardas atiteko Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro kapelai „Smilgenė“, už geriausią dainos apie arklį interpretaciją apdovanota tradicinė kapela iš Elektrėnų, o „Samanyčia“ pelnė III laipsnio diplomą.

Panevėžio „Cido“ arenoje vykęs renginys sutraukė apie 3000 žiūrovų.

Pernakvoję Panevėžyje, jaunieji muzikantai išvyko į Uteną, kur Utenos kultūros ceSamanyčios diplomas2ntras, po dviejų metų pertraukos, vėl organizavo kapelų šventę „Linksmoji armonika“, kurioje dėl tradicinio piniginio prizo varžėsi 14 kapelų iš Žemaitijos, Dzūkijos ir Aukštaitijos regionų. Kapelos „Samanyčia“ muzikantas Augustas Gudas (9 m.) iš komisijos pirmininko prof. A. Vyžinto rankų atsiėmė prizą kaip geriausias muzikontų muzikontas tarp sekmadienį dalyvavusių aštuonių kapelų.

Kapelos muzikantai nori padėkoti Visagino LSDP skyriui ir pirmininkei Elenai Čekienei, Jonui Parfionovui ir Gevork Manukyan už galimybę nuvykti į konkursus, o už paskolintą instrumentą ačiū sakome Edvardui Piščikui.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai