Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Sauliūtė tekėjo“

2011 m. gegužės 20–21 d. Visagine jau antrą kartą vyko vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Sauliūtė tekėjo“. Ir šiemet jis sukvietė jaunuosius atlikėjus ne tik iš tolimiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš kaimyninės Latvijos.

koncertasPirmąją festivalio dieną kolektyvai lankėsi ir koncertavo Visagino ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažuosius klausytojus džiugino Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Pasagėlė“ (vadovė Aušra Masteikaitė-Mičiulė) ir Zarasų kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Oželis“ (vadovė Rimutė Vitaitė).   Lopšelyje-darželyje   „Auksinis raktelis“ lankėsi Rėzeknės rajono Kaunatos vidurinės mokyklos folkloro kolektyvas „Raznavina“ (vadovė Sandra Viša). O „Žiburio“ pagrindinės mokyklos auklėtinius savo išradingumu nustebino modernaus folkloro grupė ,,Kadauja“ (jaunimas repetuoja savarankiškai) iš Ignalinos.

Svečių dienotvarkė buvo labai intensyvi. Po koncertų ugdymo ir švietimo įstaigose kolektyvai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves, kurios vyko Visagino kultūros centro (VKC) Etnokultūrų skyriaus patalpose. Buvo užimti ne tik jaunieji folkloristai, bet ir jų vadovai – visi galėjo rinktis jiems įdomus užsiėmimus: pageidaujantys išbandyti jėgas smulkiųjų rankdarbių srityje galėjo pinti įvairias juostas arba megzti riešines, norintys sužinoti keramikos paslapčių – ėjo į keramikos studiją, kurios vadovė Antonina Nikitina visiems įteikė simbolines dovanėles. Visus sukurtus darbelius svečiai galėjo parsivežti į namus.

Po užsiėmimų dirbtuvėlėse festivalio dalyviai nuskubėjo gaminti simbolinio festivalio ženklo – saulutės. Kolektyvams buvo išdalintos darbo priemonės ir „spinduliai“, kuriuos jie papuošė atsivežtais žolynais, sėklomis, karoliukais ir kt.
Penktadienio vakarą užbaigėme linksma vakarone. Ją vedė VKC rusų folkloro ansamblio „Bylina“ vadovė Elena Churakova ir Visagino vaikų kūrybos namų vaikų folkloro kolektyvo „Radastėlė“ vadovė Inga Cicėnienė. VKC „Gimtųjų mokyklų“ būrelių atstovai svečius išmokė įvairių liaudiškų žaidimų, dainų, šokių, netgi buvo suteikta galimybė muzikuoti totorių, ukrainiečių, baltarusių liaudies instrumentais. Vaikai aktyviai dalyvavo vakaro programoje, vadovai pasidalino patirtimi. Nauja patirtimi praturtėjo ir svečiai ir šeimininkai.

Saulėtą šeštadienio rytą visaginiečiai buvo pakviesti į festivalio dalyvių koncertą, kuris vyko Jaunimo slėnyje greta VKC „Orbitos“ salės. Lauko scenoje koncertavo Visagino vaikų kūrybos namų folkloro kolektyvas ,,Radastėlė“, Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso ,,Tramtatulis 2011“ laureatai: Augustas Gudas, Edvilė Cicėnaitė, diplomantas Rimantas Treigys, Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Pasagėlė“, Visagino kultūros centro rusų folkloro ansamblis ,,Žavoronok“, Zarasų kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Oželis“, Rėzeknės rajono Kaunatos vidurinės mokyklos folkloro kolektyvas „Raznavina“, Šiaulių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis ,,Abrūsėlis“ ir modernaus folkloro grupė ,,Kadauja“ iš Ignalinos.

Žiūrovai kol kas „jaukinasi“ šį festivalį, nes tai gana nauja, po ilgokos pertraukos atkurta tradicija. Atėjo patys ištikimiausieji, dėl kurių bus verta festivalį „Sauliūtė tekėjo“ organizuoti ir kitais metais. Kitąmet koncerto žiūrovai sakė atsivesią savo draugus ir šeimos narius. Taip užaugs tradicinę kultūrą išmananti karta.
Jaunuosius folkloristus šiemet padėjo suburti Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Renginio rėmėjai: Kultūros rėmimo fondas, Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Europos Komisija.

Visiems nuoširdžiai dėkojame ir tikimės pasimatyti kitais metais.

Žana Vaitkuvienė-Zimina

 [nggallery id=9]

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Rugpjūčio 6 d. 18 val.
  Vilniaus SOLO teatro  poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis „Tylos sodai“ su aktore Birute Mar ir birbynininku Egidijumi Ališausku. Įėjimas nemokamas.
  „Draugystės“ salė

Rugpjūčio 7 d.

 • 15-20 val.
  Audiovizualinė instaliacija „Jausmų fejerverkas“, aut. Andrej Romanov 

  „Bangos“ salė
 • Rugpjūčio 7 d. 21-23.30 val.
  Muzikos vakaras „Muzikinis saulėlydis“.
  „Bangos“ kiemelis

Rugpjūčio 8 d.

 • 10-12 val.
  Senjorų erdvė „Iš širdies į širdį“.
  Socialinių paslaugų centro kiemelis, Vilties g. 1
 • 11-12.30 val.
  Šventinis Visagino savivaldybės tarybos posėdis.
  „VKC „Sedulinos“ salė
 • 12-19 val.
  Mugė „Pagaminta Visagine“.
  Santarvės aikštė
 • 14-16 val.
  Gimtadienio piknikas su virtuvės šefu Ruslanu Bolgovu ir Visagino (country-rock) grupe „Sepa Asorti“.
  Visagino rekreacijos paslaugų centro stovyklavietė, Parko g.14 A
 • 15-18 val.
  „Atradimų pieva“.
  Santarvės aikštė
 • 15-19 val.
  Audiovizualinė instaliacija „Jausmų fejerverkas“.
  VKC „Bangos“ salė
 • 16-19 val.
  Intelektiniai žaidimai
  VKC „Bangos“ kiemelis
 • 16-17 val.
  Gyvūnų mylėtojų programa.
  Aikštelė už PC „Domino“
 • 17-19 val.
  Vaikų smagumų šalis
  Aikštelė už PC „Domino“
 • 19 val.
  Floristinės kompozicijos „Visagino dvasios atspindys“ pristatymas
  VKC „Bangos“ prieigos
 • 19-21 val.
  DJ vakarėlis su „Badass Company“
  VKC „Bangos“ kiemelis
 • 20-21 val.
  Didysis koncertas „Mes čia!“, I dalis „Vaikų Žemė“                            (Visagino „Dainų dainelės“ konkurso dalyviai)
  Santarvės aikštė
 • 21-21.15 val.
  Šventiniai sveikinimai.
  Santarvės aikštė
 • 21.15-22.30
  Didysis koncertas „Mes čia!“, II dalis „Iš būtojo laiko, kur mano namai“ (Gabrielė Pimpytė, Viktoras Lapėnas, Onutė Kolobovaitė)
  Santarvės aikštė
 • 22.30 val.
  Šventinis fejerverkas
  Santarvės aikštė
 • 22.35-23.20 val.
  Didysis koncertas „Mes čia!“, III dalis „Laisvai po žvaigždėtu dangumi…“ Atlikėja Neda Malūnavičiūtė.
  Santarvės aikštė
 • 23.20-00.30 val.
  Visagino (pop-rock) grupė „Aura“
  Santarvės aikštė
 • 00.30-2.00 val.
  Diskoteka su „Badass Company“
  Santarvės aikštė

    Parodos (darbo dienomis 10 – 20 val.)

 • Nuo rugpjūčio 6 d. (atidarymas 17 val.) iki rugsėjo 4 d.
  M. Ščerbakovos ir Jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ paroda „Žvelgiu į ežerų mėlį…“, skirta Visagino 45 m.
  VKC „Draugystės“ parodų salė
 • Nuo rugpjūčio 7 d.
  Istorinė dokumentikos paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“
  VKC „Sedulinos“ parodų salė
 • Nuo 2019 m. spalio 31 d.
  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukštas)
 • Nuo 2019 m. vasario 11 d.
  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukštas)

Mūsų draugai