Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis-seminaras „Sauliūtė tekėjo“

2012 m. gegužės 24–25 d. jau trečią kartą Visagine vyko vaikų ir jaunimo folkloro festivalis-seminaras „Sauliūtė tekėjo“. Renginyje dalyvavo per 80 jaunųjų folkloristų ne tik iš Visagino, bet ir iš skirtingų Lietuvos bei Latvijos regionų.

Pirmąją festivalio dieną vaikų folkloro kolektyvai koncertavo Visagino ikimokyklinio ugdymo koncertasįstaigose: lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“, „Auksinis gaidelis“ ir ,,Kūlverstukas“. Ugdymo įstaigų darbuotojai, tėveliai ir vaikai liko sužavėti svečių siūloma programa. Čia buvo galima ne tik iš arčiau susipažinti su folkloru, bet ir pabūti dalyviais. Net patys mažiausieji buvo pakviesti šokti ratelių. Įstaigų vadovai maloniai pakvietė svečius atvykti ir kitais metais. Vakare vyko smagi vakaronė su Visagino kultūros centro (toliau – VKC) „Gimtųjų mokyklų“ būreliais. Vaikai vieni iš kitų mokėsi ratelių, žaidimų. Smagiai griežė ir kvietė į ratelį Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Versmelė“ vadovės Ingridos Žmijauskienės smuikas ir ,,iki septinto prakaito“ šokdino Visagino vaikų kūrybos namų vaikų folkloro kolektyvo ,,Radastėlė“ vadovės Ingos Cicėnienės armonika.

Antrąją festivalio dieną vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu VKC specialistai mokė įvairių kūrybinių paslapčių: Liusia Ševeliova – pinti juostas, Valentina Kociuba – iš įvairiaspalvių siūlų pasigaminti lėlytes, Violeta Abarienė – karpinių meno, Palmira Bučinskienė – akmenis paversti gyvulėliais ar tapybos kūriniais, Nevena Šašilova – keramikos paslapčių, o Indrė Gruodienė – iš popieriaus kurti lėlių teatrą. Kiekvienas renginio dalyvis galėjo ne tik pasirinkti dirbtuvėlę savo nuožiūra, bet ir išbandyti savo sugebėjimus keliose dirbtuvėlėse. Abejingų nebuvo.

Vakare, nuo 17.00 val., prie VKC salės „Banga“ kiemelyje vyko folkloro kolektyvų koncertas. Festivalį pradėjo visaginiečiai – Visagino vaikų kūrybos namų (toliau – VVKN) vaikų folkloro kolektyvas ,,Radastėlė“ (vad. Inga Cicėnienė). Po jų išvydome VVKN vaikų rusų folkloro ansamblį ,,Lapotuški“ (vad. Tatjana Tumel). Treti koncertavo svečiai – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos ansamblis ,,Aušrela“ (vad. Kazimieras Pranskus). Be abejo, scenoje pasirodė visaginiečiams puikiai pažįstamas VKC rusų folklorinis ansamblis ,,Žavoronok“ (vad. Elena Churakova). Žiūrovus taip pat linksmino Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis ,,Versmelė“ (vad. Ingrida Žmijauskienė). Festivalį užbaigė jau antrąjį kartą jame besilankantis Rezeknės rajono Kaunati vidurinės mokyklos folkloro ansamblis ,,Raznavinia“ (vad. Sandra Viša).

Tai projektinis renginys, todėl nuoširdžiai dėkojame LR kultūros ministerijos Kultūros rėmimo fondui, finansavusiam Vaikų ir jaunimo folkloro festivalį-seminarą „Sauliūtė tekėjo“. Norisi palinkėti, jog ši graži idėja tęstųsi dar ne vienerius metus.

[nggallery id=44]

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai