Visaginiečiai kuria savo miestą

Visaginiečiai kuria savo miestą – šis posakis geriausiai charakterizuoja jauniausio Lietuvos miesto gyventojus. Dviejų dalių šventėje „Žydėki, mano mieste“, skirtoje miesto 35-ajam gimtadieniui, kalbėjęs koncertasVisagino savivaldybės meras Vytautas Račkauskas labai taikliai pastebėjo: „Viena karta palydėta į pensiją, viena karta subrandinta, viena karta auga, kad tęstų tradicijas, kurias kuria miestelėnai.“ Savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad trys kartos jau gali keistis įgyta patirtimi, pasitarti, kaip gyventi toliau, kad būtų išsaugota pagarba miestą stačiusiems ir suspėta į traukinį, kuris visu greičiu lekia į modernėjantį pasaulį. 

Visagino savivaldybė unikali tuo, kad joje gyvenantys turi labai retą Lietuvoje galimybę švęsti tas pačias, bet kelių tautų kalendorines šventes. Kolegos kultūrininkai gali sau leisti replikuoti: Kalendorinės šventės mieste? Urbanizuotoje aplinkoje? Taip, nes Visaginas ne tik puoštas želdiniais, bet ir skendi natūralioje gamtinėje aplinkoje. Kalendorinių švenčių prasmė, žmonių ir gamtos gyvenimai čia tiesiog organiškai susilieja. Ar Jums teko lankytis tokiame savivaldybės administracijos pastate, kurio viena pusė, kartu su miesto simboliu gerve kaip sargybinis sveikintų čia atvykstantį, o kitos pastato pusės languose atsispindėtų žalių pušų šakų guoliai, o pro juos smelktųsi gaivus Visagino ežero vandenų aromatas? Žmogaus rankų darbštumas ir gamtos žavesys sukūrė darnią scenografiją, kurioje visa pilnatve gali sutviskėti žmogaus kūrybos galia. Šventės organizatorių rūpesčiu liko tik kūrybos raiškos demonstravimo formų parinkimas…

Ir susitiko visaginiečiai Sekminių išvakarėse prie savivaldybės pastato, vėsinamo beržo svyruoklio pavėsio, ne socialinių problemų spręsti, girti ar skųstis, o save parodyti ir į kitus pasižiūrėti. Atsigavęs, atjaunėjęs po visų optimizacijų Visagino kultūros centras atidarė sukaupto kraičio skrynią ir lyg siūlų kamuoliukai iš jos išriedėjo net 29 jame veikiantys meno kolektyvai.

Pirmoje renginio dalyje, sveikindami čia gyvenančius ir atvykusius, koncertavo miesto senjorai. Tai žmonės, kurie statė miestą ir iki šių dienų puošia jį savo dainomis. O kai visi trys chorai susijungė vienai dainai – tai atrodė, kad kas į skaisčią saulę pasiuntė naujos energijos pliūpsnį. Senjorus keitė tautinių bendruomenių dainorėliai ir šokėjai, o grakščiosios „Rodničok“ šokėjėlės, mažosios „Raselės“ ir „Solovuški“ savo pasirodymais liudijo miesto nemarumą. Reprezentacinėje savivaldybės pusėje koncertą baigė modernios muzikos atlikėjų kolektyvai.

Stilinguosius renginio vedėjus pakeitė kvieslys, dailiai surikiavęs eitynių koloną ir nusivedęs visus ekologiškojon pastato pusėn, kur savivaldybės prieigos švelniai susilieja su paežerės mišku… Savivaldybės prieigų aikštelės priglaudė folkloro kolektyvų būrelius: totorių audiniais puošta palapinė ne tik viliojo grožiu, bet ir gardžiu tradicinės šiurpos kvapu, rusai šokdino visus per virvę ir vaikščiojo kojūkais burdami gerą derlių visaginiečių soduose, baltarusiai dalijamu savo gyvenimo džiaugsmu ne vieną paskatino nenurimti, o paskutinysis kiemelis kvietė prie didžiulių keptuvių Sekminių kiaušinienės valgyti… Kiaušinienė – ir lietuvių, ir slavų tautų Sekminių (Troicos) šventės apeiginis valgis: netolimi kaimynai visais laikais buvome.

Didžiausio žiūrovų susidomėjimo sulaukė mero V. Račkausko kepama kiaušinienė: ar meras moka ją kepti, ar skanią kepa, ar visiems jos užteks… Ilgiausia eilė nusidriekė, bet ir nesupeikė nieks. Per tris šimtus kiaušinių tądien visaginiečiai sušveitė taip užsitikrindami gerą orą geram derliui nokinti… Nors ir karštas laužas, ant kurio kiaušinienė kepė, buvo, bet meras šauniai karštį atlaikė, prieskonių nepagailėjo – tikrai puikus kulinaras. Nei karšta saulė tądien kepinusi, nei karšta laužo liepsna, nei šventės pabaigoje prapliupęs lietus mero neišgąsdino: su savivaldybės žmonėmis visą šventę bendravo, rūpesčiais ir džiaugsmais dalijosi. Net stebina – iš kur žmoguje tiek jėgų, juk tik po vidurnakčio iš kelionės po Baltarusiją buvo grįžęs…

Sekminių esmė – susitikti, pabendrauti, padejuoti dėl praėjusio šaltojo periodo negandų ir pasitarti, kaip gyvensime toliau. Organizatorių lūkesčiai išsipildė: žmonės bendravo, sveikino vienas kitą… Sekminių šeimininkių – Visagino kultūros centro darbuotojų – suruošti lauknešėliai papuošė kiekvieno pasirodžiusio kolektyvo vadovo skreitą lyg ragintų pasistiprinti ir naujiems darbams ruoštis, o šventės išvakarėse savivaldybės prieigose pražydusios erškėtrožės paskelbė maudymosi sezono pradžią..

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Rugpjūčio 10-14 d. 10-18 val.
  „XIII tradicinio muzikavimo kursai Visagine ir Meironų kaime“ (pagal išankstinę dalyvių registraciją)
  „Sedulinos“ salė, Meironų k. (Ignalinos raj.)
 • Rugpjūčio 12 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Gnomai sugrįžta“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 12 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 12 d. 20 val.
  Kino filmas „Sek paskui mane“ (siaubo, N-16, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 18 val.
  „XIII tradicinio muzikavimo kursų Visagine ir Meironų kaime“ dalyvių koncertas. Įėjimas nemokamas.
  VKC „Sedulinos“ salė
 • Rugpjūčio 13 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Belgradas“ (komedija, N-13, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
 • Rugpjūčio 14 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 14 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Forpostas“ (veiksmo, N-16, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 14 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.

    Parodos (darbo dienomis 10 – 20 val.)

 • Nuo rugpjūčio 6 d. (atidarymas 17 val.) iki rugsėjo 4 d.
  M. Ščerbakovos ir Jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ paroda „Žvelgiu į ežerų mėlį…“, skirta Visagino 45 m.
  VKC „Draugystės“ parodų salė
 • Nuo rugpjūčio 7 d.
  Istorinė dokumentikos paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“
  VKC „Sedulinos“ parodų salė
 • Nuo 2019 m. spalio 31 d.
  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukštas)
 • Nuo 2019 m. vasario 11 d.
  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukštas)

Mūsų draugai