Spalio 11 d. Vidmanto Fijalkausko spektaklis

Vladimiro Nabokovo romanas „Kamera obskura“ – provokuoja ne mažiau, nei romanas „Lolita“ ir yra vienas įtaigiausių rašytojo kūrinių. Romane kalbama apie nesibaigiančias meilės paieškas, žmogaus fizinį ir dvasinį aklumą, teatraspasaulio nepažinumą ir būties absurdą. Jau pavadinimas „Kamera obskura“ yra dviprasmiškas. Tai ne tik pirmojo įrenginio, leidusio ekrane projektuoti apverstą vaizdą, pavadinimas, bet ir nuoroda į iškreiptą pasaulio suvokimą, sąmoningą tikrovės ignoravimą.

…Pagrindinis herojus – menotyrininkas Bruno Krečmaras. Jis skiriasi su švelnia ir jautria žmona, nes neatsispyrė pagundai suvilioti šešiolikmetę pozuotoją. Aistra tokia didelė, kad jis net nenueina į dukters laidotuves. O kai vyras patenka į avariją, patiria traumą ir apanka, netikėtai suvokia, tarsi praregi, kad aplinkui vien melas ir apgaulė.

Anot GITIS‘o profesoriaus Aleksandro Barmako (Maskva), režisierius Saulius Varnas ir aktorius Vidmantas Fijalkauskas padarė beveik neįmanomą – elegantiškai ir ciniškai, pašaipiai ir aitriai V.Nabokovovo prozai suteikė realų sceninį gyvenimą. Tai, žinoma, lėmė puikus režisieriaus sumanymas. S.Varnas Nabokovo literatūroje įžvelgė tokį širdies karštį, nerimą, aistrą ir skausmą, kokio nė pats autorius tikriausiai nebūtų norėjęs pripažinti. Sukurtas jaudinantis, žmogiškas ir subtilios, nabokoviškos aistros kupinas spektaklis.

VIDMANTAS FIJALKAUSKAS Juozo Miltinio dramos teatras, Panevėžys, Lietuva
„KRITIMAS Į TAMSĄ“ (pagal Vladimiro Nabokovo romaną „Kamera obskura“) (rusų kalba) 

Inscenizacijos autoriai – Nina Mazur, Saulius Varnas Režisierius – Saulius Varnas Dailininkas – Marius Nekrošius Video idėjos autorius – Saulius Varnas  Muziką parinko – Saulius Varnas  Premjera – 2010 m. (rusų kalba), 2011 m. (lietuvių kalba) Trukmė – 1val. 05min.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai