Šv. Valentino šventė

Besibaigiant žiemai švenčiama šv. Valentino šventė, arba, kaip labiau įprasta, Meilės diena. Iš kur gi kilo ši graži šventė?

sirdisPasakojama, kad III a. Romoje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Kad savo tikslą pasiektų, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima.

Vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir nubaudė mirties bausme. Valentinas mirė vasario 14 dieną. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.

Vasario 14-osios šventė gali būti susijusi ir su senąja Romos švente – Luperkalijomis. Pagal to meto kalendorių vasaris buvo pavasario pradžia, o Luperkalijos – pavasario ir meilės šventė. Senovės Romoje jaunų vaikinų ir merginų gyvenimas buvo griežtai atskirtas, tačiau šios šventės metu senas paprotys leido susipažinti ir susidraugauti poroms.

Luperkalijų išvakarėse vykdavo „Meilės loterijos“. Romos mergaičių vardai buvo surašomi ant popieriaus skiaučių ir sumetami į ąsočius. Kiekvienas jaunuolis traukdavo po vieną lapelį su vardu ir tapdavo tos merginos jaunikiu šventės metu, o kartais – ir visiems metams ar net gyvenimui.

Taigi, vasario 14 d. 19.00 val. kviečiame visus kartu švęsti šv. Valentino šventę. Programoje Visagino kultūros centro ukrainiečių dainų ansamblio „Kalyna“ (vad. M. Betina) ir Visagino šokių teatro „Arabeski“ (vad. O. Šavliuk) pasirodymai. Renginys pavadintas „Valentino pokštai“ ne veltui – jūsų laukia šokių pamokėlės, prizai, nuotaikingi žaidimai ir siurprizai. Vakaras vyks VKC „Bangos“ salėje prie staliukų.

Daugiau informacijos telefonu 8 659 75372.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai