Tarptautinių festivalių maratonas

Rugsėjo 20 d., beveik per patį rudens lygiadienį, jau antrąkart visaginiečius ir miesto svečius sukvietėme į tarptautinį gatvės teatrų festivalį „Mozaika“. Šįkart jis buvo jubiliejinis – dešimtasis. Rudens lygiadienis pasirinktas neatsitiktinai – teatralizuotų pasirodymų metu buvo gausybė simbolių, ugnies ir mistikos. Renginio vieta taip pat nauja – amfiteatras tarp Visagino kultūros centro ir Visagino „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos. Amfiteatras – tarsi simbolinis slenkstis tarp švietimo ir kultūros – tereikia nebijoti išdrįsti jį (dažniau) peržengti…

[nggallery id=98]

Festivalis į Visaginą atkeliavo iš Vilniaus, kur jį tradiciškai organizuoja nenuilstanti Vilniaus senamiesčio teatro vadovė Laima Ašakaitė. „Mozaika“ buvo „sudėliota“ ne tik iš ugnies teatrų, bet ir iš akrobatinių pasirodymų, žongliravimo meno, pirotechnikos, pantomimos, senovinių šokių, šiuolaikinės trankios ir į transą vedančios muzikos.

Šventė prasidėjo teatralizuotu dalyvių paradu, kuriame dalyvavo ir mūsų miesto aktoriai: Visagino kultūros centro suaugusiųjų teatras „Gyvenimas gražus!“, vaikų ir jaunimo teatras „Teatriukas“ (vad. Birutė Klevickienė), merginų šokių grupė „Rodničiok“ (vad. Galina Chutorskich), Visagino kūrybos namų teatras „Mėlynoji paukštė“ (vad. Marina Šiškina), III amžiaus universiteto Visagino filialo Šokio teatro fakulteto šokėjos (dekanė Nijolė Kliučinskienė) ir, be abejo, visi didžiojoje scenoje pasirodę atvykusieji kolektyvai. Na, o kokia gi eisena be muzikos? Priešakyje žygiavo Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos pučiamųjų orkestras (vad. Algimantas Rastenis), o nuo jo neatsiliko ir visą kelią dūdmaišį pūtė Aurimas Gudas.

mozaikos akimirkos…ir štai, pagaliau, pasiekta didžioji scena. Gausiai susirinkę žiūrovai su nekantrumu jau laukia artistų. Dar keletas pasiruošimo akimirkų ir išvystame Ugnies teatrą „Magrathea“ iš Baltarusijos, teatrus iš Rusijos: „Teatrą, kurio vardo negalima minėti“ („Teatr, kotorogo imeni nelzia nazyvat“), teatrą „High Art“, gatvės aktorius Kateriną ir Stepaną, ugnies teatrą „Pololo“, taip pat pasirodė keletas kolektyvų iš Ukrainos: istorinių šokių teatras „Al‘entrada“, ugnies teatras „Pantera“, ugnies teatras „KOT“, festivalyje pasirodė ir tarptautinis projektas „Igriza“, „Vilniaus senamiesčio teatras“ bei cirko artistas Kęstas Matusevičius.

Daug šviesos, daug muzikos, daug judesio… Liko malonūs prisiminimai, puikios fotografijos… ir viltis susitikti kitais metais.

Tad nuoširdus ačiū mielai Laimai ir, be abejo, Visagino kultūros globėjai, kurios dėka ši šventė vyksta mūsų mieste – Visagino savivaldybės vicemerei Elenai Čekienei. Ačiū ir Visagino policijos komisariatui – „sureguliavusiam srautus“ bei Dievuliui už puikų orą.

Ačiū visiems – padėjusiems organizuoti, viešinti renginį ir svarbiausia – atėjusiems į šventę!

…o priešaky dar du festivaliai: rugsėjo 27–28 d. V tarptautinis tautinių kultūrų festivalis „Rudeninės“ ir spalio 15-18 d. IX tarptautinis monospektaklių festivalis „Atspindys“. Tad belieka tik susiplanuoti kultūringą laisvalaikį…

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai