Trumpiausios metų nakties šventė

Birželio 23-osios vakare prasidėjusios ir palaipsniui perėjusios dienos ir nakties rubikoną Visagine, kaip ir visoje Lietuvoje, siautėjo, šurmuliavo ir klegėjo Joninės. Organizatoriai šiemet pasistengė, kad jos būtų šiek tiek kitokios. Viena vertus, rengti folklorinę Joninių šventę, atsižvelgiant į tautinį mūsų gyventojų margumyną, būtų gal ir neteisinga. Kita vertus, šiemet vykstant Visagino paplūdimio zonos rekonstrukcijos darbams buvo apribotas priėjimas prie vandens ir teko atsisakyti didžiojo Joninių laužo paplūdimio teritorijoje. Tačiau lietuvių liaudis teigia, kad nėra padėties be išeities. Tad ir visą šventę šiemet sumanyta pravesti Visagino kultūros centro (toliau – VKC) „Bangos“ salės prieigose. Čia vyko ne tik šventinis koncertas ir veikė pramogos vaikams, šurmuliavo šventinė prekyba, iki vėlumos buvo organizuotos, kaip ir kasmet didelio susidomėjimo sulaukusios, tradicinių Joninių vainikų pynimo dirbtuvės.

Jonines VisagineGalima pasidžiaugti, kad vėsokas ir lietingas oras vakarop pasitaisė ir miestelėnų bei miesto svečių šventėje vis gausėjo. Jau tapo tradicija, kad Joninių koncertą pradėjo VKC kolektyvai „Samanyčia“, „Rodničiok“, „Gervė“ bei „Linksmuolė“. Žiūrovai, pradžioje buvę dar santūrūs ir truputį nedrąsūs, vėliau kapelos vadovo Aurimo Gudo bei „Rodničiok“ ir „Gervės“ šokėjų pamokyti patys smagiai trepseno lietuviškus liaudies šokius. Visai kaip kaimo „vakaruškose“! Šventinį renginį tęsė svečiai iš Rokiškio. Smagiai trypė jaunieji muzikantai ir šokėjai iš vaikų folkloro ansamblio „Bitula“, įtraukdami ir mažuosius visaginiečius.

Šventėje apsilankiusi Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė pasveikino susirinkusius su šia puikia švente, palinkėjo meilės, vilties, tikėjimo ateitimi ir, be abejo, visiems visiems surasti savo paparčio žiedą.

Šventės vedėjai – Jonukas (Jokūbas Naglinskas) ir teta Jonė (Birutė Klevickienė) lakoniškai ir šmaikščiai pynė pasirodančių kolektyvų pynę.

[nggallery id=94]

Na, o kai į sceną išėjo rusų folkloro kolektyvai „Žavoronok“ ir „Bylina“, vadovaujami Elenos Churakovos, publika buvo panardinta į autentiškos rusų tradicijų gelmes. Šią pasirodymo dalį paįvairino ir pagyvino šokių kolektyvo „Rodničiok“ (vad. Galina Chutorskich) šokių kompozicijos.

Na, o po to vėl visi turėjo galimybę panirti į lietuvių liaudies muzikos lobyną – scenoje karaliavo VKC liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė“, kuriai vadovauja talentingas vadovas Tomas Kochanka. Kapela jau seniai pamėgta ne tik visaginiečių, bet ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių žiūrovų. Tad ir šioje Joninių šventėje kolektyvo dainininkės ir muzikantai tikrai pakėlė žiūrovų nuotaiką ir išsklaidė jau vėl besitelkiančius virš miesto lietaus debesis.

Ir pagaliau visų dėmesiui buvo pasiūlyta teatralizuota apeiginė Joninių dalis (režisierė Birutė Klevickienė). Joje dalyvavę VKC teatro „Gyvenimas gražus!“ ir šokių kolektyvo „Gervė“ (vad. Diana Skusevičienė) šokėjai virto ir vaidilutėmis, ir šventos ugnies saugotojomis, ir saulės garbintojais, ir piktais vilkolakiais bei pragaro pamėklėmis. Apeigos ir ritualai vyko skambant magiškai „Apocalyptica“ ir „Gregorian“ muzikai. Na, ir pagaliau sulaukta svarbiausio šventės momento – kitaip nei ankstesniais metais buvo uždegti stilizuoti aukurai, simbolizavę Joninių laužą. Buvo gražu, įdomu, netikėta.

Pasibaigus apeiginei daliai visų dėmesys nukrypo į sceną, kurioje savo gebėjimus pademonstravo svečiai iš Panevėžio rajono – Country ir kaimo muzikos grupė „Bidge end bend“. O po jų pasirodymų jaunimo, ir ne vien jaunimo, dėmesį prikaustė grupė iš sostinės „AC/DC Project“, atlikusi tik legendinės grupės dainas. Gal kas nors ginčysis, kad tokia muzika ne visai tinkama Joninėms. Nuomonių daug. Bet juk tradicijas kuriame mes patys.

Organizatoriai tikisi, kad nusivylusių nebuvo, ir, kad kiekvienas, dalyvavęs Joninių šventėje Visagine, surado savo paparčio žiedą!           

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-01-31

Mūsų draugai