Už Lietuvą! Už krepšinį!

Šiais metais Visagine Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai buvo skirta ypač daug renginių. 2011 m. liepos 4 d. Visagino kultūros centro „Orbitos“ renginių salėje miesto bendruomenei buvo pristatytas spektaklis apie sovietinę Lietuvą „Tas uždraustas žodis „Laisvė“ (Liepsnojančio židinio teatras, vadovas Edvinas Šimulynas, Vilnius). Spektaklis buvo nemokamas, tačiau žiūrovų sulaukta nedaug.uz Lietuva
2011 m. liepos 6 d. Valstybės dienos paminėjimas pradėtas šv. Mišiomis už Lietuvą Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje.
…O buvo vienas tūkstantis du šimtai penkiasdešimt tretieji metai…
Kas apsakys tą skausmą, per kurį
Keliavo Lietuva! Lyg prakeikimas
Ją užgulė karai, nesutarimai,
Vaidai visokie, rietenos ir kliaudos.
Atrodo, lyg į šitą mažą kraštą
Dievai visas nelaimes būtų siuntę…
Šiais žodžiais buvo tęsiamos Valstybės dienos iškilmės Santarvės aikštėje. Miestelėnus ir svečius pasveikino Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, o po oficialiosios dalies susirinkusiuosius džiugino „Viduramžių pasiuntiniai“ – kolektyvas, siekiantis kuo tiksliau atkurti vėlyvųjų viduramžių Lietuvos ir Vakarų Europos karybą, buitį, šokius bei amatus. Žiūrovams ne tik subtiliai pristatyti ano meto šokiai, bet ir pamokyta, kaip juos šokti. Taip pat vyko riterių turnyras, kurio metu kautasi dėl širdies damų. Reginį stebėti buvo įdomu ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiesiems, po pasirodymo noriai fotografuotasi.

Vakare visi buvo pakviesti į Visagino kultūros centro „Bangos“ salę. Čia aidėjo Visagino vaikų kūrybos namų projekto partnerių iš Vokietijos sveikinimai ir įvyko jaunimo kolektyvų koncertas, po kurių tradiciškai buvo giedamas Lietuvos himnas. Šiais metais tai siejama su Lietuvoje vyksiančiu Europos krepšinio čempionatu. Akciją „Tautiška giesmė aplink pasaulį – už Lietuvą! Už Lietuvos krepšinį!“ ir dokumentinį filmą „Aukso karštligė“ pristatė Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausieji specialistai Laimondas Abarius ir Jonas Nekrošas.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai