Vaikų ir jaunimo laisvalaikis Advento metu

Adventas – rimties ir susikaupimo metas, prasidedantis likus keturioms savaitėms iki šv. Kalėdų. Senovėje šiuo laikotarpiu buvo draudžiama dirbti triukšmingus darbus, ilgai vakaroti. Kaip gi Advento metu leisdavo savo laisvalaikį vaikai ir jaunimas?Nors per Adventą vyravo rimtis ir susikaupimas, jaunimo sueigos nenutrūkdavo. Jaunimas rinkdavosi vakarais į kurią nors trobą, merginos susinešdavo ratelius, verpdavo, ausdavo ir žaisdavo. Seniau per Adventą žmonės, laukdami saulės sugrįžimo, atlikdavo įvairias apeigas, kurioms būdavo skirta daug dainų. Advento, arba dar vadinamas kalėdinėmis, dainas dainuodavo per visą rimties ir susikaupimo laikotarpį, o neretai ir iki Trijų Karalių (sausio 6 d.). Dainuodavo vakarodami, susirinkę kartu ką nors dirbdami. Vakarais ne tik dainuodavo Advento dainas, bet ir žaisdavo Advento žaidimus, šokdavo ratelius. Tautos tradicijos yra neatsiejama mūsų kultūros dalis. Siekdami jas puoselėti, norime vaikus ir jaunimą pakviesti į Visagino miesto jaunimo klubo „Jėga“ vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo laisvalaikis Advento metu“ edukacinį renginį.

            2014 m. gruodžio 6 d. 11.00 val. Visagino kultūros centro „Sedulinos“ koncertų ir parodų salėse (Vilties g. 5) įvyks koncertas ir kūrybinės dirbtuvės. Organizuojamame tradicinių Advento papročių dvasią atitinkančiame koncerte pasirodys Jonavos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Siaudelė“ bei vaikų folkloro ansamblis „Ramtatukai“. Čia bus organizuoti Advento žaidimai, burtai, spėjimai, dainuojamos Advento dainos. Pasibaigus koncertui parodų salėje vyks kūrybinės dirbtuvės, kur vaikai ir jaunimas bus supažindinti su senovėje gamintais šiaudiniais eglutės žaisliukais, Advento vainikais, patys juo gamins. Edukacinės programos metu taip pat bus galimybė pasigaminti šiuolaikinius eglutės papuošimus, kitus rankdarbius.adventas visagine

Renginyje bus ne tik plačiau susipažinta su lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis, bet leista ir patiems projekto dalyviams pajusti bei išgyventi šv. Kalėdų laukimo dvasią. Kūrybinio darbo metu bus skatinamas projekto dalyvių pasitikėjimas savimi, ugdoma saviraiška dirbant komandoje.

Kūrybinių dirbtuvių rankdarbiai bus demonstruojami skirtingų stilių Kalėdinių eglučių parodoje nuo 2014 m. gruodžio 6 d. iki 2015 m. sausio 9 d. Visagino kultūros centro parodų salėje (Vilties g. 5).

Projekto paramos šaltinis – Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneris – Visagino kultūros centras.

 

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai