Visaginas šventė savo 36 gimtadienį

2011 m. rugpjūčio 12 d. 11.00 val. savivaldybės didžiojoje salėje įvyko spaudos konferencija, kurioje Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė papasakojo apie miestą, jo savitumą, parodao Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausias specialistas  Artūras Pimpė pristatė miestą, priminė jo istoriją. Po pristatymo vyko diskusija, buvo atsakyta į pateiktus klausimus. Merė pakvietė žurnalistus, dalyvavusius konferencijoje, apsilankyti  Visagino viešosios bibliotekos meno skaitykloje-galerijoje vykstančioje ikonų parodoje, kurios metu bus suteikta unikali galimybė pabendrauti ir su jų autore Olga Kiričenko.
12.00 val. visaginiečius ir miesto svečius sukvietė tradicinis dviračių žygis aplink miestą. Dviratininkus išlydėjo merė Dalia Štraupaitė. Kiekvienam dalyviui buvo įteiktos atminimo dovanėlės su miesto simbolika.

13.00 val. savivaldybės didžiojoje salėje Visagino savivaldybės vadovai priėmė oficialias delegacijas ir garbės piliečius. Į miesto šventę atvyko Seimo nariai: Loreta Graužinienė ir Algirdas Sysas, kultūros ministras Arūnas Gelūnas, Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, Molėtų rajono savivaldybės vicemeras Henrikas Ivickas, Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Valerijus Rancevas, Rusijos ambasados atstovas Aleksandras Mamajevas, Visagino AE išorinių reikalų direktorius Rimantas Vaitkus, Visagino AE investuotojos „Hitachi“ atstovai, IAE generalinis direktorius Žilvinas Jurkšys, aktorė Irena Kriauzaitė, kiti garbūs svečiai. Visagino savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausias specialistas Artūras Pimpė papasakojo apie miestą, jo istoriją. Svečiai tarė sveikinimo žodžius, padėkojo už pakvietimą dalyvauti miesto šventėje, negailėjo šiltų, gražių žodžių apie miestą. 
15.00 val. Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje vyko sakralinės muzikos koncertas. Visagine – jauniausi koncertiniai vargonai Lietuvoje, vargonavo Bernardas Vasiliauskas, eiles skaitė Gražina  Urbonaitė, dainavo sopranas Asta Krikščiūnaitė ir baritonas Dainius Puišys.
17.00 val. Visagino centriniame stadione išaušo jaunųjų visaginiečių valanda. Eitynėms nuo centrinių stadiono vartų vadovavo Visagino vaikų kūrybos namų „miesto projektuotojai“. Aikštelėje prieš sceną vaikai kūrė svajonių miesto namus. 256 visaginiečio pasų ir atminimo suvenyrų buvo įteikta vaikučiams, gimusiems nuo 2010-08-09 iki 2011-08-06. Mažuosius, jų tėvelius ir svečius linksmino Visagino vaikų kolektyvai.
18.00 val. susirinkusiuosius su miesto gimtadieniu sveikino Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, vakarą tęsė LNK projekto „Lietuvos supermiestas“ vedėjai Marius Jampolskis ir Algis Ramanauskas-Greitai. Koncerte dalyvavo: Žilvinas Žvagulis, Vaida Genytė, Merūnas Vitulskis, būgnininkė Erika, grupė „Pikaso“, oro akrobatės, grupė „Studentės“ ir Paulius. Šis koncertas buvo puiki proga prisiminti išgyventas jaudulio akimirkas kovojant už savo miesto garbę, tai susitikimas su pogrupių priešininkais ir draugais, tai sugebėjimas pasidžiaugti praėjusiomis akimirkomis ir pasiruošimas priimti naujus iššūkius.
Rugpjūčio 13–14 d. Visagine vyko kantri muzikos festivalis „Visagino country“.
Nuolat vyko ir sporto renginiai: rugpjūčio 13 d. 10.00 val. Draugystės vidurinės mokyklos sporto salėje vyko stalo teniso varžybos, o Visagino kultūros centro „Bangos“ salėje – galvočiai kovėsi prie šachmatų lentų. Miesto stipruoliai ir svečiai 12.00 val. „Bangos“ salės prieigose susirungė svarsčių kilnojimo, rankų lenkimo, parko tinklinio (4 x 4) varžybose. Net tris dienas (13–15 d.) teniso kortuose vyko teniso turnyrai. Rugpjūčio 14 d. Draugystės vidurinės mokyklos sporto aikštyne vyko gatvės krepšinio varžybos. 

Organizatoriai labai dėkoja Visagino, Lietuvos ir užsienio verslininkams, parėmusiems šventę.
Šventė pasibaigė, bet tikimės, kad miesto gyventojams ir svečiam liko gražūs prisiminimai apie mūsų miestą.

Renginių anonsas

Gegužės 5 d. – birželio 5 d. VKC „Draugystė“ (Parko g. 7) Alinos Novosad paroda „Abstrakcija interjere“

Gegužės 6 d. 11.00 val. VKC „Sedulina“ (Vilties g. 5) Česlavos Pimpienės gyvenimui ir kūrybai skirtos parodos „Gyvoji istorija“ atidarymas (leidžiama iki 30 žmonių su išankstine registracija telefonu 865682804)