Visagine prasideda tarptautinių festivalių ruduo!

Mieli visaginiečiai ir miesto svečiai, šis ruduo kaip niekada gausus renginių. Ir ne bet kokių! Jus kviečia trys grandioziniai tarptautiniai festivaliai su puikiomis, turiningomis ir spalvingomis programomis, kurios patenkins net ir išrankiausiųjų poreikius.

Rugsėjo 20 d. „MOZAIKA“

Rudeninį festivalių maratoną rugsėjo 20 d. pradeda X tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Mozaika“. Pirmą kartą atklydęs į Visaginą praėjusiais metais šis festivalis jau tapo vienu labiausiai laukiamų renginių Visagine. Fakyrai, kojūkininkai, akrobatai ir cirko artistai – visa tai ir ne tik laukia Jūsų jau šį šeštadienį amfiteatre prie Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salės (Vilties g. 5) ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos.

Vilniaus senamiesčio teatras, kartu su Visagino savivaldybe organizuojantis festivalio programą Visagine, žada puikius ir nemokamus šių teatrų pasirodymus:Gatvės teatrų festivalis „Mozaika“

Ugnies teatras „Magrathea“, Baltarusija, „Teatras, kurio vardo negalima minėti“ („Teatr, kotorogo imeni nelzia nazyvat“), Rusija, „High Art“, Rusja, gatvės aktoriai Katerina ir Stepan, Rusija, „Pololo“, Rusija, „Al‘entrada“ istorinių šokių teatras, Ukraina, ugnies teatras „Pantera“, Ukraina, ugnies teatras „KOT“, Ukraina, tarptautinis projektas „Igriza“, „Vilniaus senamiesčio teatras“, Lietuva.

18.00 val. nuo viešbučio „Aukštaitija“ pajudės iškilminga teatralizuota eisena, kurioje dalyvaus ne tik profesionalūs atvykstantieji teatrai, bet ir Visagino teatro trupės bei muzikantai. Eisenos metu bus apribotas eismas atkarpoje nuo PC „Domino“ iki „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos amfiteatro – Veteranų, Parko, Kosmoso ir Vilties gatvėse. Prašome tuo metu apgalvoti savo judėjimo automobiliais maršrutus ir atkreipti dėmesį į eismo pasikeitimus gatvėse.

19.00 val. amfiteatre prie Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salės (Vilties g. 5) ir „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos prasidės teatrų pasirodymai. Šiais metais atsižvelgėme į galimą žiūrovų kiekį ir pasirūpinome, kad kiekvienam būtų patogu stebėti pasirodymus, tad amfiteatre vietos užteks visiems. Pasirodymų vieta bus aptverta apsauginėmis tvorelėmis, tad maloniai prašome atkreipti į jas dėmesį ir vaikščioti tik neužtvertose teritorijose. Tėvelių prašome nenuleisti akių nuo savo mažųjų atžalų – pasirodymų metu bus naudojama ugnis ir pirotechniniai gaminiai. Būkite budrūs, saugokite save ir aplinkinius. Alkoholinius gėrimus ir kitas svaigias medžiagas renginio vietoje vartoti griežtai draudžiama. Vakarinė programa truks iki 23.00 val. Kviečiame nepraleisti progos pamatyti užburiančius spektaklius, kuriuose susilies ugnis, muzika, judesys ir vaidyba.

 

Rugsėjo 27–28 d. „RUDENINĖS“

Antrasis ne mažiau laukiamas, rudens gražiausias spalvas ir garsus dovanojantis V tarptautinis tautinių kultūrų festivalis „Rudeninės“ – tikras perlas Visagino renginių skrynioje – vyks rugsėjo 27–28 d.

Rugsėjo 27 d. Santarvės aikštėje nuo 10.00 val. šurmuliuos „Rudeninių mugė“.Rudeninės Visagine

11.40 val. vyks festivalio atidarymas su iškilmingomis choreografinėmis kompozicijomis, o nuo 12.00 val. pradės veikti gyvųjų amatų kiemeliai, kuriuose išvysite:

UAB „Vidginta“ (restoranas „Alaus namai“), pagrindinio šventės rėmėjo, atstovus, pristatysiančius gilias tikrojo lietuviško alaus tradicijas ir alaus degustaciją, UAB „Romnesa“ atstovus su edukacine programa „Parodomasis šakočio – vieno dažniausių vestuvėms ruošiamų desertų kepimas“, Vitebsko kultūrinio-istorinio komplekso „Auksinis žiedas“ liaudies amatų grupę „Dvina“, Minsko amatų galerijos „Slavutasc“ meistrus, Daugpilio ir skirtingų Lietuvos etninių regionų tradicinius amatininkus, nusipelniusius meistrus iš Dniepropetrovsko srities, kurie pristatys Petrikovsko raštą –Ukrainos vizitinę kortelę, Jurijų Lenšiną – stiklo pūtėją iš Kaliningrado, vieną iš žinomiausių stiklapūčių pasaulyje, kurio vardas įrašytas į Gineso rekordų knygą, Visagino kūrybos namų specialistų kūrybines dirbtuves vaikams ir jų tėvams „Miško pasaka“.

Taip pat 12.00 val. pradės mušti „Rudeninių kultūrų laikrodis“ – liaudies kiemeliuose bus pristatomos skirtingų tautų vestuvinės tradicijos, pasirodys Visagino kultūros centro kolektyvai ir jų svečiai. Programa suskirstyta į skirtingų kultūrų valandas tam, kad žiūrovas spėtų pamatyti kuo daugiau. Pirmoji valanda skirta ukrainiečių kultūrai. Dalyvauja Visagino kultūros centro ukrainiečių folkloro ansamblis „Kalyna“ (vad. Marina Betina), Lucko mėgėjiškas folkloro ansamblis „Čačka“ (vad. Viktoriia Melnychuk) ir Rygos ukrainiečių dainų ansamblis „Dnipro“ (vad. Nikolai Bilašickij).

13.00 val. Lenkų kultūros valanda. Pristatomas Visagino kultūros centro lenkų ansamblis „Tumelianka“ (vad. Svetlana Mikelskaitė) ir Varmijos Mozūrų tautosakos grupės Olštyno universiteto dainų ir šokių ansamblis „Kortowo“ (vad. Ieva Kokoško).

14.00 val. Rusų kultūros valanda. Pristatomas Visagino kultūros centro rusų folkloro ansamblis „Bylina“ (vad. Elena Churakova) ir Sankt Peterburgo valstybinio kultūros ir meno universiteto folkloro ansamblis „Levada“ (vad. docentė Marina Kuznecova).

15.00 val. Baltarusių kultūros valanda. Pristatomi Visagino kultūros centro baltarusių folkloro ansambliai „Svitanak“ (vad. Jelena Piščikienė) ir „Suzorje“ (vad. Irina Urbonavičienė), Minsko valstybinio meno ir kultūros universiteto folkloro ansamblis „Talaka“ (vad. Viačeslav Kolocei).

16.00 val. Totorių kultūros valanda. Pristatomas Visagino kultūros centro totorių folkloro ansamblis „Miras“ (vad. Klara Durkhisanova), Valijevas Aidaras – vienas iš jauniausių, žinomiausių, talentingiausių bajanistų, Tatarstano Respublikos valstybinio liaudies instrumentų orkestro solistas, ir Minsko totorių folkloro ansamblis „Leisen“ (vad. Elvira Levševič).

17.30 val. Prie Visagino kultūros centro (Vilties g. 5) pradės rikiuotis šventinė eisena, kurią ves Visagino žirgyno „Baltasis mustangas“ žirgai. Eisena judės link Santarvės aikštės, tad eismas gali būti apribotas. Prašome tuo metu atkreipti dėmesį į eismo pasikeitimus gatvėse.

18.00 val. Santarvės aikštėje Jūsų laukia didysis vakaro koncertas „Kultūrų derlius“. Scenoje pasirodys svečių kolektyvai iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Tatarstano, Ukrainos ir Lietuvos.

Rugsėjo 28 d. 10.00 val.      nusipelnę garsiojo Petrikovsko rašto meistrai ves kūrybinį pasidalijimo patirtimi užsiėmimą pedagogams ir mokiniams Visagino kultūros centro (Vilties g. 5) parodų salėje.

13.00 val. „Bangos“ salėje vyks koncertas „Aš myliu ją, mano Ukrainą…“, skirtas 200-osioms didžiojo poeto ir dailininko Taraso Ševčenkos gimimo metinėms paminėti, o po koncerto 15.00 val. vyks festivalio „Svečių palydos su trenksmu“. Palydas ves Visagino kultūros centro kolektyvai:
Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Gervė“ (vad. Diana Skusevičienė);
Liaudiškos muzikos kapela „Samanyčia“ (vad. Aurimas Gudas);
Liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė“ (vad. Tomas Kochanka);
Teatras „Gyvenimas gražus!“ (vadovė Birutė Klevickienė).

Dalyvauja visi festivalio svečiai.

 

Spalio 15–18 d. „ATSPINDYS“

Visiems išsiilgusiems teatro šis festivalis – tikra atgaiva sielai. Į išskirtinius ir įsimintinus monospektaklius Visagine esate kviečiami spalio 15–18 dienomis. Raginame bilietus įsigyti iš anksto Visagino kultūros centre. Telefonas pasiteirauti (8 386) 31 865.

Renginį organizuoja VšĮ „Visagino atspindys“ ir Visagino savivaldybė.Atspindys

Spalio 15 d.

16.00 val. Visagino kultūros centre „Sedulina“ (Vilties g. 5), konferencijų salė
BIRUTĖ MAR (Lietuva)
„Ledo vaikai“ (atvira pamoka)

Kalba: lietuvių
Trukmė: 45 min.
Kaina: 10 Lt

18.00 val. Visagino kultūros centro „Bangos“ salėje (Parko g. 16)
Atidarymo ceremonija (Lietuva)
ANDRIUS BIALOBŽEVSKIS IR ANSAMBLIS „VILNIAUS ARSENALAS“
„APIE ŽVĖRIS IR ŽMONES“ (muzikėčios pagal Kristijoną Donelaitį)

Kalba: lietuvių
Trukmė: 60 min.
Kaina: 10 Lt

20.00 val. Visagino kultūros centre „Sedulina“ (Vilties g. 5)
MURADAS JANIBEKYAN (Armėnija)
„Išpažintis“(pagal M. de Ghelderode)

Kalba: armėnų (spektaklis suprantamas ir be armėnų kalbos žinių)
Trukmė: 35 min.
Kaina: 10 Lt

 

Spalio 16 d.

17.30 val. Visagino kultūros centre „Sedulina“ (Vilties g. 5)
ARA GEVORGIAN (Armėnija)
„APIE TABAKO ŽALĄ“ (A. Čechovas)

Kalba: armėnų
Trukmė: 35 min.

Kaina į abu spektaklius – 10 Lt 

19.00 val. Visagino kultūros centro „Bangos“ salėje (Parko g. 16)
LIZA SOFIJA PIONTINEN (Suomija)
„LIŪDNOS DAINOS IŠ EUROPOS“ (K. Smeds)

Kalba: suomių, su vertimu į rusų kalbą
Trukmė: 90 min.
Nemokamas

Spalio 17 d.

17.00 val. Visagino kultūros centre „Sedulina“ (Vilties g. 5)
VALERIJA ŽYLINA (Rusija)
„NATAŠOS SVAJONĖ“ (J. Pulinovič), VIII festivalio „Atspindys“ Grand Prix.

Kalba: rusų
Trukmė: 80 min.
Kaina: 20 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 10 Lt

18.30 val. Visagino kultūros centre „Sedulina“ (Vilties g. 5), konferencijų salė
VIOLETA KOMAR (Lenkija)
„DIVA“ (Magdalena Gauer)

Kalba: lenkų
Trukmė: 60 min.
Kaina: 10 Lt

19.30 val. Visagino kultūros centro „Bangos“ salėje (Parko g. 16)
IRINA DŽAPAKOVA (Rusija)
„PENKI APELSINO KETVIRČIAI“ (pagal Dž. Charisono romaną)

Kalba: rusų
Trukmė: 60 min.
Kaina: 20 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 10 Lt

21.00 val. Visagino kultūros centre „Sedulina“ (Vilties g. 5)
BOB DANTONEL (Prancūzija)
„HOMMAGE“ (skirta žymiam mimui Marseliui Marso)

Kalba: – (pantomima)
Trukmė: 60 min
Kaina: 10 Lt

Spalio 18 d.

16.00 val. Visagino kultūros centre „Sedulina“ (Vilties g. 5)
JURIJ NEVAGAMONNYJ (Ukraina)
„ŠTEIN ŠEIMOS POKALBIS APIE NESENSTANTĮ PONĄ FON GĖTĘ“ (Peter Chaks)

Kalba: rusų
Trukmė: 120 min.
Kaina: 10 Lt

18.00 val. Visagino kultūros centro „Bangos“ salėje (Parko g. 16)
INGA MAŠKARINA (Lietuva)
„KABARE“

Kalba: rusų
Trukmė: 60 min.
Kaina: 20 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 10 Lt

UŽDARYMO CEREMONIJA

Renginio organizatoriai pasilieka teisę programą koreguoti. Sekite naujienas.

KVIEČIAME PLANUOTI SAVO LAIKĄ IŠ ANKSTO IR SKIRTI JĮ KULTŪRAI!

Visagino savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė

Aleksandra Čižikaitė

8 386 34476

aleksandra.cizikaite@visaginas.lt

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Rugsėjo 21 d. 17 val.
  Projekto „Kūrybos pasaulio akademija“ edukacinės dirbtuvės. Renginys nemokamas, išankstinė dalyvių registracija

  „Sedulinos“ patalpos
 • Rugsėjo 23 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kosminis Samsamas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 23 d. 17.30 val.
  Kino filmas „PILIS“ (drama, N-13, filmas lietuvių kalba). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 23 d. 20 val.
  Kino filmas „Kosmobolas“ (nuotykių, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais) . Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 24 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas rusiškai)
  . Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 24 d. 17.30 val.
  Kino filmas„After. Kai mes abejojom “ (romantinis, N-13, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 24 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 25 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Lesė grįžta“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 25 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Aš gražuolė“ (komedija, N-13, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 25 d. 20 val.
  Kino filmas „Strelcovas“ (drama, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 12 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas rusiškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
 • Rugsėjo 26 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Lesė grįžta“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 17.30 val.
  Kino filmas „After. Kai mes abejojom“ (romantinis, N-13, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 20 val.
  Kino filmas „Strelcovas“ (drama, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugsėjo 26 d. 10 val.
  Žalvario papuošalų kūrybinės dirbtuvės. Išankstinė dalyvių registracija.
  „Sedulinos“ fojė
 • Rugsėjo 26 d. 18 val.
  „Bravo“ studijos koncertas. Įėjimas nemokamas.
  „Draugystės“ salė

    Parodos (darbo dienomis 10 – 20 val.)

 • Nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 10 d.
  Istorinės dokumentikos paroda „Lietuva, Lita, Lite. Vienas amžius iš septynių“
  VKC „Draugystės“ parodų salė
 • Nuo rugpjūčio 7 d.
  Istorinė dokumentikos paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“
  VKC „Sedulinos“ parodų salė
 • Nuo 2019 m. spalio 31 d.
  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukštas)
 • Nuo 2019 m. vasario 11 d.
  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukštas)

Mūsų draugai