Nuvilnijo, nuaidėjo…

Nuvilnijo, nuaidėjo Visagino 35-asis gimtadienis. Įvairiausio amžiaus ir įvairiausių interesų turintys žmonės rugpjūčio 5–7 d. rado renginių, tenkinančių jų poreikius. Visaginui-35 plakatasFotografai, gėlininkai, poetai rinkosi rugpjūčio 5 d. renginiuose. Tą pačią dieną vyko šv. Mišios už Visaginą ir visaginiečius, aikštei šalia bažnyčios buvo suteiktas Santarvės pavadinimas.
Rugpjūčio 6 d. vyko tradicinis dviračių žygis aplink miestą. Meras Vytautas Račkauskas bendravo ir atminimo dovanomis apdovanojo gražiausių gėlynų konkurso nugalėtojus, susitiko su miesto verslininkais ir aptarė bendradarbiavimo ir socialiai orientuotų veiklų rėmimo galimybes. Miesto gimtadienis iškilmingai paminėtas prie miesto akmens, pasidžiaugta atvykusiais miesto garbės piliečiais ir svečiais, tylos minute pagerbti anapilin išėję garbingi miesto žmonės. Koncertinę programą pristatė pučiamųjų orkestro „Aukštyn“ muzikantai ir šokėjai. 6-osios dienos renginiai baigėsi visaginiečių pamėgtoje paežerėje šalia „Bangos“ salės pramogų vakaru „Visi keliai veda į Visaginą“. Čia vyko modernaus šokio kolektyvų iš Alytaus, Ignalinos, Panevėžio, Salako, Vilniaus, Visagino pasirodymai, skambėjo Visagino muzikantų balsai ir įvairiausios Visagino muzikantų „neformalų“ instrumentinės variacijos. Ramų ežero paviršių papuošė jaunimo meninė instaliacija Legenda, dangų – 35 širdies formos dangaus žibintai. Vakarą užbaigė legendiniai „Rojaus tūzai“ ir puikūs pirotechnikos efektai.
Rugpjūčio 7 d. plieskianti saulė karštą dieną pažadėjo ne tik renginio organizatoriams, bet ir atlikėjams, žiūrovams. Jau nuo 10 val. vyko įvairiausių sporto šakų atstovų varžytuvės, neįgalieji džiaugėsi savo žaidynių atidarymu ir suaktyvėjusiu dalyvavimu jose.
12 val. prasidėjo koncertas „Skambėki, mieste, vasaros gaida“. Pirmoje dalyje pasirodė vaikai ir jaunimas. Pirmą kartą miesto istorijoje 223-ims (periodas – nuo 2009 m. rugpjūčio iki 2010 m. rugpjūčio) gimusiems vaikučiams savivaldybės meras ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Tamonienė įteikė visaginiečio pasus, kuriuos gavusieji rado miesto vadovo sveikinimus naujajam miesto gyventojui, jame taip pat pateiktos pagrindinės žinios apie savivaldybę. Veikė įvairios kūrybinės laboratorijos, buvo kaldinami proginiai miesto medaliukai. Nuo 15 val. savo pasirodymus pradėjo vyresnieji visaginiečiai, juos scenoje keitė Visagino Č. Sasnausko muzikos mokyklos mokytojos Vitos Pimpienės buvę ir esami mokiniai – įvairių muzikinių konkursų laureatai. 18 val. nepabūgusius kaitros sveikino savivaldybės meras Vytautas Račkauskas, dainavo ir svilinančios saulės kaitrą visais įmanomais būdais nuo savęs vaikė Violeta ir Vilius Tarasovai, Vilija, Patruliai, 69 danguje, Kauno šampaninis choras, šoko Tina dance merginos. Visus savo originaliu sveikinimu nustebino Visagino savivaldybės administracijos direktorius Alikas Milko: jis pats atliko muzikinį kūrinį. Šventės vedėjas Ramūnas Šimukauskas pakvietė į sceną šventės organizacinį komitetą, kuriam ypač gausiai susirinkę žiūrovai nepagailėjo plojimų. Po puikaus fejerverko diskotekoje liko tik gyvybingiausieji. Miestas tikrai dar jaunas ir kupinas jėgų, nes termometro stulpelis visą dieną sukosi apie 35 laipsnius karščio! O gal tiesiog dangus derinosi prie Visagino metų?
Kas nebuvo šventėje, gali pasižvalgyti savivaldybės interneto svetainės nuotraukų galerijoje. O mes jau galvojame ir apie kitų metų šventę… Tad iki naujų susitikimų, gerbiami visaginiečiai ir šventės svečiai!

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai