Nuvilnijo, nuaidėjo…

Nuvilnijo, nuaidėjo Visagino 35-asis gimtadienis. Įvairiausio amžiaus ir įvairiausių interesų turintys žmonės rugpjūčio 5–7 d. rado renginių, tenkinančių jų poreikius. Visaginui-35 plakatasFotografai, gėlininkai, poetai rinkosi rugpjūčio 5 d. renginiuose. Tą pačią dieną vyko šv. Mišios už Visaginą ir visaginiečius, aikštei šalia bažnyčios buvo suteiktas Santarvės pavadinimas.
Rugpjūčio 6 d. vyko tradicinis dviračių žygis aplink miestą. Meras Vytautas Račkauskas bendravo ir atminimo dovanomis apdovanojo gražiausių gėlynų konkurso nugalėtojus, susitiko su miesto verslininkais ir aptarė bendradarbiavimo ir socialiai orientuotų veiklų rėmimo galimybes. Miesto gimtadienis iškilmingai paminėtas prie miesto akmens, pasidžiaugta atvykusiais miesto garbės piliečiais ir svečiais, tylos minute pagerbti anapilin išėję garbingi miesto žmonės. Koncertinę programą pristatė pučiamųjų orkestro „Aukštyn“ muzikantai ir šokėjai. 6-osios dienos renginiai baigėsi visaginiečių pamėgtoje paežerėje šalia „Bangos“ salės pramogų vakaru „Visi keliai veda į Visaginą“. Čia vyko modernaus šokio kolektyvų iš Alytaus, Ignalinos, Panevėžio, Salako, Vilniaus, Visagino pasirodymai, skambėjo Visagino muzikantų balsai ir įvairiausios Visagino muzikantų „neformalų“ instrumentinės variacijos. Ramų ežero paviršių papuošė jaunimo meninė instaliacija Legenda, dangų – 35 širdies formos dangaus žibintai. Vakarą užbaigė legendiniai „Rojaus tūzai“ ir puikūs pirotechnikos efektai.
Rugpjūčio 7 d. plieskianti saulė karštą dieną pažadėjo ne tik renginio organizatoriams, bet ir atlikėjams, žiūrovams. Jau nuo 10 val. vyko įvairiausių sporto šakų atstovų varžytuvės, neįgalieji džiaugėsi savo žaidynių atidarymu ir suaktyvėjusiu dalyvavimu jose.
12 val. prasidėjo koncertas „Skambėki, mieste, vasaros gaida“. Pirmoje dalyje pasirodė vaikai ir jaunimas. Pirmą kartą miesto istorijoje 223-ims (periodas – nuo 2009 m. rugpjūčio iki 2010 m. rugpjūčio) gimusiems vaikučiams savivaldybės meras ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Tamonienė įteikė visaginiečio pasus, kuriuos gavusieji rado miesto vadovo sveikinimus naujajam miesto gyventojui, jame taip pat pateiktos pagrindinės žinios apie savivaldybę. Veikė įvairios kūrybinės laboratorijos, buvo kaldinami proginiai miesto medaliukai. Nuo 15 val. savo pasirodymus pradėjo vyresnieji visaginiečiai, juos scenoje keitė Visagino Č. Sasnausko muzikos mokyklos mokytojos Vitos Pimpienės buvę ir esami mokiniai – įvairių muzikinių konkursų laureatai. 18 val. nepabūgusius kaitros sveikino savivaldybės meras Vytautas Račkauskas, dainavo ir svilinančios saulės kaitrą visais įmanomais būdais nuo savęs vaikė Violeta ir Vilius Tarasovai, Vilija, Patruliai, 69 danguje, Kauno šampaninis choras, šoko Tina dance merginos. Visus savo originaliu sveikinimu nustebino Visagino savivaldybės administracijos direktorius Alikas Milko: jis pats atliko muzikinį kūrinį. Šventės vedėjas Ramūnas Šimukauskas pakvietė į sceną šventės organizacinį komitetą, kuriam ypač gausiai susirinkę žiūrovai nepagailėjo plojimų. Po puikaus fejerverko diskotekoje liko tik gyvybingiausieji. Miestas tikrai dar jaunas ir kupinas jėgų, nes termometro stulpelis visą dieną sukosi apie 35 laipsnius karščio! O gal tiesiog dangus derinosi prie Visagino metų?
Kas nebuvo šventėje, gali pasižvalgyti savivaldybės interneto svetainės nuotraukų galerijoje. O mes jau galvojame ir apie kitų metų šventę… Tad iki naujų susitikimų, gerbiami visaginiečiai ir šventės svečiai!

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Rugpjūčio 10-14 d. 10-18 val.
  „XIII tradicinio muzikavimo kursai Visagine ir Meironų kaime“ (pagal išankstinę dalyvių registraciją)
  „Sedulinos“ salė, Meironų k. (Ignalinos raj.)
 • Rugpjūčio 12 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Gnomai sugrįžta“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 12 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 12 d. 20 val.
  Kino filmas „Sek paskui mane“ (siaubo, N-16, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 18 val.
  „XIII tradicinio muzikavimo kursų Visagine ir Meironų kaime“ dalyvių koncertas. Įėjimas nemokamas.
  VKC „Sedulinos“ salė
 • Rugpjūčio 13 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Belgradas“ (komedija, N-13, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 13 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
 • Rugpjūčio 14 d. 14.30 val.
  Kino filmas „Kapitonas Kardadantis ir stebuklingas deimantas“ (animacija, filmas dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 14 d. 17.30 val.
  Kino filmas „Forpostas“ (veiksmo, N-16, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.
  „Draugystės“ kino salė
 • Rugpjūčio 14 d. 20 val.
  Kino filmas „Vienas įkvėpimas“ (drama, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 eur., 5 eur.

    Parodos (darbo dienomis 10 – 20 val.)

 • Nuo rugpjūčio 6 d. (atidarymas 17 val.) iki rugsėjo 4 d.
  M. Ščerbakovos ir Jaunųjų menininkų klubo „Paletė“ paroda „Žvelgiu į ežerų mėlį…“, skirta Visagino 45 m.
  VKC „Draugystės“ parodų salė
 • Nuo rugpjūčio 7 d.
  Istorinė dokumentikos paroda „Nuo kertinio akmens iki miesto…“
  VKC „Sedulinos“ parodų salė
 • Nuo 2019 m. spalio 31 d.
  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukštas)
 • Nuo 2019 m. vasario 11 d.
  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda
  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukštas)

Mūsų draugai