Vyrų vokalinės grupės „Quorum“ viešnagė Visagine!

Vyrų vokalinė grupė „Quorum“ jau visą 10-metį keliauja po pasaulį. Jų kelionė neįprasta ir nepaprasta, nes tai – muzikinė kelionė. Nors a cappella muzikos žanras žinomas nuo seniausių laikų, mūsuose jis nėra toks populiarus. Todėl šio ansamblio tikslas yra a cappella dainavimo tradicijas ir subtilumus atskleisti visu grožiu.

Pirmosios kelionės apsiribojo renesanso epocha, ilgainiui maršrutai plėtėsi per baroką, klasicizmą ir pasiekė naujuosius laikus. Praėjus dešimtmečiui „Quorum“ tapo puikiais kelionių gidais, nes kiekvieno koncerto metu jie leidžia savo klausytojams pasisvečiuoti ne tik visose minėtose epochose, bet ir džiazo bei populiariosios muzikos šalyse, Quorum A2 Visaginas Rokiskis Marijampole.inddnukelia į įvairiausių tautų muzikines kultūras. Klausytojams tenka pabuvoti Gruzijoje, Armėnijoje, Moldovoje, Suomijoje, Izraelyje, Meksikoje, net Afrikoje, ką jau kalbėti apie angliškai kalbančias šalis.

„Quorum“ atliekamos dainos daugeliui gerai pažįstamos, tačiau tuo pačiu jos lyg ir kitokios. Ir skamba kitaip, ir kvepia kitaip, ir veikia kitaip. Koncerte neišgirsime nė vieno muzikos instrumento. Dainuodami jie imituoja įvairiausius muzikos instrumentus ir skamba kaip instrumentinė grupė. Populiarioji muzika neapsieina be mušamųjų instrumentų ir ritmo grupės. Čia ją pakeičia vokalinė perkusija, vadinamasis beat box‘as ir atskleidžia neribotas žmogaus balso galimybes (https://www.youtube.com/watch?v=lzaz5cwGYH8).

„Quorum“ visada dainuoja gyvai, todėl kiekvienas nukrypimas nuo tikslios intonacijos ar koks nors nesusipratimas paįvairina koncertus, o šmaikštūs kūrinių pristatymai sukelia šypsenas ir juoką. Tad humoro dozė „Quorum“ koncertuose garantuota.

Beveik dešimtmetį brandintoje debiutinėje kompaktinėje plokštelėje sudėtos autorinės „Quorum“ ir kitų autorių lietuviškos dainos, suskambusios naujomis spalvomis. Per savo gyvavimo dešimtmetį grupė dalyvavo įvairiuose akademinės ir sakralinės muzikos festivaliuose, koncertavo su žymiais klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjais. 2014-ųjų metų Lietuvos dainų šventėje „Čia mano namai“ dainavo su dešimttūkstantiniu choru Vilniaus Vingio parke, o V. Neugasimovo ir A. Jautakio daina „Pagaminta Lietuvoje“, laimėjusi garbingą vietą Patriotinės dainos konkurse, tapo neoficialiu Dainų šventės himnu.

Jubiliejinių 2015 metų rudenį „Quorum“ aplankė Ukrainą ir Moldovą, nuskrido į Jungtines Amerikos Valstijas. Sujaudinta iki širdies gelmių Lvovo ir Ivano Frankivsko filharmonijų publika stovėdama braukė ašaras, skambant ukrainiečių liaudies dainai „Plyve kacha po Tysyni“, po tragiškų Maidano įvykių tapusiai neoficialiu Ukrainos himnu. Moldavai dešimttūkstantiniame Kišiniovo Dendrarium parko stadione šėlte šėlo, kai „Quorum“ a cappella dainavo žymiausios moldavų punk-rock‘o grupės „Zdob-si-Zdub“  dainas šios grupės jubiliejiniame koncerte. O viena didžiausių JAV miesto Detroito įmonių su malonumu klausėsi Lietuvoje išgirstos ir be galo patikusios, net per Atlantą atsiskraidintos lietuvių grupės.

Balandžio 13 d. 18.00 val. „Quorum“ nariai Vitalij Neugasimov, Marius Turlajus, Gintautas Skliutas, Dainotas Varnas, Romanas Savickas ir Šarūnas Navickas kviečia Visagino gyventojus ir miesto svečius į koncertą, kuriame skambės gražiausios, populiariausios įvairių šalių dainos.

Koncertas įvyks VKC „Draugystės“ koncertų salėje.

Bilieto kaina 10 eur.

VKC „Draugystės“ kasos darbo laikas:
II―VI 14.00―20.00 val.
Dėl bilietų kreiptis tel.: 8 688 90986

 

Mieli žiūrovai, maloniai prašome renginio metu išjunti mobiliuosius telefonus.

Prasidėjus renginiui – žiūrovai NEĮLEIDŽIAMI.

Ačiū, kad nevėluojate

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai