XIV tarptautinis monospektaklių festivalis „ATSPINDYS“ – spalio 10 d. programa

10 ir 12 val., salė „Draugystė“
BIRUTĖ MAR ir orkestras „TRIMITAS“ „TRIMITO MIESTAS
Pasaka visai šeimai, lietuvių kalbaSpalio 10 11 val.

Režisierė ir scenarijaus autorė – Birutė Mar
Dailininkė –  Indrė Pačėsaitė
Vaizdo projekcijų autorius – Karolis Bratkauskas
Šviesų dailininkas  –  Rimas Petrauskas
Dizaineriai – Asta Puikienė, Martynas Latušinskas
Vyr. dirigentas – Ugnius Vaiginis

Teatralizuotoje muzikinėje pasakoje „Trimito miestas“ jaunesnieji žiūrovai bus supažindinami su orkestro muzikos instrumentais, jų žmogiškaisiais „charakteriais“, sužinos, už ką dažniausiai būna atsakingas dirigentas, kiti orkestro nariai, o vyresnieji žiūrovai atras tik jiems skirtą dėmenį – švelniai ironišką paralelę su valstybei ir visuomenei būdingomis aktualijomis.  „Trimito mieste“ kiekviena orkestro instrumentų grupė yra metaforiškai apibūdinanti mūsų visuomenę. Dirigentas taps eismo reguliuotoju, klarnetai bus eiliniais miestelėnais, saksofonų grupė atstovaus miesto mušeikoms, o tūbos gins turtuolių interesus. Svarbiausias muzikinės kelionės po „Trimito miestą“ keliamas klausimas: ar gali labai skirtingi žmonės darniai sugyventi vardan bendro tikslo – muzikos ir harmonijos?

Trukmė – 60 min.

17.30 val., salė „Draugystė“ FESTIVALIO DOVANA MIESTUI
MONSE DUANY (Kuba/Prancūzija) Alberto Pedro Torriente „AŠAROS NESUKELIA TRIUKŠMO“
Ispanų kalba su sinopsiu rusų ir lietuvių kalbomisSpalio 10 17.30 val.

Kubos aktorė Monse Duany spektaklyje meistriškai atlieka du vaidmenis: mulatės Osiris ir legendinės Kubos dainininkės La Lupe. Osiris – tai mulatė iš San Pedrito, Santjago de Kuba provincijos, pabėgusi nuo alinančio karščio ir nepakenčiamo skurdo į Lietuvą su Aleksandru ir visiškai ne iš meilės jam. Lietuvoje nepasitenkinimas vėl apsupa ją, bet ne dėl gyvenimo sąlygų: dainininkės La Lupe klajojanti dvasia bando materializuotis Osiris kūne. Trokšdama atsikratyti visų sunkumų ji išdrįsta įvykdyti senovinę afrikiečių religinę apeigą, nors pati ja netiki. Įvyksta daug įvairiausių persikūnijimų ir gimsta naujos ateities viltis.

Trukmė – 65 min.

19.00 kino salė
VALERIJA LICHODEJ
 „PALYDOVĖ“ (Rusija, „Aukštoji scenos meno mokykla. Konstantino Raikino teatro mokykla“)
Anetos Pent  „Palydovė“, „Ponia Meng Vo ir grožio principai“ apsakymų motyvaisSpalio 10 19 val.

Sceninė versija ir pastatymas – Antonina Michalcova
Dailininkas – Zinovij Margolin
Muzika – Diliara Muravickaja

Spektaklio herojė – aktorė, kurią gyvenimas privertė tapti palydove, bet niekas negali uždrausti jai tapti tikra aktore, stebėti keleivių tipažus, jų elgesį, nuotaiką, įsivaizduoti jų likimus ir palyginti pamąstymus ir pastebėjimus su savo pačios likimu. Taip ji kuria savo vidinį, niekam nematomą spektaklį-išpažintį. Traukinio, važiuojančio palei Alpių kalnus, palydovė palydi mus į kitų žmonių pasaulį, galbūt padeda grįžti į savo vidinį pasaulį, o traukinys važiuoja toliau.

Spektaklyje skamba Antoninos Michalcovos eilės.

Trukmė – 75 min.

20.30 salė „Draugystė“
ŽANA CHRULIOVA (Izraelis/Rusija) „MEILĖ CHOLEROS METU“
Pagal Gabrielio García Márquezo romaną, rusų kalba

Režisierius – Aleksandras MichailovasSpalio 10 20.30 val.
Dailininkė – Marija Michailova

Jų meilės istorija prasidėjo tada, kai jai buvo 15, o jam – 18. Ir, aišku, juos įtraukė jausmų sūkurys, uraganas, bet meilės kelyje atsirado kliūčių, dėl kurių jie turėjo išsiskirti. Ji ištekėjo už įžymaus daktaro, pagimdė vaikus, tapo didelio namo šeimininke. Jis liko vienišas, nors turėjo daugybę meilės nuotykių, bet mylėjo tik ją. Tik praėjus pusei amžiaus po to, kai ji liko našle, jaunystės mylimasis vėl atsirado jos gyvenime. Meilė ne tik grįžo, bet ir tapo jų gyvenimo prasme.

Trukmė – 100 min.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai