XIV tarptautinis monospektaklių festivalis „ATSPINDYS“ – spalio 9 d. programa

18 val. FESTIVALIO ATIDARYMAS,,salė „Draugystė“
GEORGIJUS JOBADZĖ (Rusija) „AŠ, SENELĖ, ILIKO ir ILARIONAS“
pagal Nodaro Dumbadzės romaną, rusų kalba

„Nodaras Dumbadzė – tai neįtikima šviesa ir meilė žmonėms.“

Tarptautinio monospektaklių festivalio „Atspindys“ Visagine organizatoriams nusišypsojo didelė sėkmė pristatyti lietuvių žiūrovams spektaklį, kuris pilnose salėse rodomas vieno iš sėkmingiausių Rusijos teatrų – Nacijų teatro, vadovaujamo Jevgenijaus Mironovo – Mažojoje scenoje.

Tai Georgijaus Jobadzės autorinis spektaklis, sukurtas pagal kultinį Nodaro Dumbadzės romaną. Romano autorius žinomas lietuviams iš Aleksejaus Ferdočenko filmo „Revoliucijos angelai“, parodyto kino festivalyje „Kino pavasaris“. Tai kupina humoro ir gilių išgyvenimų gruzino berniuko, gyvenančio tik su senele, istorija. Veiksmas vyksta mažame Gruzijos kaimelyje II pasaulinio karo Rytų fronto laikotarpiu.

Spektaklyje aktorius temperamentingai šoka gruziniškus šokius ir dainuoja gruziniškas liaudies dainas. Tai spektaklis, kuriame juokiesi ir verki kartais vienu metu, bet tai ašaros ir liūdesys, nuo kurių ne skauda, o gera. Ir svarbiausia, atsiranda noras iškart apkabinti savo artimus, mylimus ir pasakyti jiems tai, ką nuolat atidėliodavom.

 Georgijus Jobadzė – nestandartinis, originalus aktorius. Scenoje nėra nieko, kas galėtų padėti aktoriui, išskyrus kailinę kepurę, kuri kartkarčiais pavirsta ištikimu šuneliu Muradu. Tačiau po spektaklio jums bus nesvarbu, koks lauke oras, nes saulės, šilumos ir šviesos visiems užteks ilgam. G. Jobadzė gavo pagrindinius prizus už spektaklį festivaliuose „Albamono“ (Albanija), „Sankryža“ (Lietuva), „Monofest“ (Rusija).

Trukmė – 60 min.

20 val., salė „Draugystė“
ARKADIJUS GOTESMANAS (Lietuva) „DIEVO ŽMOGAUS ISTORIJA“
Autorinis spektaklisspalio 9 20 val.

Šio spektaklio kūrėjas – žymus muzikantas perkusistas Arkadijus Gotesmanas savo spektaklį mato kaip riterio kelią į amžinojo Moteriškumo ir amžinojo Vyriškumo susitikimą, žmonių akių ir amžinosios muzikos, tikros poezijos ir teatro susitikimą. Pasak A. Gotesmano, tai idėja, dėl kurios laikosi pasaulis.

Trukmė – 45 min.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiai

Mūsų draugai