XXIV tarptautinis šokių festivalis „Gervė“

           Labai seniai Visagine organizuojamas labai gražus šokių festivalis „Gervė“, taip ir šiais metais, jau 24 kartą jis išskleidęs sparnus padovanojo visaginiečiams puikią nuotaiką ir tikrą įvairiaspalvę šokių vaivorykštę – nuo šiuolaikinių iki liaudiškų šokių.  

Egzistuoja labai graži legenda apie miesto vardo kilmę. Jo apylinkėse gyveno gražūs ir laimingi žmonės. Bet kartą sudrebėjo žemė, netikėtai atslinko tamsi naktis. Vis garsiau ir garsiau aidėjo priešų žingsniai. Šių vietovių vyrai visą laiką buvo kelionėse. Išsigandusios  moterys  su vaikais pasislėpė krūmynuose. Ir, kai atrodė, kad  viskas  aplinkui žuvo, miško laukymėje pasirodė mergina Gina.  Abejomis  rankomis virš galvos pakėlusi kalaviją, ji drąsiai žengė priešo pusėn. Staiga virš ežero pakilo sūkurys ir pagriebė jis Giną. Negailestingai sublykčiojo kalavijas virš priešų galvų.  Sunku pasakyti, kiek laiko tai tęsėsi, bet viesulas  nutilo tik tada, kai neliko nė  vieno priešo. Netikėtai, visų likusių gyvųjų akyse, pakeltos  Ginos  rankos pavirto sparnais, o pati mergina tapo gerve.  Suplasnojo sparnais ir  nuskrido link ežero. Vėliau žmonės  šį ežerą pavadino Visaginu. O patį miestą su pasididžiavimu galima vadinti „Visus ginančiu“. Gervė tapo miesto simboliu ir yra pavaizduota  Visagino herbe.

Projektą „XXIV tarptautinis šokių festivalis „Gervė“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Visagino savivaldybė.

Šiemet festivalis įvyko rugpjūčio pradžioje ir tapo gražiu įvedimu į Visagino miesto šventę. Festivalio programa labai plati: nuo 2019-08-02 iki 2019-08-08 vyko smėlio skulptūrų „Šokantis smėlis“ simpoziumas. Renginyje dalyvavo penki meistrai, visi profesionalūs skulptoriai: Kazys Venclovas, Albertas Danilevičius, Tautvilas Povilionis, Alvydas Ališauskas, Matas Janušonis.

Smėlio skulptūrų simpoziumas – tai ne tik galimybė stebėti skulptūrų kūrimo procesą, bet ir dalyvauti pasiruošimo darbuose ir smėlio skulptūrų dirbtuvėse.

Šokių programoje, kuri tęsėsi tris dienas dalyvavo Visagino šokių kolektyvai ir svečiai iš kitų Lietuvos ir Latvijos miestų. Pirmąją festivalio dieną – liaudies šokių koncertas. Visagino kultūros centro šokių kolektyvas „Rodničiok“ pristatė savo programą, o svečių šokių kolektyvas „Dzirnas“ (Riga) parodė labai gražų Liaudies šokio spektaklį. Kolektyvo vadovas  Agris Danilevič, žinomas choreografas, vienas iš Latvių dainų ir šokių šventės vadovų, Trijų žvaigždžių ordino kavalierius, apdovanojimą  gavęs už pasiekimus  ir  asmeninį  indėlį į šokių meno vystymą Latvijoje. Daug choreografinių projektų realizavo ir Lietuvoje: tai  „Tele-bim-bam“, „Voro vestuvės“ ir kiti. Spektaklis „Nuo šviesos iki šviesos“ – tai pačios trumpiausios metų nakties istorija, kai užsiliepsnoja tūkstančiai laužų, visi laukia pirmųjų saulės spindulių, pasineria  į gamtos, kvapų magiją…

Antrąją dieną buvo organizuotos atviros šokių erdvės: liaudies šokių ratelių – pravedė Visagino kultūros centro folkloro kolektyvai, vadovai Ilya ir Elena Churakovai, Nina Melnikova;

Nuotaikinga pamoka – susipažindinimas su įvairiais retro šokio stiliais: nuo charlestono iki disco pravedė Lindy hop klubo choreografė Ana Umnova (Vilnius);

Hip-hopas su trenere  Olga Gerasimova (Šiauliai) – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, kuri su partneriu dalyvavo LNK projekte „Šokio Revoliucija“, o 2016 m. hip-hopo kovų čempionate „The Lord Of The Circle“ užėmė pirmąją vietą.

Lotynų ritmais įkvėptas ZUMBA šokių ir fitneso vakarėlis kartu su energijos kupina šokių instruktore iš Londono – Gerda SKRICKIENE, kuriame emocijų ir įspūdžių visaginiečiai pasisėmė metams į priekį!

Trečiąją dieną –  šiuolaikinių šokių koncertas „Gervės palytėti…“. Savo nuostabias programas pristatė svečiai ir Visagino šokių kolektyvai. Jaunimo kolektyvo „Dzirnas“ šiuolaikinio šokio grupė (Riga), Kauno šiuolaikinio šokio teatras „Aura”, teatro steigėja ir choreografė Birutė Letukaitė, du kartus gavęs  aukščiausią Lietuvoje teatro apdovanojimą – „Auksinis scenos kryžius“, Visagino kūrybos namų estradinių ir sportinių šokių studija „Allegro“ ir šiuolaikinio šokio studija „Energy“ bei Visagino sporto centro akrobatai.

Nuo rugsėjo 2 d. iki 30 d. Visagino kultūros centro „Sedulinos“ parodos salėje vyko ankstesniųjų festivalių nuotraukų paroda „Gervės akimirkos“.

Festivalio metu Visagino kultūros centro specialistai vedė smulkiųjų rankdarbių kūrybines dirbtuves, iš skirtingų medžiagų buvo kuriamas Visagino miesto simbolis – gervė.

Pasak senos Japonijos legendos, jei sukuri tūkstantį popierinių gervių, tai gali išsipildyti  noras.  Todėl šokių festivalio „Gervės“ programa apjungė visaginiečius, pasistengė patenkinti visų Visagino gyventojų amžiaus ir socialinių grupių poreikius, stengėsi išpildyti norus, suteikė galimybę meno mėgėjų kolektyvų saviraiškai. 

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

 • Gruodžio 10 d. 17.30 val.

  Kino filmas „Kovotoja“. Bilieto kaina: 3 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 11 d. 14.30 val.

  Kino filmas „Broliai meškinai ir fantastiškas nuotykis“ (animacija, dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 11 d. 17.30 val.

  Kino filmas „Sutemose“ (drama, N-13, filmas lietuvių kalba). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 11 d. 20 val.

  Kino filmas „Valstybinės laidotuvės“ (N-13, filmas rusų kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 11 d. 14-17 val.

  Konsulinis Rusijos Federacijos ambasados LR posėdis (viešas)

  VKC „Draugystės“ salė

 • Gruodžio 12 d. 14.30 val.

  Kino filmas „Monstrų atostogos“ (animacija, dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 12 d. 17.30 val.

  Kino filmas „Broliai meškinai ir fantastiškas nuotykis“ (animacija, dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 12 d. 20 val.

  Kino filmas „Čia buvo Brita Marija“ (dokumentinis, švedų kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 12 d. 17.30 val.

  Miuziklas „Meilė, parašyta plunksna“. Bilieto kana: 2 Eur.

  VKC „Draugystės“ salė

 • Gruodžio 13 d. 14.30 val.

  Kino filmas „Manu. Gimęs skraidyti“ (animacija, dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 13 d. 17.30 val.

  Kino filmas „Partenonas“ (drama, filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 13 d. 20 val.

  Kino filmas „Dabar jau skyrybos“ (komedija, N-16, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 13 d. 17 val.

  Koncertas „Iš Daugpilio su meile“

  VKC „Draugystės“ salė

 • Gruodžio 14 d. 12-14 val.

  Spektaklis „Bremeno muzikantai“

  VKC „Draugystės“ salė

 • Gruodžio 14 d. 12 val.

  Kino filmas „Monstrų atostogos“ (animacija, dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 14 d. 14.30 val.

  Kino filmas „Broliai meškinai ir fantastiškas nuotykis“ (animacija, dubliuotas lietuviškai). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 14 d. 17.30 val.

  Kino filmas „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“ (drama, N-16, filmas lietuvių kalba). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 14 d. 20 val.

  Kino filmas „Dabar jau skyrybos“ (komedija, N- 16, filmas rusų kalba su lietuviškais subtitrais). Bilieto kaina: 4 Eur, 5 Eur.

  VKC „Draugystės“ kino salė

 • Gruodžio 14 d. 14 val.

  Apdovanojimų ceremonija „Mano miestas – Visaginas“ (viešas)

  VKC „Sedulinos“ salė

 • Gruodžio 14 d. 17-18.30 val.

  Šventinė mugė ir pramogos

  Santarvės aikštė

 • Gruodžio 14 d. 18 val.

  Paskaita „2020 m. kalendorius“ (viešas, nemokamas)

  VKC „Sedulinos“ konferencijų salė

 • nuo spalio 31 d.

  Visagino menininkų fotoakimirkų paroda

  VKC „Sedulinos“ erdvės (I aukšte)

 • nuo spalio 7 d.

  Fotoparoda „Tarptautinių monospektaklių festivalių „Atspindys“ fotoakimirkos“

  VKC „Sedulinos“ parodų salė

 • nuo spalio 3 d.

  Fotoparoda „Ukrainos tradicijų grožis“

  VKC „Sedulinos“ parodų salė

 • nuo vasario 11 d.

  Algirdo Smolskio tapybos darbų paroda

  VKC „Sedulinos“ erdvės (III aukšte)

 • Visagino krašto muziejaus interaktyvus projektas „Švęsk Visaginą“

  www.sveskvisagina.ltMūsų draugai