XXIV tarptautinis šokių festivalis „Gervė“

           Labai seniai Visagine organizuojamas labai gražus šokių festivalis „Gervė“, taip ir šiais metais, jau 24 kartą jis išskleidęs sparnus padovanojo visaginiečiams puikią nuotaiką ir tikrą įvairiaspalvę šokių vaivorykštę – nuo šiuolaikinių iki liaudiškų šokių.  

Egzistuoja labai graži legenda apie miesto vardo kilmę. Jo apylinkėse gyveno gražūs ir laimingi žmonės. Bet kartą sudrebėjo žemė, netikėtai atslinko tamsi naktis. Vis garsiau ir garsiau aidėjo priešų žingsniai. Šių vietovių vyrai visą laiką buvo kelionėse. Išsigandusios  moterys  su vaikais pasislėpė krūmynuose. Ir, kai atrodė, kad  viskas  aplinkui žuvo, miško laukymėje pasirodė mergina Gina.  Abejomis  rankomis virš galvos pakėlusi kalaviją, ji drąsiai žengė priešo pusėn. Staiga virš ežero pakilo sūkurys ir pagriebė jis Giną. Negailestingai sublykčiojo kalavijas virš priešų galvų.  Sunku pasakyti, kiek laiko tai tęsėsi, bet viesulas  nutilo tik tada, kai neliko nė  vieno priešo. Netikėtai, visų likusių gyvųjų akyse, pakeltos  Ginos  rankos pavirto sparnais, o pati mergina tapo gerve.  Suplasnojo sparnais ir  nuskrido link ežero. Vėliau žmonės  šį ežerą pavadino Visaginu. O patį miestą su pasididžiavimu galima vadinti „Visus ginančiu“. Gervė tapo miesto simboliu ir yra pavaizduota  Visagino herbe.

Projektą „XXIV tarptautinis šokių festivalis „Gervė“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Visagino savivaldybė.

Šiemet festivalis įvyko rugpjūčio pradžioje ir tapo gražiu įvedimu į Visagino miesto šventę. Festivalio programa labai plati: nuo 2019-08-02 iki 2019-08-08 vyko smėlio skulptūrų „Šokantis smėlis“ simpoziumas. Renginyje dalyvavo penki meistrai, visi profesionalūs skulptoriai: Kazys Venclovas, Albertas Danilevičius, Tautvilas Povilionis, Alvydas Ališauskas, Matas Janušonis.

Smėlio skulptūrų simpoziumas – tai ne tik galimybė stebėti skulptūrų kūrimo procesą, bet ir dalyvauti pasiruošimo darbuose ir smėlio skulptūrų dirbtuvėse.

Šokių programoje, kuri tęsėsi tris dienas dalyvavo Visagino šokių kolektyvai ir svečiai iš kitų Lietuvos ir Latvijos miestų. Pirmąją festivalio dieną – liaudies šokių koncertas. Visagino kultūros centro šokių kolektyvas „Rodničiok“ pristatė savo programą, o svečių šokių kolektyvas „Dzirnas“ (Riga) parodė labai gražų Liaudies šokio spektaklį. Kolektyvo vadovas  Agris Danilevič, žinomas choreografas, vienas iš Latvių dainų ir šokių šventės vadovų, Trijų žvaigždžių ordino kavalierius, apdovanojimą  gavęs už pasiekimus  ir  asmeninį  indėlį į šokių meno vystymą Latvijoje. Daug choreografinių projektų realizavo ir Lietuvoje: tai  „Tele-bim-bam“, „Voro vestuvės“ ir kiti. Spektaklis „Nuo šviesos iki šviesos“ – tai pačios trumpiausios metų nakties istorija, kai užsiliepsnoja tūkstančiai laužų, visi laukia pirmųjų saulės spindulių, pasineria  į gamtos, kvapų magiją…

Antrąją dieną buvo organizuotos atviros šokių erdvės: liaudies šokių ratelių – pravedė Visagino kultūros centro folkloro kolektyvai, vadovai Ilya ir Elena Churakovai, Nina Melnikova;

Nuotaikinga pamoka – susipažindinimas su įvairiais retro šokio stiliais: nuo charlestono iki disco pravedė Lindy hop klubo choreografė Ana Umnova (Vilnius);

Hip-hopas su trenere  Olga Gerasimova (Šiauliai) – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, kuri su partneriu dalyvavo LNK projekte „Šokio Revoliucija“, o 2016 m. hip-hopo kovų čempionate „The Lord Of The Circle“ užėmė pirmąją vietą.

Lotynų ritmais įkvėptas ZUMBA šokių ir fitneso vakarėlis kartu su energijos kupina šokių instruktore iš Londono – Gerda SKRICKIENE, kuriame emocijų ir įspūdžių visaginiečiai pasisėmė metams į priekį!

Trečiąją dieną –  šiuolaikinių šokių koncertas „Gervės palytėti…“. Savo nuostabias programas pristatė svečiai ir Visagino šokių kolektyvai. Jaunimo kolektyvo „Dzirnas“ šiuolaikinio šokio grupė (Riga), Kauno šiuolaikinio šokio teatras „Aura”, teatro steigėja ir choreografė Birutė Letukaitė, du kartus gavęs  aukščiausią Lietuvoje teatro apdovanojimą – „Auksinis scenos kryžius“, Visagino kūrybos namų estradinių ir sportinių šokių studija „Allegro“ ir šiuolaikinio šokio studija „Energy“ bei Visagino sporto centro akrobatai.

Nuo rugsėjo 2 d. iki 30 d. Visagino kultūros centro „Sedulinos“ parodos salėje vyko ankstesniųjų festivalių nuotraukų paroda „Gervės akimirkos“.

Festivalio metu Visagino kultūros centro specialistai vedė smulkiųjų rankdarbių kūrybines dirbtuves, iš skirtingų medžiagų buvo kuriamas Visagino miesto simbolis – gervė.

Pasak senos Japonijos legendos, jei sukuri tūkstantį popierinių gervių, tai gali išsipildyti  noras.  Todėl šokių festivalio „Gervės“ programa apjungė visaginiečius, pasistengė patenkinti visų Visagino gyventojų amžiaus ir socialinių grupių poreikius, stengėsi išpildyti norus, suteikė galimybę meno mėgėjų kolektyvų saviraiškai. 

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

  • Nuo 2020 m. balandžio 28 d. iki 2020 m. gegužės 30 d. atšaukiami visi renginiaiMūsų draugai