53-ioji Lietuvos karikatūrų paroda „Kursu žaliu smagiai galiu“

Visagino Europe Direct informacijos centras kartu su Lietuvos dailininkais karikatūristais Visagino bendruomenei pristato karikatūrų parodą  „Kursu žaliu smagiai galiu“  balandžio 1-16 d. Visagino kultūros centro „Sedulinos“ parodų salėje (Vilties g. 5).

Šį kartą tradicinė 53 – oji balandžio 1 – osios paroda pirmą kartą bus eksponuojama bei pristatoma ne Vilniuje, kaip buvo įprasta, bet Visagine! Kaip juokauja patys menininkai: „Pirmos dvi miesto raidės tai vienodos!“. Taip pat bus išleistas spalvotas autorių darbų katalogas.

Šios parodos tikslas – pasitelkiant humorą, pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir mums patiems. Europos Žaliojo kurso temomis: ekologija, draugiška aplinkai veikla, energetika, klimato kaitos problemos susidomėjo net 41 Lietuvos dailininkai, kurie specialiai šiai parodai sukūrė ir pristatė 196 darbus. Tarp jų – ir visaginietis. Kas? Pasakysime Balandžio 1 d.

Nejuokaudami pranešame, kad žiūrėdami į karikatūras, juoktis galėsite tik dėvėdami veido kaukes, nes juokas yra „užkrečiamas“.

Aktualu: juokas stiprina sveikatą, jis ypatingai svarbus atgaunant jėgas po rimtų ligų. Yra mokslinių tyrimų, kurie rodo, jog juokas prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo, padidina endorfinų kiekį (vienas iš
„laimės hormonų“, natūralus nuskausmintojas), sumažina streso hormono – kortizolio – kiekį, mažina kraujo spaudimą.

Visas parodos karikatūras galėsite pamatyti www.cartoons.lt ir Europe Direct Visaginas Facebook puslapyje.

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2021-04-30