Jan Snoek (Olandija) fotografijos darbų paroda „Zėlando spalvos“

Paroda veiks nuo sausio 17 d. (atidarymas 16 val.) VKC „Sedulinos“ erdvėse (II aukšte).

„Zėlando spalvos“ parodoje – olando Jano Snuko (Jan Snoek) darbai. Šios parodos tema neatsitiktinė – Janas gimė ir augo toje Nyderlandų dalyje, kuri vadinasi Zėlando provincija. Ji yra šalies pietvakariuose, prie Belgijos sienos, Scheld upės, įtekančios į Šiaurės jūrą deltos.

Upės žiotyse prieš daugelį šimtmečių formavosi salos, atsirasdavo žemės lopinėliai, kuriuos vėl atgal pasiimdavo jūra. Zėlandas buvo ir liko žmogaus kovos su jūra kovos lauku. Šiuo metu salos tapo pusiasaliais. Čia galima patirti praeities atmosferą. Tai vienur, tai kitur laikas yra sustojęs. Priėjimas prie jūros praeityje buvo tiek palaima, tiek prakeiksmas. Vanduo leido sukurti polderius, tačiau ir vėl atsiėmė žemę po išskirtinai stiprios audros ir potvynio. 1953 m. potvynis pareikalavo 1850 gyvybių. Nelaimė sukrėtė tautą.

Aukšti pylimai ir stipri apsauga nuo vandens suteikė saugumą ir nenumatytas galimybes provincijos vystymuisi: gamtos rezervatams, turizmui, rekreacijai ir gerai infrastruktūrai. Zėlande stiprus jūros sektorius– žvejybiniai uostai ir pramonė. Provincijos šarmo dalis– moliuskų ir austrių auginimas sūriame vandenyje. Uostai prie giliųjų vandenų jau seniai suformavo branduolį apgyvendinimui ir prisidėjo prie tokių miestų kaip Midelburgas, Zėrikzė ir Vėrė augimo. Taip pat kaip kanalai Amsterdame jie skatino prekybą ir atnešė Olandijos aukso amžiaus turtus. Gilieji vandenys iki šiol liko svarbiu ekonomikos faktoriumi. To rezultatas– pastatyti uostai didiesiems krovininiams laivams, kurie plaukioja po jūras. Nemažai čia paminėtų aspektų galima rasti šios parodos fotografijose.

Daugelį metų Janas tapė ir piešė. Šie hobiai netapo profesija. Jo gyvenimo dalimi tapo darbas viešajame sektoriuje. Jano darbdaviu tapo gimtojo miesto savivaldybė. Architektūros skyriuje dirbo savivaldybės Valdybos patarėju. Ilgainiui piešimas ir tapyba užleido vietą fotografijai, antikvarinių daiktų restauravimui ir rašymui. Labiausiai mėgsta fotografuoti keliaudamas ir būdamas gamtoje, nesvarbu, kad mėgėjiškai, bet tą daro visa širdimi ir siela. Pastaraisiais metais daugiausia fotografavo savo gimtajame regione ir atlikdamas istorinius tyrimus Prancūzijoje.

Parodoje – darbai iš jo didelės fotografijų apie Zėlandą kolekcijos. Janas specialia rinkosi ne per daug abstrakčias fotografijas. Paroda, pirmiausia, norima sukurti jo gimtinės tikrąjį įspūdį.  Tai nereiškia, kad fantazija draudžiama. Iš vienos pusės, galima skaityti kaip eilėraštį fotografiją, kurioje boružė ką tik pakilo nuo tulpių, iš kitos pusės, matome vienišą žveją, kuris drįsta provokuoti pramoninį horizontą, esantį tiesiai priešais jį.

Prenumeruok – apie renginius žinok!

Renginių anonsas

KARANTINAS

NUO 2020-11-07 IKI 2020-12-17


Mūsų draugai