Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

Festivalio „Atspindys“ atgarsiai – Vitalijaus Bondarevo (Ukraina) monospektaklis „Teza iš mūsų kiemo“

Teatras „LANŽERONAS“ (Ukraina) ir festivalis „ATSPINDYS“ pristato monospektaklį - tragikomediją „TEZA IŠ MŪSŲ KIEMO“ pagal Aleksandro Kanevskio apysaką (rusų kalba).

Teatras „LANŽERONAS“ (Ukraina) ir festivalis „ATSPINDYS“ pristato monospektaklį - tragikomediją „TEZA IŠ MŪSŲ KIEMO“ pagal Aleksandro Kanevskio apysaką (rusų kalba).

Tai spektaklis apie didžią žmonių brolystę, gerumą ir ištikimybę, humaniškumą ir gailestingumą, kilnumą ir kitas amžinas mūsų gyvenimo vertybes, kurios ir sudaro gyvenimo esmę. Verkdami, juokdamiesi ir džiaugdamiesi, žiūrovai išgyvena šią tragikomediją kartu su Odesos kiemelio personažais, apie kuriuos jautriai ir su ironija pasakoja aktorius Vitalijus Bondarevas.

„Kadaise šičia aistromis kunkuliavo mažas Odesos kiemelis, apraizgytas skalbinių virvių voratinkliu, ant kurio kaip įkliuvusios musės plastėjo visokiausių dydžių trumpikės, marškinėliai ir liemenukai... Šiame kieme gyveno daug žmonių – linksmų, graudžių ir nepakartojamų. Pamilau juos visam gyvenimui ir šiandien jus su jais supažindinsiu...“

Ironija, lengvas šypsnys, geliantis kartėlis, patosas – viskas susilieja Vitalijaus Bondarevo atliekamame spektaklyje. Nors kartais atrodo, kad priešais žiūrovų akis pasirodo pati bobulė Mania – didžiakojė „bocmanė“, gražuolė Teza, ir sniaukrojanti Marinka, ir sukčius Žorikas. Šis V. Bondariovo darbas išsiskiria minkštu, akvarelišku teksto pateikimu, ypatingu delikatumu, neprilygstamu aktoriniu laisvumu, minkštu humoru. Spektaklio režisierė Galina Panibratec ne tik išvedė aktorinę partitūrą, bet ir išradingai pasiūlė spektaklio vaizdinį sprendimą. Aktorius į sceną išeina laisvai, nesivaržydamas – ne kaip nusipelnęs ir žymus aktorius, o kaip paprastas vyrukas. Šiame spektaklyje žiūrovai, išgyvendami drauge su personažais, verkdami ir juokdamiesi išgyvena tikrą katarsį (Valentina Fedorova, žurnalas „Kiti krantai“, 2010).

Vaidina:
Vitalijus Bondarevas

Kūrybinė grupė:
REŽISIERĖ – Galina Panibratec
KOMPOZITORĖ – Darja Tkačenka
SCENOGRAFĖ – Jevgenija Vlaščenka

Data ir laikas: 2022 m. kovo 30 d. 18.00 val.
Vieta: VKC „Draugystės“ salė (Parko g. 7).
Kalba: rusų.

Bilietai internetu arba arba VKC „Draugystė“ kasoje (Parko g. 7) II-VI 14-20 val. (atsiskaitymas tik grynaisiais).

Renginio naujienos Facebook.

Kitos naujienos