Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

Gedulo ir vilties diena | Spektaklis „O kas jums leido gražiai gyventi?..“ (rež. G. Karlaitė) – birželio 14 d.

1941 birželio 14 d. pradėti masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai, mūsų tautos sąmonėje paliko gilų randą. Mokytojai, kultūros veikėjai, politikai…- siaubą keliantys ištremtų žmonių skaičiai negali perteikti mums sukelto skausmo, o mūsų valstybei - padarytos žalos.

1941 birželio 14 d. pradėti masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai, mūsų tautos sąmonėje paliko gilų randą. Mokytojai, kultūros veikėjai, politikai…- siaubą keliantys ištremtų žmonių skaičiai negali perteikti mums sukelto skausmo, o mūsų valstybei - padarytos žalos.


Sunku suvokti, kad praeitis vėl šiurpinančiai aktualizuojasi ir šiandien, mūsų kaimynėje šalyje vyksta tai, kas - visi tikėjome - niekada nepasikartos.

VKC teatro grupės „Rimti“ spektaklis „O kas jums leido gražiai gyventi?..“ tai kvietimas Gedulo ir vilties dieną mintimis pabūti kartu su Ukraina.

VKC teatro grupė „Rimti“, publicistinio-dokumentinio spektaklio metu apie pirmąsias karinės agresijos prieš Ukrainą akimirkas kalba autentiškais ukrainiečių ir lietuvių pasakojimais. Tai autentiškas susidūrimas su daugybės tikrų istorijų fragmentais, tad į jį galima leistis vėl ir vėl - kiekvieną kartą atrandant vis kažką naujo…
Tačiau spektaklis - ne tik apie karo suniokotus miestus, sudraskytus gyvenimus, sušaudytus likimus ir ramybės ilgesį… kartu jis apie žmogaus esmę – džiaugsmo akimirkų paiešką net didžiausiame chaose, viltį - tragedijos akivaizdoje.

Režisierė: Gražina Karlaitė
Aktoriai: Deividas Umbrasas, Živilė Bevainienė, Žydrūnas Jakštonis, Edita Trubilienė, Arūnas Juršėnas.
Muzikantai: vokalistai Anna Melnik, Emilija Galaguzaitė, Anastasija Lečickaja, Adrija Žilinskaitė, Rodion Starinskij (mokytoja – Vita Pimpienė); gitara – Serafim Zolin; fleita – Oleg Maiboroda.

Renginys nemokamas.

Prieš spektaklį 16:30 vyks susitikimas su Tarptautinės asociacijos „Memorial“ valdybos nariu Sergejumi Krivenko, 2022 m. Nobelio taikos premijos laureatu, apie istorinę atmintį ir jos vaidmenį šiandieniniame pasaulyje

Rusijos Aukščiausiasis Teismas likvidavo ‘Memorial International’ 2022 m. vasario 28 d. Bet Memorialas negali būti likviduotas, kaip ir negalima uždrausti žmogui mąstyti ir prisiminti.„Memorial“ yra ne tik organizacija, bet visu pirmiausia žmonės
visame pasaulyje, kurie dalijasi bendromis vertybėmis, kurie nori žinoti tiesą apie savo tragišką praeitį. Memorialas veikia toliau.

Šis susitikimas yra Lietuvos žurnalistikos centro ir Meno rezidencijos Taškas" projekto „Mokyklos redakcija“ dalis, sukurta siekiant padėti miesto jaunimui praktikuoti žurnalistinius įgūdžius ir išreikšti savo nuomonę per žiniasklaidą.

Kitos naujienos