Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2023-01-12

Jono Grundos skulptūros ir tapybos paroda „Duona iš dangaus“

2023 m. sausio 19 d. - vasario 4 d. kviečiame į Jono Grundos skulptūros ir tapybos parodą „Duona iš dangaus“, skirtą Aukštaitijos atmintiniems metams. Atidarymas sausio 19 d. 17.00 val. VKC „Sedulina“ parodų salėje (Vilties g. 5.).

2023 m. sausio 19 d. - vasario 4 d. kviečiame į Jono Grundos skulptūros ir tapybos parodą „Duona iš dangaus“, skirtą Aukštaitijos atmintiniems metams. Atidarymas sausio 19 d. 17.00 val. VKC „Sedulina“ parodų salėje (Vilties g. 5.).

Jonas Grunda – skulptorius ir tapytojas, kūrybinį kelią pradėjęs gimtajame krašte šiandien žinomas visoje Lietuvoje. 1999 m. Ignalinoje įkūrė privačią dailės galeriją „Skaptukas“, kuri tapo unikalia erdve įvairiems kūrybiniams renginiams ir menininkų susitikimams.

2014 m. J. Grunda tapo  Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Tais pačiais metais jam suteiktas Meno kūrėjo statusas. Menininkas yra daugelio plenerų, kūrybinių stovyklų ir bendrų parodų dalyvis, surengė 7 personalines parodas, taip pat veda dailės edukacinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. J. Grundos kūrybos darbų yra įsigiję privatūs asmenys ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Prancūzijos, Norvegijos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, Slovakijos, JAV.

J. Grunda išpuošė gimtąjį miestą ir jo apylinkes savo monumentaliais meno kūriniais – įvažiavimus į Ignaliną žymi medinės skulptūros, Laisvės aikštėje trykšta Ignalinos lelijos fontanas,  keliauti ežerų krašte kviečia dviratininko skulptūra. Prie Kultūros centro jau beveik tris dešimtmečius motinišką ramybę spinduliuoja akmeninė „Ramybė“, o skveruose išsibarstę balti lelijų žiedai. Menininkas ranką
pridėjo ir kuriant trijų skulptūrų ansamblį, iš tolo pasitinkantį atvažiuojančius į Antalksnės kaimą, o kelyje Šakarva–Antalksnė–Kirdeikiai pailsėti sustojančius žavi kartu su Raimondu Žieviu sukurta geležinio stipruolio skulptūra „Kelininkas“.

Lietuvos tūkstantmetį primena ir krašto legendas pasakoja medžio skulptūros Vidiškėse. J. Grundos sukurti medžio, akmens darbai atsidūrė ne tik kraštiečių, bet ir įvairių Aukštaitijos bei kitų Lietuvos miestų erdvėse.

Amžinų vertybių puoselėjimas ir išsaugojimas – pagrindinė J. Grundos kaip kūrėjo dailininko misija, tad savitą teosofinę žmogaus būties pasaulėžiūrą jis įprasmina skulptūrinėse formose ir tapybos potėpiuose. Jose gausu krikščioniškų simbolių, metaforų, citatų. Tačiau gyvenimo džiaugsmas yra visa apimanti kūrinių tema, kuri ir atsispindi dinamikos, žaismo ir žmogiškos šilumos pripildytuose kūriniuose.

Kitos naujienos