Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2022-05-30

Visagino totorių bendrijos 25-metis

Visagino miesto ir Ignalinos atominės elektrinės statyti atvykę totoriai 1997 m. įkūrė Visagino totorių bendriją, kuri netruko sužibėti ne tik Visagine, bet ir visoje Lietuvoje.

Visagino miesto ir Ignalinos atominės elektrinės statyti atvykę totoriai 1997 m. įkūrė Visagino totorių bendriją, kuri netruko sužibėti ne tik Visagine, bet ir visoje Lietuvoje.

Siekdama išsaugoti ir perduoti ateities kartoms totorių kultūrą, tradicijas ir gimtąją kalbą, 1997 m. bendrija atvėrė sekmadieninę totorių vaikų klasę ir subūrė totorių folkloro ansamblį „Miras“, kurio repertuare skamba ne tik liaudies dainos, bet ir instrumentinės pjesės tradiciniams instrumentams  – mandolinai, kubyzei, kurajai. 

Visagino totoriai pirmieji Lietuvoje organizavo tradicinę liaudies šventę „Sabantuj“, kuri 2018 m. buvo įtraukta į  Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. O kokia šventė be kulinarinio paveldo? Totorių švenčių dalyviai ragavo daug įvairiaskonių patiekalų, bet vienas skanėstas prie širdies prilipo labiausiai – „čak-čak“, taip pat pelnęs garbingą vietą Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade.

Visagino totoriai jau 25 metus rūpestingai globoja savo etninę kultūrą totorių bendrijos tarpe ir pažindina su jos ypatumais kitus Lietuvos ir užsienio miestus. Per šį laikotarpį nuskintas ne vienas lauras, bet vienas svarbiausiųjų pasiekimų – begalinis atsidavimas ir veiklos tęstinumas!

Birželio 4 d. 14 val. VKC „Draugystė“ (Parko g. 7), kviečiame paminėti tris Visagino totorių kultūros puoselėtojų jubiliejus – totorių folkloro ansamblio „Miras“, „Gimtosios mokyklos“ totorių būrelio ir Visagino totorių bendrijos 25-metį!

Jubiliejiniame koncerte dalyvauja:
- Operos dainininkė, tarptautinių konkursų laureatė, plataus diapazono lyrinio soprano savininkė ELINA MITINA-SHIGABUTDINOVA (Ryga); 
- Visagino kultūros centro totorių folkloro ansamblis „MIRAS“, vadovė Irina Zacharenko;
- Visagino kultūros centro „Gimtosios mokyklos“ totorių būrelis, vadovė Zilya Karimova;
- Totorių folkloro ansamblis „LEISAN“ (Klaipėda), vadovė Zilia Gorochova;
- Lietuvos totorių folkloro ansamblis „EFSANĖ“(Vilnius),vadovė Elnara Čurlu;
- Visagino kultūros centro kolektyvai.

Renginys nemokamas.

Organizatoriai:
Visagino kultūros centras, Visagino totorių bendrija

Rėmėjai:
Tautinių mažumų departamentas prie LRV, Visagino savivaldybė

Kitos naujienos