Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2023-01-07

Laisvės gynėjų diena Visagine

Kasmet sausio 13-ąją mintimis grįžtame į 1991 m. naktį. Sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą, žuvo 14 Lietuvą gynusių beginklių žmonių, šimtai buvo sužeista.

Kasmet sausio 13-ąją mintimis grįžtame į 1991 m. naktį. Sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą, žuvo 14 Lietuvą gynusių beginklių žmonių, šimtai buvo sužeista.

Mintimis grįžtame tam, kad dar sykį apmąstytume Laisvės kainą, dar sykį įvertintume tą naktį parodytos vienybės svarbą, dar sykį išreikštume pagarbą tiems, kurių pasiaukojimo dėka šiandien gyvename Laisvėje.

Susitikime sausio 13-ąją - visų vienybės dieną.

PROGRAMA:

8.00-8.10 val. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ // Visagino pastatų langai.
Kviečiame visus kartu dešimčiai minučių languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.

16.00 val. mišios už Lietuvos laisvės gynėjus // Visagino šv. apaštalo Pauliaus parapijos bažnyčia.

17.00 val. Akcija „Atminties laužai“// VKC „Sedulina“ amfiteatras (Vilties g. 5).
Kviečiame tradiciškai susitikti prie laužų ir su puodeliu arbatos prisiminti mūsų Laisvės gynėjus.

Dalyvauja: VKC teatro kolektyvas „Gyvenimas gražus“ (rež. B. Davidovičė), plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės 905 kuopos jaunieji šauliai (vad. Fernandas Juchnevičius) ir Visagino bendruomenė.

17.30 val. VKC teatro grupės „Rimti“ spektaklis „O kas jums leido gražiai gyventi?..“ // VKC „Draugystė“ (Parko g. 7.)

Apie spektaklį: Ar tai vienos nakties karas, ar apie metus vykstanti kova – Laisvė negaunama lengvai. Sausio 13-ąją mūsų žmonės atlaikė sovietinę agresiją. Šiandien karo sprogimų keliu į Laisvę eina ukrainiečių tauta.

VKC teatro grupė „Rimti“, publicistinio-dokumentinio spektaklio metu prabils autentiškais ukrainiečių ir lietuvių pasakojimais apie išgyventas pirmąsias karinės agresijos prieš Ukrainą akimirkas.
Spektaklis „O kas jums leido gražiai gyventi?..“, tai ne tik apie karo suniokotus miestus, sudraskytus gyvenimus, sušaudytus likimus, ramybės ilgesį..., bet ir apie žmogaus esmę – ieškoti džiaugsmo akimirkų paiešką net didžiausiame chaose.

Režisierė: Gražina Karlaitė
Aktoriai: Deividas Umbrasas, Živilė Bevainienė, Žydrūnas Jakštonis, Edita Trubilienė, Arūnas Juršėnas.
Muzikantai: vokalistai Anna Melnik, Emilija Galaguzaitė, Anastasija Lečickaja, Adrija Žilinskaitė, Rodion Starinskij (mokytoja – Vita Pimpienė); gitara – Serafim Zolin; fleita – Oleg Maiboroda.

Visi Laisvės gynėjų dienai paminėti skirti renginiai yra nemokami.

Kitos naujienos