Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

Linkėjimai iš Niujorko: industrinio džiazo trio su Daliumi Naujokaičiu priešakyje

Tarp džiazo ir Visagino mezgasi draugystė. Trumpam atslūgusios džiazo bangos ir vėl atsirita, atnešdamos naujų užatlantinių vėjų – industrinį džiazą iš Niujorko

Tarp džiazo ir Visagino mezgasi draugystė. Trumpam atslūgusios džiazo bangos ir vėl atsirita, atnešdamos naujų užatlantinių vėjų – industrinį džiazą iš Niujorko

Liepos 9 d. 19 val. VKC „Banga“ (Parko g. 16) terasoje trys laisvojo džiazo muzikantai Dalius Naujokaitis (Lietuva, JAV), Jonathon Haffner (JAV) ir Adas Gecevičius (Lietuva) atvers naujus muzikinius horizontus nuo stilistinių klišių nepriklausomu improvizaciniu skambesiu.

Dalius Naujokaitis – avangardinės eksperimentinės muzikos bei laisvojo džiazo piligrimas, nuo 1995 m. gyvenantis ir kuriantis Niujorke, bet į Lietuvą grįžtantis vedinas įvairių projektų. Perkusininkas ir kompozitorius D. Naujokaitis Niujorke su kitais menininkais (jų tarpe ir Jonas Mekas) įkūrė grupes „Free Musicon Second Street“ ir „Now We Are Here, ojo muzika skambėjo net trijuose J. Meko filmuose. Nenuorama D. Naujokaitis yra įgyvendinęs aibę įvairiažanrių sumanymų, pasirodęs daugelyje šalių ir bendradarbiavęs su skirtingais muzikantais, ir iki šiol nepailstamai eksperimentuoja 2021 m. jis subūrė orkestrą „NoJo Airlines, kuriame išbandė jėgas dirigento vaidmenyje.

„Jis yra visiškai užvaldytas savo meno. Pametęs protą dėl muzikos mūzų, jis eina į priekį nenuspėjamai ir pavojingai, kaip ir visi poetai“, – taip už Atlanto gyvenantį džiazo avangardininką apibūdino jo bičiulis J.Mekas.

2016 m. D. Naujokaitis tapo 13-ojo vienintelio Lietuvoje šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos forumo laureatu už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Kartu su D. Naujokaičiu koncerte Visagine gros Adas Gecevičius būgnininkas, elektroninės muzikos autorius, muzikos prodiuseris, dueto „Vilniaus Energija“ ir grupės „Sheep Got Waxed“ narys. Su pastarosiomis grupėmis Adas yra apšildęs „Ghostpoet“, „BADBADNOTGOOD“, „Kamasi Washington“ ir grojęs ne viename muzikos festivalyje užsienyje   nuo Ispanijos iki Pietų Korėjos ir Taivano. 2016 m. A. Gecevičius pelnė Auksinį scenos kryžių už geriausio šokio spektaklio muzikos sukūrimą bei gyvą atlikimą. Rimčiausių pasaulio perkusijos gamintojų vertinamas ir net jų kompanijų veidu laikomas būgnininkas organiškai nardo iš projekto į projektą, besimėgaudamas procesu labiau nei rezultatais. 

Trečiasis komandos narys saksofonininkas Jonathon Haffner. Muzikantas groja niujorkiečių ansamblyje „Wadada Leo Smith Quartet , su kuriuo koncertuoja ne tik JAV, bet ir įvairiuose Europos džiazo festivaliuose. Kaip ir dera džiazo aistruoliui, J. Haffner mielai veliasi į muzikines avantiūras, ypač jei šios gimsta D. Naujokaičio galvoje. Kartu su D. Naujokaičiu saksofonininkas į Lietuvą sugrįžta jau 15 metų, kone kasmet, ir prisipažįsta esąs sužavėtas publikos nuoširdumu bei atvirumu. 

Industrinio džiazo trio koncertas Visagino ežero pakrantėje atviras visiems Visagino gyventojams ir svečiams –  renginys nemokamas!

Kitos naujienos