Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

Mes grojame už taiką: Ukrainos nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ Visagine

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio globojamas nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ buvo išvykęs į gastroles po Europą ir apsistojęs Italijoje, kai į Ukrainą įsiveržė Rusija. Prasidėjo karas ir viskas pasikeitė.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio globojamas nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ buvo išvykęs į gastroles po Europą ir apsistojęs Italijoje, kai į Ukrainą įsiveržė Rusija. Prasidėjo karas ir viskas pasikeitė.

Bendromis Italijos, Šveicarijos, Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių koncertinių įstaigų pastangomis buvo skubiai pradėtas organizuoti ansamblio „Kyjivo solistai“ koncertinis turas. Balandį ansamblis „Kyjivo solistai“ iš Norvegijos atvyksta į Lietuvą – čia Lietuvos nacionalinė filharmonija su partneriais Kauno valstybine filharmonija, Plungės kultūros centru, koncertine įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Visagino kultūros centru rengia koncertų ciklą.

Nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ („Київські Солісти“) – tai ilgametės iškilaus ukrainiečių smuikininko ir mokytojo Bogodaro Kotorovičiaus (1941–2009) svajonės išsipildymas. Įkūrėjo tradicijoms atstovaujantys ansamblio muzikantai suburti iš visos Ukrainos, dauguma jų yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Už išskirtinius pasiekimus reprezentuojant Ukrainos kultūrą pasaulyje ansambliui buvo suteiktas Ukrainos kultūros ambasadoriaus pasaulyje titulas. Nuo 2017 m. ansamblio meno vadovo pareigas eina Anatolijus Vasilkovskis (Anatoli Vasylkovskii).

Visagine kamerinis orkestras „Kyjivo solistai“ pasirodys Tarptautinę kultūros dieną – balandžio 15-ą. Šiuo metu ypač svarbu puoselėti universalias bendražmogiškas vertybes, tiesti tolerancijos tiltus, skatinti tarpusavio pasitikėjimą, susikalbėjimą bei solidarumą. Pamatinis kultūros dienos leitmotyvas – taika per kultūrą.

„Mes grojame už taiką“, – sako Anatolijus Vasilkovskis, ansamblio „Kyjivo solistai“ meno vadovas. „Sunku išreikšti savo emocijas žodžiais... mūsų šeimos yra Ukrainoje ir su jomis palaikome ryšį kiekvieną dieną; su tėvais, broliais ir seserimis bei giminaičiais. Šiuo metu mūsų darbas yra sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje, ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai.“

Programoje skambės ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių nūdienos kūrėjų Maksymo Berezovskio, Valentino Silvestrovo, Myroslavo Skoryko, Oleksandro Shymko įstabiausi kūriniai, styginių ansambliui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos, vieno žymiausių italų filmų muzikos kompozitoriaus Nino Rota koncertas styginiams ir 14-mečio jaunuolio, būsimo muzikos genijaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy10-oji simfonija.

Tai ypatingo emocinio užtaiso koncertas skelbiantis pasauliui žinią, kad Ukraina yra ir bus laisva, kad menas ir kultūra atlieka svarbią misiją, kuri turi būti tęsiama nepaisant nieko.

Programa:
NINO ROTA – Koncertas styginių orkestrui
OLEKSANDR SHYMKO – „Seno miško sapnai“
MYROSLAV SKORYK – „Melodija“
Ukrainiečių liaudies daina „Plaukia antelė“
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Simfonija styginiams Nr. 10 h-moll
VALENTIN SILVESTROV – „Tyli muzika“
MAKSYM BEREZOVSKY – Simfonija Nr. 2 G-dur

Data ir laikas: 2022 m. balandžio 15 d. 18.00 val.
Vieta: VKC „Draugystės“ salė (Parko g. 7)

Bilietai internetu arba arba VKC „Draugystė“ kasoje (Parko g. 7) II-VI 14-20 val. (atsiskaitymas tik grynaisiais).

Renginio naujienos Facebook.

https://www.youtube.com/watch?v=bmr7YvsWnvk

Kitos naujienos