Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės
Facebook Instagram

2023-11-29

„Pražūti malonumų sūkury!” (gruodžio 28 d.)

"Pražūti malonumų sūkury!"

"Pražūti malonumų sūkury!"

Kurtizanės istorija G. Verdi ir F. Liszto muzikoje

Kada? Gruodžio 28 d. 18.00, VKC "Draugystė"

BILIETAI: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/prazuti-malonumu-sukury-elena-sverdiolaite-sopranas-ir-jonas-sopa-fortepijonas-411835/?fbclid=IwAR0wAiNxWcnKejbB2tUiYfdBJIJ0XkFjVS4gVk8_SvfWxeo_1bXKc5bYpaw

"Traviata" italų kalba reiškia "puolusi moteris". Kokios aplinkybės galėjo paskatinti jaunas merginas rinktis kurtizanės kelią 19-ame amžiuje? Kaip jos jautėsi, ką išgyveno ir koks iš tiesų buvo jų nuopuolis?

Marie Duplessis, nuo vaikystės išnaudojamai varguolei, kurtizanės - turtingų aukštuomenės vyrų meilužės ir palydovės - darbas buvo vienintelis kelias į jos taip trokštamą prabangų gyvenimą ir finansinę laisvę. Pasitelkusi savo profesiją kaip galią, Marie pasiekė savo tikslų: ji išmoko skaityti ir domėjosi literatūra, skambino fortepijonu, lankėsi teatruose ir aukojo bažnyčiai. Ją nuolat supo rafinuota ir išsilavinusi draugija, savo salone ji priimdavo žymiausius Paryžiaus rašytojus ir muzikus. Apsvaiginti pažinties su Marie, jie įamžino ją savo kūryboje: Alexandre Dumas sūnus parašė legendinį romaną "Dama su kamelijomis", kuris vėliau įkvėpė Giuseppe Verdi sukurti operą "Traviata", o didysis romantikas Ferencas Lisztas paliko didelį pluoštą meilės dainų.

Per savo nuopuolį į visuomenės aukštumas iškilusi Marie Duplessis mirė nuo tuberkuliozės vos 23-ejų, bet yra gyva literatūroje ir muzikoje amžinai. Koncertinė programa "Pražūti malonumų sūkury!" - tai kurtizanės ir didžiųjų menininkų mūzos gyvenimo posūkiai bei meilės aistros, atspindėtos G.Verdi "Traviatos" arijose ir nuostabiausiose F. Liszto dainose.

Kitos naujienos