Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės Virtualios galerijos
Facebook Instagram

Rež. Kauris Honkakoskis: procese tyrinėjome dvasinius ir politinius kultus ir buvome sužavėti

Rytoj, rugpjūčio 2 d. 19.00 pirmą kartą Lietuvoje, Visagine garsus jaunosios kartos suomių režisierius Kauris Honkakoskis atskleis savo asmeninę išgyventą kulto patirtį kruopštaus ansamblio kūrinyje „The Desk” apie viliojančią disciplinos, hierarchijos, proto kontrolės ir galutinės tiesos paieškų galią. Pakalbinome Kaurį.

Rytoj, rugpjūčio 2 d. 19.00 pirmą kartą Lietuvoje, Visagine garsus jaunosios kartos suomių režisierius Kauris Honkakoskis atskleis savo asmeninę išgyventą kulto patirtį kruopštaus ansamblio kūrinyje „The Desk” apie viliojančią disciplinos, hierarchijos, proto kontrolės ir galutinės tiesos paieškų galią. Pakalbinome Kaurį.

- Kaip ir kodėl gimė „The Desk“? Kodėl toks pavadinimas?
- „The Desk“ gimė iš asmeninio poreikio suprasti kultus ir galios dinamiką juose. Aš patyriau buvimą kulte, o po išėjimo iš bendruomenės jaučiau sužeistumą ir bandžiau suvokti savo patirtį.

Kūrybos procese tyrinėjome dvasinius ir politinius kultus ir buvome sužavėti universalių panašumų. Spektaklis buvo sukurtas vien judėjimo ir fizikos tyrinėjimo būdu.

Renkantis kaip pavadinti, norėjau paprasto ir tiesioginio pavadinimo, kuris galėtų tapti viso pasaulio ir šou koncepcijos metafora.

- Kur šis spektaklis jau buvo rodytas? Kur planuojate jį rodyti artimiausiais mėnesiais?
- Spektaklis pirmą kartą buvo parodytas Helsinkyje 2017 m. Mes jį rodėme keliuose Suomijos festivaliuose ir taip pat didžiulėje Edinburgo „Fringe“ parodoje Jungtinėje Karalystėje, kur spektaklis buvo apdovanotas prestižiniu „Fringe First“ apdovanojimu. Po Visagino važiuosime į Latviją, Daniją ir Suomiją.

Mes labai džiaugiamės, kad pirmą kartą galime pasidalinti savo darbu Lietuvoje!

- Kokia pagrindinė spektaklio žinutė žiūrovams?
- Nors specialiai palieku daug vietos žiūrovų aktyviam kūrinio interpretavimui, galiu pasakyti, kad man šis spektaklis kelia klausimus apie mūsų įsitikinimus ir vadinamas tiesas, galios piktnaudžiavimą, mūsų visuomenės normas, hierarchijas ir lyderius. „The Desk“ rodo vieną kelią, ar galėtų būti kitas kelias?

- Lietuvoje turime regionų kultūrinės atskirties problemą. Yra nuomonių, kad neverta atvežti profesionalaus meno, ypač šiuolaikinio, į mažesnius miestus - ten pakanka mėgėjų spektaklių ir etno kultūros. Kokia situacija Suomijoje?
- Galbūt situacija Suomijoje šiek tiek kitokia: yra bendras supratimas, kad svarbu remti profesionalaus meno gyvybingumą visoje šalyje, ypač menininkus ir grupes, dirbančius ne didžiuosiuose miestuose.

Tačiau regioninis turas Suomijoje yra labai sudėtingas, nes neturime vietų tinklo, priimančio spektaklius (kaip kai kurios šalys) ar finansavimo struktūros, kuri tikrai remtų turus. Todėl tokios trupės kaip mūsų linkusios vaidinti didesniuose miestuose ir gastroliuoti užsienyje.

- Kokie skirtumai tarp pasirodymo mažame miestelyje ir dideliame? Ar auditorijos skiriasi?
- Kiekviena auditorija yra skirtinga ir specifinė, nesvarbu, kokio dydžio yra miestas. Kiekvienas žiūrovas atsineša savo pasaulį ir mato spektaklį per savo unikalią patirtį ir istoriją. Dalijimosi pasirodymu su auditorija momentas man visada yra ypatingas, tai yra teatro magija.

Mažų miestelių auditorijos gali būti labai atidžios, dėkingos ir šiltos. Taigi dėkojame jums, kad dalijatės „The Desk“ su jumis, Visagine!

Bilietai į spektaklį: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/437382/

Kitos naujienos