Naujienos Kontaktai Apie mus Rezidencija Erdvės Virtualios galerijos
Facebook Instagram

2023-10-07

Šventė KIEMAN SVEČIAI SUVAŽIAVO (spalio 28 d.)

KADA? 2023 10 28 16.00
KUR? VKC „Draugystė", Parko g.7

KADA? 2023 10 28 16.00
KUR? VKC „Draugystė", Parko g.7

Svečius priima Visagino kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai:

Folkloro ansamblis „Krusnė“, vadovė Violeta Gaidienė;
Vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Gervė“, vadovas Rimvydas Cikanas;
Liaudies muzikos kapela „Linksmuolė“, vadovas Tomas Kochanka.

Svečiuose:
Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“, vadovė Sigutė Mudinienė;
Anykščių kultūros centro tradicinių kanklių ansamblis „Laumakė“, vadovė Asta Motuzienė;
Pakruojo kultūros centro šokių kolektyvas „Reketys“, vadovė Sigutė Malinauskienė.

LAUMAKĖ
Tradicinių kanklių ansamblis Anykščių kultūros centro tradicinių kanklių ansamblis LAUMAKĖ susibūrė 2019-ųjų spalį.
Begalinis noras kankliuoti, dainuoti, populiarinti lietuvių tautinį instrumentą, skleisti žinią apie Anykščių kraštą suvedė draugėn būrį šaunių muzikos mylėtojų, kurios yra įvairių profesijų atstovės.
Kankliuojame instrumentinius kūrinius, pritariame liaudies dainoms meistrų Egidijaus Virbašiaus, Alfredo Lučinsko, Jono Bugailiškio ir kitų pagamintomis 9 – stygėmis kanklėmis.

Kiekvienais metais surengiame apie 20 koncertų Anykščių krašte, įvairiose Lietuvos kultūros įstaigose, kankliavome IX tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“, vykusio Šiauliuose, kanklių muzikos koncerte „Skambėkite, kanklės“, XXXVII tarptautiniame folkloro festivalyje „Atataria lamzdžiai“, Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių šventėje „Aukštaitijos vainikas“, XXI Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalyje „Trimitatis“, XII Lietuvos kanklininkų stovykloje „Skambantys kankleliai“, Rytų Lietuvos folkloro šventėje „Suprašė žvirblelis“, filmavomės „Duokim garo“ laidoje, šiais metais inicijavome ir vykdome projektą „Kliudžiau kankles“. Nuoširdūs žiūrovų atsiliepimai rodo, kad kanklių muzika randa kelią į žmonių širdis, todėl ateities planuose – festivaliai, koncertai, šventės ne tik Anykščių krašte, Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Pakruojo kultūros centras
Vadovės Sigutės Malinauskienės iniciatyva šokių kolektyvas Pakruojo kultūros centre susibūrė 1980 metais.
REKETYS – Pasaulio lietuvių dainų ir šokių švenčių, rajoninių bei respublikinių renginių dalyvis. Kolektyvas gerai žinomas, pelnęs žiūrovų simpatijas. Aktyviai dalyvauja koncertuose, sistemingai ruošia naujas programas. „Rekečio“ dalyvių atliekamais šokiais žavėjosi ir „Europiados“ liaudies muzikos festivalio žiūrovai. 1998 metais kolektyvui teko pabuvoti Prancūzijoje, 2001 m. Ispanijoje, 2002 m. Belgijoje.

Su Pakruojo rajonu bendradarbiaujantis Švedijos miestas Mariestadas į organizuojamas šventes „Rekečio“ šokėjus buvo pasikvietęs net porą kartų. Sėkmingiausi ir produktyviausi kolektyvui buvo 2001 metai – sėkmingas pasirodymas „Klumpakojo“ konkurse (II vieta) ir respublikinio šokio konkurso „Pora už poros“ laureato vardas. 2003 m. Šiaulių apskrities tautinių šokių konkurse „Suk, suk ratelį“ laimėta I vieta ir pereinamasis prizas. Kolektyvui sėkmingi buvo 2003 metai – konkurse „Iš aplinkui“ Širvintose ir šokio „Klumpakojis“ laimėtas laureato vardas, II vieta šokių konkurse „Klumpakojis -2003“ Klaipėdoje. 2004 m. vainikuoti aukščiausiu įvertinimu už choreografiją – „Reketys“ – apdovanotas „Aukso paukštė“ apdovanojimu.

Ignalinos krašto folkloro ansamblis ČIULBUTĖ
Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ susibūrė 1999 metais. Kūrybingai gyvuojant ir reprezentuojant savo kraštą buvo įkurtas folkloro klubas, kuris buria savo krašto etnokultūriniam
paveldui neabejingus žmones. Ansamblis kuria ir atlieka autentiškų Ignalinos krašto dainų, sutartinių, šokių ir ratelių koncertines programas, gražiai apipindami jas papročiais ir tarmiška šio krašto šnekta „utarka“.

Kolektyvas dalyvauja įvairiuose Ignalinos krašto bendruomenių, kultūros centro renginiuose, veda temines vakarones, atstovauja Ignalinos kraštą respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, nuolat dalyvauja ir Pasaulio lietuvių dainų šventėje, šventėje „Skamba, skamba kankliai“, Aukštaitijos regiono sutartinių šventė „Sutarjėla“ ir kt. Ansamblio siela – nuostabi, kūrybinga ir veikli moteris, savo gimtojo krašto mylėtoja Sigutė Mudinienė. Ansamblio veikla – tai jos laisvalaikis, kuris labai susijęs su tiesiogioniu darbu. S. Mudinienė yra Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko kultūrologė. Ji nuoširdžiai siekia įskiepyti ansambliečiams, krašto bendruomenei meilę ir pasididžiavimą savo krašto tradicine kultūra, koncertinėse programose atskleisti Ignalinos krašto folkloro, papročių savitumą.

Kitos naujienos